Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

prvy fotak

spiler
2008-07-14 01:09:37+02
Zdravim vsekych...chcel by som vas poprosit o radu aky fotak zakupit.Nejak som sa zazral do fotografovania a myslim ze ma to bude bavit.Som cenovo obmedzeny do 15000.Zatial mam vo vyhlade Nikon d40 alebo drahsi Canon 400D.Vsimam si fora a recenzie ale chcel by som vediet nazory profesionalov :) Ktory z tychto sa mi oplati viac.Mozno aj nejaky iny model...napr sony alpha200.. ale myslim ze canon a nikon su v tomto smere spicky...nechystam sa na velkoformatovu tlac takze o Mpx mi neide :)...vdaka
 
majklname
2008-07-14 01:18:05+02
ja som kanonista:) osobne mam 400D a som s nim velkmi spokojny nenarocny pre zaciatocnikov a mozem len odporucit,z nikonom neviem ako to je ale ja som sa rozhodoval aj podla ceny objektivov. myslim si ze 400D je dobra volba a aj viacej ludi ti to doporuci ale nechaj si poradit aj od inych
 
2008-07-14 08:23:05+02
zober nikona ;)
 
SHoDaN
2008-07-14 09:33:29+02
Nechci aby ti niekto poradil ci CANON alebo NIKON. To je vecna zabomysia vojna. Canonista ti bude radit CANON a nikonista pre zmenu (ake prekvapenie) NIKON. Najlepsie urobis,ked pojdes priamo do obchodu a vyskusas si,ktory ti lepsie sadne (padne) do ruky. Ja som dostal taku radu, aby som vyberal podla ponuky objektivov. Ked budes mat kvalitne objektivy,tak tie ti zostanu a budes menit len telo s narastajucimi narokmy. Ja som rozhodol pre CANON, kde je (bol) vacsi vyber.
 
radeck
2008-07-14 10:18:30+02
ja mam Canon a max. spokojnost :)
 
spiler
2008-07-14 15:24:34+02
vdaka za prispevky..ja len som chcel vediet ze aky mate nazor na tieto znacky a ci by sa oplatilo kupit zrkadlovku inej znacky priblizne rovnakej ceny...a ci je velky rozdiel v medzi tymito dvoma..ze ci sa oplatii zobrat drahsii canon400D :)vdaka
 
Spellbound
2008-07-14 16:14:21+02
no canon 400D je určite lepšie telo, na druhu stranu ked si limitovany do 15 000 tak zober radšej D40 ktorý ma lepšie sklo.
 
dmedia
2008-07-14 20:07:15+02
príspevok od: SHoDaN
Nechci aby ti niekto poradil ci CANON alebo NIKON. To je vecna zabomysia vojna. Canonista ti bude radit CANON a nikonista pre zmenu (ake prekvapenie) NIKON. Najlepsie urobis,ked pojdes priamo do obchodu a vyskusas si,ktory ti lepsie sadne (padne) do ruky. Ja som dostal taku radu, aby som vyberal podla ponuky objektivov. Ked budes mat kvalitne objektivy,tak tie ti zostanu a budes menit len telo s narastajucimi narokmy. Ja som rozhodol pre CANON, kde je (bol) vacsi vyber.
Trochu sa mylis v tych objektivoch a prislusenstve, skor su lacnejsie. Nikonovske skla su dost drahe-ale su povacsine spickove skla, nebavim sa o bakelitoch samozrejme. U Nikona si vie kupit objektivy napr. Sigmu, s ktorou tiez bude spokojny, samozrejme i pre Canon. A za polovicu. Skor beriem, ze si treba osahat telo a pozriet vysledok. Mne viac sedi Nikon,ale pacia sa mi i Canon-y, len s poznamkou, ze od D40 vyssie .
 
pepolak
2008-07-14 20:23:51+02
Nikon D40 nema focus motor.Osobne by som mu aj tak dal prednost pred 400D
 
peter.korytiak
ePhotoshop 2008-07-14 21:41:25+02
Ahoj, rozhodol by som sa pre Canon, pretoze: 1. ma väčši vyber objektivov vdaka zaostrovaciemu motorceku, ktory Nikonu chyba, 2. ma redukciu vnikania prachu na snimac, 3. ma 9-bodove zaostrovanie oproti 3-bodovemu na Nikone, 4. pouziva technologiu snimacov CMOS, ktora setri energiu a fotky su menej zasumene, 5. nikdy nevies kedy sa ti hodi vyssie rozlisenie (vyrezy, tlac väčšieho formatu) aj ked hovoris ze to nebudes potrebovat...
 
