Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Polarizacny filter

KESKOSENI
2010-12-31 11:19:06+01
Zdravim,mam taky problem,zistil som to nedavno.ked nasadim polarizacny filter neviem ho poriadne dotiahnut,stale sa mi to otaca asi strhnuty zavit.....asi to je vyhegane...co s tym,? sekundove lepidlo?alebo neviete kto mi to opravi?ci to nebude drahe?
 
zydo
2010-12-31 11:59:46+01
niee urcite nie sekundove mne sa stalo to iste na dovolenke staci otocil filter z vnuternej strany a tam mas taku malu priehlbinku.das do nej nieco tenke a dotiahnes si to a bude to oka
 
mirosz
2010-12-31 12:03:02+01
príspevok od: zydo
niee urcite nie sekundove mne sa stalo to iste na dovolenke staci otocil filter z vnuternej strany a tam mas taku malu priehlbinku.das do nej nieco tenke a dotiahnes si to a bude to oka
Ja mam amatersku otazku, nakolko som amater...Ak dam na objektiv UV filter, mozem dat na to este kryt objektivu? Neposkrabem filter?
 
KESKOSENI
2010-12-31 12:07:27+01
kua .priehlbinku,priehlbinku....poznam len jednu priehlbinku a tam davam nieco hrubsie....
 
zydo
2010-12-31 12:23:55+01
príspevok od: mirosz
Ja mam amatersku otazku, nakolko som amater...Ak dam na objektiv UV filter, mozem dat na to este kryt objektivu? Neposkrabem filter?
Na UV to dat mozes vela fotografov to robi. si predstav ze by si vyberal fotoaparat 20 krat a stale by si len sroboval asroboval. Ale na polarizak by som to rozhodne neskusal
 
seifi
2010-12-31 12:26:25+01
príspevok od: mirosz
Ja mam amatersku otazku, nakolko som amater...Ak dam na objektiv UV filter, mozem dat na to este kryt objektivu? Neposkrabem filter?
Môžeš nasadiť krytku. Nepoškrabeš, dávaj pozor. Horšie je to s nasadzovaním krytky na tzv. Slim filtre, ktoré sú tenšie, potom tam zostáva menší priestor - hĺbka - pre ustavenie krytky. Ale ide to, len treba dávať pozor, aby si ju niekde nestratil. Tieto sa používajú pri širokouhlých objektívoch, dajme tomu pod 28mm (?) - upresnia odborníci, ako to presne je.
Dávam krytku aj na polarizák, prečo nie ? .
 
zydo
2010-12-31 12:28:40+01
príspevok od: KESKOSENI
kua .priehlbinku,priehlbinku....poznam len jednu priehlbinku a tam davam nieco hrubsie....
taak takuu priehlbinku poznam aj ja zavit by sa vysuchal keby si filter nasadzal na ojektiv asi 500 krat ale ajtak to nedotahujes uplne aby sa mal dovod vobec zosuchat.Pockaj prepac.Je to z vonkajsies strany ako je sklicko.je tam tenky kluzok a v nom je taka ciarka..Mne sa to na dovolenke uvolnilo a taktiez by to neslo nasadit na objektiv.dotiahol som skricko a uz to isli.A taktiez ako prejdes nechtom po zavite sam zistis ze ten zavit je dost hlkoby na to aby sa tak rychlo vysuchal.
 
gintonik
2010-12-31 12:29:10+01
Mne vcera zamrzla vodováha, dávate tam nejakú nemrznúcu tekutinu?
 
zydo
2010-12-31 12:32:04+01
príspevok od: seifi
Môžeš nasadiť krytku. Nepoškrabeš, dávaj pozor. Horšie je to s nasadzovaním krytky na tzv. Slim filtre, ktoré sú tenšie, potom tam zostáva menší priestor - hĺbka - pre ustavenie krytky. Ale ide to, len treba dávať pozor, aby si ju niekde nestratil. Tieto sa používajú pri širokouhlých objektívoch, dajme tomu pod 28mm (?) - upresnia odborníci, ako to presne je.
Dávam krytku aj na polarizák, prečo nie ? .
Ja na polarizak preistotu nedavam.Jednak ma ovela citlivejsie vrstvy ktore by ti mohol ten plast poskodit a mierne poskriabat.Natolko ten polarizak nepouzivam aby mi robilo problem ho par krat dat dole a dat krytku
 
zydo
2010-12-31 12:33:13+01
príspevok od: gintonik
Mne vcera zamrzla vodováha, dávate tam nejakú nemrznúcu tekutinu?
jasnee ani ne tekutinu ako dlhe teple dychanie na nu
 
