Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

neutralny sedi filter-znizit jas o 9 clon...

josiwara
josiwara 2010-12-24 14:51:24+01
pekny den....vie niekdo poradit? zhanam sedy filter, ktorý znižuje celkový jas scény až o 9 clôn.....ide mi o to ,aby mi nevinetoval...mam full frame a objektiv canon 17-40mm f4....po zlej rade a skusenosti z internetovymi predajnami sa pytam radsej vas co stym mate skusenosti...dakujem...pkne sviatky..
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2011-06-08 15:39:53+02
príspevok od: mato.draho
Sorry, ešte link
http://www.photonet.sk/shop/neutralny-sedy-filter-b-w-nd-1000x-110-58mm/p_385.html
mato mozem sa ta opytat ci by mi to sedelo na tokine, dal som echo bratovi do usa nech nieco take skusi pozriet a chcem vediet ci by sa mi to opaltilo kupit (podla fotiek co som pozeral je filter pekne kreatívny a možu byt snim velmi zaujimave výsledky) dik
 
mato.draho
2011-06-08 19:12:19+02
príspevok od: DEVOTEE
mato mozem sa ta opytat ci by mi to sedelo na tokine, dal som echo bratovi do usa nech nieco take skusi pozriet a chcem vediet ci by sa mi to opaltilo kupit (podla fotiek co som pozeral je filter pekne kreatívny a možu byt snim velmi zaujimave výsledky) dik
Samozrejme, hlavne na ultraširokáče je ten filter ako stvorený.
Karolovi som už skôr sľúbil recenziu, ale nie a nie ju dokončiť... Je to špecialitka a práca s ním má mnohé úskalia, ale ten efekt ozaj stojí za to. Prv, než ho kúpiš, môžem ti ho na pár dní požičať a môžeš si vyskúšať, či to stojí za to.
 
Budy
2011-06-08 20:14:52+02
príspevok od: rbr69
pozri este tento ND500 http://lightcraftworkshop.com/site/page9.html
Tak tak, tento to splna na celej ciare ,(L.C.W. ND500 Multi-coated neutural density filter.
A real 9 stops density ND filter with multi coated glass.Professional image quality and anti-flare performance.Thin ring design, allow to avoid vignetting on ultra wide angle.), osobne ho vlastnim je to supa, ale automaticke ostrenie ee...
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2011-06-08 23:45:06+02
príspevok od: mato.draho
Samozrejme, hlavne na ultraširokáče je ten filter ako stvorený.
Karolovi som už skôr sľúbil recenziu, ale nie a nie ju dokončiť... Je to špecialitka a práca s ním má mnohé úskalia, ale ten efekt ozaj stojí za to. Prv, než ho kúpiš, môžem ti ho na pár dní požičať a môžeš si vyskúšať, či to stojí za to.
waw tak to by bola trefa to mozme dohodnut nejake nocne fotenie. ja akurat sa chystam na hmlu a smižany je 23:44 a zbehol som vonku pozeram ze je hmla tak som dosiel pre stativ... uvidime ci daco ztoho bude.


see U mato
 
transporti686
2011-06-17 15:21:59+02
9 clon je riadna šupa, ja by som doporučoval LEE filter big stopper 100x150mm do držiaka, ten by nemal snáď vinetovať ani na 17mm, prípadne ho držať rukou pred objektívom, treba si ale uvedomiť, že základným problémom takto silných ND je posun farieb, väčšinou ťahajú do ružova, červena, pri fotení na digi sa to v PC asi da upraviť. LEE ťahá mierne do modra podľa reakcii na internete aj od profíkov a je prijateľný, je samozrejme drahý, alebo potom ND fader od singh ray, musís kupiť fakt veľký priemer závitu, ale s vinetáciou na 17 ti asi poradí iba internet, ak to už niekto skúšal, ja používam kombináciu cirkulárny polarizak SHMC hoya a nan nasrobovaný lineárny polarizák hoya, no obrucka je hruba na 17mm ohnisko takmer nepouzitelné a nie je to úplne ono, nehomogenita a farebný posun je evidentný, časom by pôjdem do LEE Big Stopper, len ta cena :-0
 
Wlady
2012-09-24 12:55:36+02
Ahojte, nechcem zakladat novu temu tak sa pytam tu. Rad by som sa poradil, ci mate skusenost s pouzivanim ND filtra pri blesku ktory nema HHS, aby sa cas dostal pod synchro cas. Dakujem.
 
srni
2012-09-24 13:45:01+02
príspevok od: josiwara
dik...pozeral som to...na sirokouhlom drziaku cokin vinetuje...su situacie ,ked ho potrebujem na pevno a nie drzat v ruke,,,,dakujem
ja som kupil sirokouhly drziak cokin cez ebay, a nevynetoval filter ale drziak..tak som ho trosku skresal s nozikom a uz nevynetuje...btw, mozno keby sa dal dole UV filter ak si na to zabudol ..
 
kexo
2012-09-24 13:56:33+02
ja som kupoval cez ebay Hoya ND400, presne od tohto predajcu: http://www.ebay.com/itm/A1635-New-Hoya-Neutral-Density-HMC-ND400-77mm-Filter-/290564080600?pt=AU_Filters&hash=item43a6f803d8
Od nich som kupoval uz 2 alebo 3x, a bez problemov..Vyslo to na nejakych >70e
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()