SHoDaN
2008-07-14 21:43:09+02
príspevok od: dmedia
Trochu sa mylis v tych objektivoch a prislusenstve, skor su lacnejsie. Nikonovske skla su dost drahe-ale su povacsine spickove skla, nebavim sa o bakelitoch samozrejme. U Nikona si vie kupit objektivy napr. Sigmu, s ktorou tiez bude spokojny, samozrejme i pre Canon. A za polovicu. Skor beriem, ze si treba osahat telo a pozriet vysledok. Mne viac sedi Nikon,ale pacia sa mi i Canon-y, len s poznamkou, ze od D40 vyssie .
Nikony D40 a vyssie? Alebo si mal na mysli Canon 40D?
 
dmedia
2008-07-14 22:08:17+02
Shodan-Keby som si isiel kupit Canon tak idem na 40D a vyssie, to je uz podla mojich predstav stroj, mal som moznost vyskusat aj s IS-kovym objektivom. Ale ostavam pri Nikone, vies vybava od Nikonu, ktoru mam-8 objektivov a suvisiace veci, toto vsetko teraz menit, to nema zmysel. A co sa tyka tych zakladnych modelov, plati to co som napisal predtym, a tiez mal som v ruke D350 i D400, dajak mi to nesedelo v ruke, D70 a D80 od Nikonu to uz ano. Vies ked fotis Nikonom F4 s motorom na analog, ktory ma s 2.8 objektivom 5 kil a potom prechadzas na DF a pride take prditko co sa ti straca v ruke-Canon D350, to ma nemohlo presvedcit, bol strasne pomaly oproti D70, tak som ostal pri Nikonoch, mal som dve D70 a urobil som cca 80000 zaberov za ten cas co mi sluzili a stale funguju. Ale nakoniec chcem povedat, Canon a Nikon su lidri, kazdy nech si vyberie co mu sedi, urcite urobi s oboma znackami pekne fotky ked sa nauci im rozumiet a pouzivat, mam kamosov co maju rozne stroje a nejak sa na znackach nehadame, skor sa respektujeme.
 
SHoDaN
2008-07-14 22:23:26+02
príspevok od: dmedia
Shodan-Keby som si isiel kupit Canon tak idem na 40D a vyssie, to je uz podla mojich predstav stroj, mal som moznost vyskusat aj s IS-kovym objektivom. Ale ostavam pri Nikone, vies vybava od Nikonu, ktoru mam-8 objektivov a suvisiace veci, toto vsetko teraz menit, to nema zmysel. A co sa tyka tych zakladnych modelov, plati to co som napisal predtym, a tiez mal som v ruke D350 i D400, dajak mi to nesedelo v ruke, D70 a D80 od Nikonu to uz ano. Vies ked fotis Nikonom F4 s motorom na analog, ktory ma s 2.8 objektivom 5 kil a potom prechadzas na DF a pride take prditko co sa ti straca v ruke-Canon D350, to ma nemohlo presvedcit, bol strasne pomaly oproti D70, tak som ostal pri Nikonoch, mal som dve D70 a urobil som cca 80000 zaberov za ten cas co mi sluzili a stale funguju. Ale nakoniec chcem povedat, Canon a Nikon su lidri, kazdy nech si vyberie co mu sedi, urcite urobi s oboma znackami pekne fotky ked sa nauci im rozumiet a pouzivat, mam kamosov co maju rozne stroje a nejak sa na znackach nehadame, skor sa respektujeme.
presne ako som pisal vyssie. nech si vyskusa,ktory mu lepsie padne do ruky, rozhodne sa,kam bude postupne vrazat dalsie peniaze do fotovybavy (objektivy, blesk...) ... mal som Canon 350D a presiel som na 40D. blesk, objektivy, filtre,medzikruzky, Lensbabies mi samozrejme zostali
 
2008-07-14 23:00:42+02
ja som presiel zo 400 na 40d a som spokojny aj zo 400 nevyhovovala mi perto lebo jep omala na sport a presnejsie zaostruje :)
 
spiler
2008-07-15 00:21:02+02
waw tolko ohlasov som necakal:) vdaka tazke asi byskusam ako mi sadne v ruke..ked viem ze obidva fotaky su dobre pre zaciatocnikov a ponukaju dobre fotky...mozno sa len predsa priklonim ku canonu..poznam dievca co ma 400D robi krasne..sice ma aj pridavny objektiv ..nie len setovy..v buducnosti uvidiim ako dalej vdaka:)
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()