KESKOSENI
2010-12-31 12:34:18+01
kua serte na krytky....ja mam problem ze sa mi to stale toci....
 
zydo
2010-12-31 12:40:46+01
príspevok od: KESKOSENI
kua serte na krytky....ja mam problem ze sa mi to stale toci....
nenasiel si tu ciarku na dotiahnutie? skus nechtom precistit zavit fotoaparatu aj filtra
 
rbr69
2010-12-31 12:43:49+01
príspevok od: zydo
Ja na polarizak preistotu nedavam.Jednak ma ovela citlivejsie vrstvy ktore by ti mohol ten plast poskodit a mierne poskriabat.Natolko ten polarizak nepouzivam aby mi robilo problem ho par krat dat dole a dat krytku
mam tenky slim 77 mm polarizak a riadne casom doskriabany krytkou v okoli obrucky cca 1 cm smerom ku stredu ... zrovna tam zabera \"zamok\" od krytky ... na zaciatku mi to vadilo, ale nejako to uz neriesim ... ale je to tak, ze poskriabe
 
seifi
2010-12-31 12:44:45+01
Je to na hrubšie veci, ale je to čisté, tak by som to skúsil - natoč na závit polarizáku bielu teflónovú tesniacu pásku, prebytočnú časť jemne žiletkou dole - aj keby si čelo závitu žiletkou poškriabal, je to kov, nepoškodíš to

 
zydo
2010-12-31 12:48:51+01
príspevok od: rbr69
mam tenky slim 77 mm polarizak a riadne casom doskriabany krytkou v okoli obrucky cca 1 cm smerom ku stredu ... zrovna tam zabera \"zamok\" od krytky ... na zaciatku mi to vadilo, ale nejako to uz neriesim ... ale je to tak, ze poskriabe
hej hej presne o tom som hovoril ja pouzivam filter 72 a prvotne som to tiez robil pokial som si neuvedomil ze to mozes doskrabat a dalsich 100€ nemam len tak na vyhodenie
 
rbr69
2010-12-31 12:53:23+01
príspevok od: zydo
hej hej presne o tom som hovoril ja pouzivam filter 72 a prvotne som to tiez robil pokial som si neuvedomil ze to mozes doskrabat a dalsich 100€ nemam len tak na vyhodenie
nemam s tym nejaky vaecsi problem na fotkach a naviac uz pouzivam polarizak na ultrasirokaci velmi zriedkavo ... celkovo pomenej ako v prvopociatkoch ... v podstate hlavne uz len pri foteni vody ... na sirokom ohnisku robiva aj tak neplechu s nerovnomerne polarizovanym svetlom na oblohe a tie flaky sa mi uz nechce vyrovnavat
 
mato.draho
2010-12-31 13:33:18+01
príspevok od: rbr69
mam tenky slim 77 mm polarizak a riadne casom doskriabany krytkou v okoli obrucky cca 1 cm smerom ku stredu ... zrovna tam zabera \"zamok\" od krytky ... na zaciatku mi to vadilo, ale nejako to uz neriesim ... ale je to tak, ze poskriabe
Ale robí ti to s originálnou Canon krytkou, alebo nejakou univerzálnou? Mám slim polarizák a origoš krytku, ale žiadne škrabance na filtri nemám...
 
KESKOSENI
2010-12-31 13:53:52+01
co furt mate s tymi krytkami......ja som to uz poriesil.dal som do tej strbinky sakundove lepidlo a uz sa netoci...sedi na objektive ako rit na serbli....ani sa nehne...kua jak ho teraz dam dole.......
 
rbr69
2010-12-31 16:41:55+01
príspevok od: mato.draho
Ale robí ti to s originálnou Canon krytkou, alebo nejakou univerzálnou? Mám slim polarizák a origoš krytku, ale žiadne škrabance na filtri nemám...
je pravda, ze najviac si to odniesol v case pouzivania na Sigme 10-20, kde som mal krytku dokupenu krytku Sigma typu Snap-On ... tento typ otvarania na krytkach je velmi pohodlny a ergonomicky, no na Slim filtroch dokaze urobit najviac skody (Snap-On pouziva Nikon, niektore Sigma a mnoho \"tretich\" vyrobcov univerzalnych krytiek) ... original Canon krytka z EF-S 10-22 ma dost nepohodlnu krytku, ale s malou stycnou plochou k relativnemu moznemu dotyku na Slim filtroch
 
beholder
2011-01-01 17:45:38+01
...nikdy mi žiadna krytka nič nepoškriabala.......ani slim.......pravdupovediac, ani som netušil, že sa to môže stať...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()