Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

svadobná fotografia - rozdiely

bombay_himself
2010-12-21 13:08:30+01
Ahojte, aký máte názor na svad. fotografa, ktorý polčas celého procesu nevyužíva žiadnu osvetľovaciu techniku (blesky, ...) resp. fotí s objektívmi z dobrou sveteľnosťou? Páčia sa Vám takéto fotky s pôvodnou atmosférou? Či radšej vidíte rôzne hrátky s externými zdrojmi svetla na fotkách?
 
kralik_j
2010-12-21 13:19:59+01
v kostole som blesk vari ani este nepouzil.
Blesk som pouzil, napriklad pri hostine ci odobierkach
 
tomasqo
2010-12-21 13:25:26+01
1) nie je na tom nic zle, no niekedy aj so svetelnym objektivom neurobis nic, ak potrebujes napr extremne kratky cas kvoli zachyteniu pohybu, vtedy treba blesk - to sa jedna reportaze ako aj stylizovaneho fotenia novomanzelov

2) druhou vecou je vediet pouzit blesk tak, ze to na fotografii nespozorujes - to je uz kumst a tiez na tom nie je nic zle

Myslim, ze o pouziti blesku ANO alebo NIE sa vedie medzi fotografmi kopec diskusii. To je to iste ci NIKON alebo CANON

Zrhniem to: ak bez blesku, tak s urcitymi obmedzeniami, ak s bleskom, tak nepozorovane.

Dobre svetlo!
 
Big Lebowski
2010-12-21 13:45:05+01
Nechcem byť ten typ, mám kamaráta...
Ale. Známi fotí svadby, jeho fotky sú naozaj na veľmi vysokej úrovni (živý sa fotením) a mal som možnosť sním kúsok svadby fotiť. Z jeho rozprávania viem, že blesk nepoužíva ani pri nočnej zábave v mizernom osvetlení. Dokonca mi ukazoval fotky, vypúšťanie lampiónov, kde tiež fotil bez blesku a atmo. bola veľmi príjemná. Tváre ľudí osvetlené farbami z lampiónov. Potom ale priznal, že blesk použil na troch fotkách z niekoľko tisíc a nakoniec ich aj tak nepoužil. Má ho nasadený, ale len kvôli zaostrovacej mriežke.
Na prácu používa FF a svetelné sklá. Ak sa nemýlim, tak 85/1.8 a 24/1.4
 
martin.rehacek
2010-12-21 13:54:23+01
Na mojej svadbe som mal takeho, ktory blesk vobec nepouzil. V zasade s tym nemam problem, ak ma na to vybavenie a hlavne to vie tak fotit. Ale v istych pripadoch je to dost obmedzujuce a znizuje to kvalitu fotografii (ak to nie je umelecky zamer) - predsa len musis pocitat s vyssim sumom, neostrimi fotografiami, popripade s roznymi farebnymi defektami a vyranym postprocessom pri opravach.

Niekedy su take fotky pekne a celkovo ozivia svadobny album ale vacsina ludi, ktori si tieto fotky budu pozerat (rodina, kamarati) sa do toho vobec nerozumeju a skor okomentuju to, ze fotky su rozmazane alebo maju divne farby ako by sa zamyslali nad umeleckou hodnotou zaberov.

Takze moja rada znie, zlata stredna cesta, pretoze vsetkeho vela skodi.

PS: napis mi meno toho fotografa.
 
Big Lebowski
2010-12-21 14:01:39+01
príspevok od: martin.rehacek
Na mojej svadbe som mal takeho, ktory blesk vobec nepouzil. V zasade s tym nemam problem, ak ma na to vybavenie a hlavne to vie tak fotit. Ale v istych pripadoch je to dost obmedzujuce a znizuje to kvalitu fotografii (ak to nie je umelecky zamer) - predsa len musis pocitat s vyssim sumom, neostrimi fotografiami, popripade s roznymi farebnymi defektami a vyranym postprocessom pri opravach.

Niekedy su take fotky pekne a celkovo ozivia svadobny album ale vacsina ludi, ktori si tieto fotky budu pozerat (rodina, kamarati) sa do toho vobec nerozumeju a skor okomentuju to, ze fotky su rozmazane alebo maju divne farby ako by sa zamyslali nad umeleckou hodnotou zaberov.

Takze moja rada znie, zlata stredna cesta, pretoze vsetkeho vela skodi.

PS: napis mi meno toho fotografa.
Nesúhlasím s tvojim názorom, /zlatá stredná cesta/. Keby som nevidel ako sa niečo také fotí a tiež nevidel následný PP a koncové výstupy, mal by som zrejme podobný názor.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2010-12-21 14:04:48+01
to záleží od svetla všetko niekedy treba aj v kostole blýskať a niekedy nie. Ak tam majú sodíkové výbojky kombinované so setriacimi ziarovkami či neónkami tak to je cistý grc tak ci tak. Ja som v otatnom čase skôr toho názoru že jemný blesk na 90% len pomôže aj pri fotení s dobrým objektívom. Niekoľko imidžoviek ale treba určite vždy urobiť bez blesku..
 
