Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Problem s formatom RAW

smoulinka 979
2008-07-19 17:15:52+02
Zdravim vsetkych,mam taky problemik....Mam nastudovane vsakovake clanky,diskusie,stranky O RAW,ale nikde nepisu ako ho dostat do PC. Skusala som to uz vseliako,ale vzdy mi stiahne iba JPG.Neviem kde robim chybu,prosim poradi mi niekto???Mam program od canon digital photo a dalsie ako je IRFAN VIEW a PHOTOSHOP ADOBE 7.0 CE..NEMAM MOC SKUSENOSTI S PC tak opatrne na mna...moc dakujem..
 
horus
2008-07-19 21:28:14+02
A čože to za aparát máš?
 
dmedia
2008-07-19 21:46:44+02
Fotka v raw formate, je tak isto subor ako klasicka v jpg, takze do pc ho vies dostat klasickym skopirovanim, skor je problem pri jeho otvarani a prezerani. Ako tahas fotky do PC, cez citacku , alebo priamo z fotaka? Ked cez citacku tak sa pozri na kartu ci tam mas subory-fotky s priponou raw, tak lahko zistis ci ho vobec na karte mas. A nechcem podcenovat, ale mas vobec nastavene, ze fotis do raw formatu? Ked ano skopiruj si to do PC a potom otvor v programe, upozornenie je, ze ked nemas vo Photoshope plugin na raw tak ti to neotvori, ale ked otvaras so softom od vyrobcu tak aspon na prezeranie by ti to mal otvorit.
 
smoulinka 979
2008-07-20 09:30:57+02
príspevok od: horus
A čože to za aparát máš?
Mam canon 350D,a mam nove sklicko k nemu LENS 24-70 2.8 a chcem sa naucit pracovat
s raw a nedari sa ...,neviem preco
 
smoulinka 979
2008-07-20 09:38:24+02
príspevok od: dmedia
Fotka v raw formate, je tak isto subor ako klasicka v jpg, takze do pc ho vies dostat klasickym skopirovanim, skor je problem pri jeho otvarani a prezerani. Ako tahas fotky do PC, cez citacku , alebo priamo z fotaka? Ked cez citacku tak sa pozri na kartu ci tam mas subory-fotky s priponou raw, tak lahko zistis ci ho vobec na karte mas. A nechcem podcenovat, ale mas vobec nastavene, ze fotis do raw formatu? Ked ano skopiruj si to do PC a potom otvor v programe, upozornenie je, ze ked nemas vo Photoshope plugin na raw tak ti to neotvori, ale ked otvaras so softom od vyrobcu tak aspon na prezeranie by ti to mal otvorit.
Foto taham priamo z fotaku a mam nastavene na raw,fotim uz dost dlho s fotakom nemam problem,mala som sice roky analogy,ale myslim ze mam problem skor s PC.
Ak stiahnem foto hociako hovoris,ze ho stiahne len ho nezobrazi??A kde ho mam potom ´hladat´,ako mam docielit aby mi ho zobrazilo?
 
smoulinka 979
2008-07-20 09:41:12+02
A este otazocka ako zistim ci mam vo Photoshope plugin?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-07-20 09:55:22+02
Aby si mohla otvarat RAW z najnovsich zrkadloviek, potrebujes Photoshop CS3, k starsim verziam Adobe RAW konvertor neaktualizuje.
Preto ak chces pracovat s RAW-om, musis mat nainstalovany program, ktory ho dokaze otvorit (ten co mas od Canonu, Lightroom, Zoner 10, Photoshop Elements 6, Bible Pro...).
RAW-y najdes podla koncovky *.CR2. Ak nemas istotu, ze ti ich pocitac nestahuje priamo z fotoaparatu, je omnoho pohodlnejsie pouzivat citacku pamatovych kariet.
 
quintes
2008-07-20 10:00:06+02
ahoj,
pocuj, subor byt s priponou cr2, ci nie?? a za dalsie, zobrazenie raw suboru je jedna vec,praca s nim druha, na zobrazenie ti stacia aj free raw prehliadace ktore najdes na nete,ale na pracu s nimi potrebujes napr. photoshop cs3 (ta uz ma plugin na raw od canonu). alebo bibble pro, alebo adobe lightroom (ak chces, zabezpecim, len to cez sukromnu postu nie takto)...
 
quintes
2008-07-20 10:00:40+02
uf, Karol ma predbehol, ale bolo to tesne :)
 
smoulinka 979
2008-07-20 10:24:16+02
Dakujem Karol,bolo to vysvetlene ako pre mna na mieru,toto som sa nikde nedocitala.Doteraz som si myslela ze program mam a teraz viem ze nie...dakujem
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()