tomasqo
2010-12-21 14:08:32+01
Asi sa tomu nevyhneme, ale opat musim dat poznamku - Joe McNally - Hot Shoe
 
conan7
2010-12-21 14:28:11+01
príspevok od: Big Lebowski
Nechcem byť ten typ, mám kamaráta...
Ale. Známi fotí svadby, jeho fotky sú naozaj na veľmi vysokej úrovni (živý sa fotením) a mal som možnosť sním kúsok svadby fotiť. Z jeho rozprávania viem, že blesk nepoužíva ani pri nočnej zábave v mizernom osvetlení. Dokonca mi ukazoval fotky, vypúšťanie lampiónov, kde tiež fotil bez blesku a atmo. bola veľmi príjemná. Tváre ľudí osvetlené farbami z lampiónov. Potom ale priznal, že blesk použil na troch fotkách z niekoľko tisíc a nakoniec ich aj tak nepoužil. Má ho nasadený, ale len kvôli zaostrovacej mriežke.
Na prácu používa FF a svetelné sklá. Ak sa nemýlim, tak 85/1.8 a 24/1.4
pozrel by som si fotky z nočnej zábavy (zhasnuté svetlá) bez blesku. dá sa to niekde vzhliadnuť na nete?
 
peter.kocik
2010-12-21 14:31:48+01
príspevok od: tomasqo
Asi sa tomu nevyhneme, ale opat musim dat poznamku - Joe McNally - Hot Shoe
tak a ja ti zakontrujem -> http://www.jeffascough.com/
 
Big Lebowski
2010-12-21 14:32:14+01
príspevok od: conan7
pozrel by som si fotky z nočnej zábavy (zhasnuté svetlá) bez blesku. dá sa to niekde vzhliadnuť na nete?
Zhasnuté svetla samozrejme neboli, len slabé osvetlenie (iso 6400 / f2 / 1/00s)
Tie fotky sú, ale na jeho webe v súkromných galériach chránených heslom.
 
martin.rehacek
2010-12-21 14:36:37+01
príspevok od: Big Lebowski
Nesúhlasím s tvojim názorom, /zlatá stredná cesta/. Keby som nevidel ako sa niečo také fotí a tiež nevidel následný PP a koncové výstupy, mal by som zrejme podobný názor.
Tou zlatou strednou cestou mam na mysli, ze treba nad tym uvazovat a ako uz pisem vyssie, tak pokial to fotograf zvladne aj bez blesku (a vie tak fotit), tak to je len plus. Ale su iste situacie, kedy je blesk vyslovene vytany. Napriklad spolocne portrety s hostami v interieri pocas hostiny (tam ludia kaslu na to, ci je fotka umelecky zaujimava. Zaujima ich len ci sa dobre tvarili a ci je fotka dostatocne ostra).
 
tomasqo
2010-12-21 14:37:52+01
príspevok od: peter.kocik
tak a ja ti zakontrujem -> http://www.jeffascough.com/
Jooo krasne inspirativne fotky, idem studovat.

PS: skade si sa tu objavil clovece? pozeram, povedome meno, este povedomejsia foto
 
martin.rehacek
2010-12-21 14:38:28+01
príspevok od: conan7
pozrel by som si fotky z nočnej zábavy (zhasnuté svetlá) bez blesku. dá sa to niekde vzhliadnuť na nete?
dobre vyzeraju napriklad fotky pri cepceni, ked je nevesta osvetlena len ziarou sviecky ... v takom pripade by blesk uplne zabil celu atmosferu
 
conan7
2010-12-21 14:38:56+01
príspevok od: Big Lebowski
Zhasnuté svetla samozrejme neboli, len slabé osvetlenie (iso 6400 / f2 / 1/00s)
Tie fotky sú, ale na jeho webe v súkromných galériach chránených heslom.
v poriadku takto už chápem a rozumiem takto je už reálne )))))))))))
 
Big Lebowski
2010-12-21 14:41:52+01
príspevok od: conan7
v poriadku takto už chápem a rozumiem takto je už reálne )))))))))))
Pomýlil som sa v čase. 1/100s samozrejme.
Mne osobne sa viac páčia fotky bez blesku, aj keď budú nekvalitnejšie. Pre mňa to má niečo do seba.
 
conan7
2010-12-21 14:44:45+01
príspevok od: martin.rehacek
dobre vyzeraju napriklad fotky pri cepceni, ked je nevesta osvetlena len ziarou sviecky ... v takom pripade by blesk uplne zabil celu atmosferu
jasné to je mi úplne jasné (krájanie torty, sviečky a pod.).poznám. ale ked je už zábava pri zhasnutých svetlách tak bez blesku sa nedá asi. alebo netreba fotiť, to je tiež riešenie )))))))))
 
conan7
2010-12-21 14:46:12+01
príspevok od: Big Lebowski
Pomýlil som sa v čase. 1/100s samozrejme.
Mne osobne sa viac páčia fotky bez blesku, aj keď budú nekvalitnejšie. Pre mňa to má niečo do seba.
zákazníci väčšinou šum a pod. \"prkotiny\" aj tak neriešia, to je pravda....
 
Big Lebowski
2010-12-21 14:49:24+01
Samozrejme. A tiež si s tých fotiek nedávajú robiť zväčšeniny 60x40 a podobne. Skôr si nechajú urobiť fotoknihu alebo menšie fotky pre rodinu. Preto je možnosť fotiť na nenormálnych citlivostiach a potom to odšumiť v LR, ktorý je na to ako stvorený.
 
peter.kocik
2010-12-21 14:58:21+01
príspevok od: tomasqo
Jooo krasne inspirativne fotky, idem studovat.

PS: skade si sa tu objavil clovece? pozeram, povedome meno, este povedomejsia foto
ta sak ja som tu uz dlho (7. 1. 2007) len nie je cas sem chodit tak casto ....
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()