Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Fotografická VŠ

martinkoegres
martinkoegres 2011-04-10 10:04:47+02
Zdravím vás všetkých,

už dlhšiu dobu zvažujem štúdium fotografie na nejakej VŠ (o rok). Najradšej fotografujem portréty. Avšak na Slovensku nie je škola, ktorá by ma osobne lákala, fotografia na masmediálnej komunikácií je vraj slába, v BB tiež, VŠMU len okrajovo. Zaujali ma školy v Česku, Zlín, Praha (FAMU) a non-sensový ITF. Viem, že sedením pri počítači sa nikam nedostanem, tak by som sa chcel spýtať, či tu je niekto kto sa na túto školu dostal, či by mi mohol trošku poradiť, že akú literatúru si naštudovať, ako sa pripraviť na prijímačky, prípadne pomôcť pri výbere školy. Alebo či radšej robiť asistenta nejakému profíkovi.
Ďakujem
 
philips
2011-04-10 14:12:04+02
tu si precitaj co treba na take prijimacky doniest :
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/o-fotografii/studium/
 
philips
2011-04-10 14:12:30+02
a vediet, tie veci ohladne dejin umenia atd,
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2011-04-10 18:18:37+02
príspevok od: martinkoegres
To je veľká pravda, človek môže slobodne fotiť a popritom sa po večeroch venovať čítaniu a "učeniu", ale čo teraz v tejto dobe, keď sa z každej strany vyžaduje titul, všade je teraz dôležitejšie to či má človek pred menom pár písmenok, ako to čo najozaj vie.
Titul nemá vo fotografii žiadnu cenu a nikto ti nebude pozerať na tvoj životopis. Prezentuješ sa svojou tvorbou. Okrem toho aj v iných oblastiach je titul iba doplnok, pokiaľ sa dokážeš presadiť. Dokonca niektorí manažéri nemajú titul, ale ukazujú výsledky a tak stále postupujú ďalej. O podnikaní ani nehovorím...
 
martinkoegres
2011-04-10 20:24:21+02
príspevok od: philips
tu si precitaj co treba na take prijimacky doniest :
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/o-fotografii/studium/
To viem, mám to všetko zmapované čo treba k prihláškam, čo na prijímačky
 
martinkoegres
2011-04-10 20:32:45+02
príspevok od: Michal Matloň
Titul nemá vo fotografii žiadnu cenu a nikto ti nebude pozerať na tvoj životopis. Prezentuješ sa svojou tvorbou. Okrem toho aj v iných oblastiach je titul iba doplnok, pokiaľ sa dokážeš presadiť. Dokonca niektorí manažéri nemajú titul, ale ukazujú výsledky a tak stále postupujú ďalej. O podnikaní ani nehovorím...
To je pravda, poznám jedného chlapíka, ktorý chodil na gympel a maturoval na 4ky a teraz má reklamku v ktorej točí obrovské prachy.

Veľmi premýšľam nad tým, či ísť na foto-školu alebo radšej na niečo "praktickejšie do života"-
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2011-04-10 20:42:05+02
príspevok od: martinkoegres
To je pravda, poznám jedného chlapíka, ktorý chodil na gympel a maturoval na 4ky a teraz má reklamku v ktorej točí obrovské prachy.

Veľmi premýšľam nad tým, či ísť na foto-školu alebo radšej na niečo "praktickejšie do života"-
Zaleží od toho, čo chceš robiť. Pokiaľ fotiť, tak by si sa mal venovať tomu. A máloktorá VŠ je praktická do života. Obohatí ťa o teóriu a titul, ale v praxi aj tak vždy pôjdeš odznova.
 
martinkoegres
2011-04-10 21:35:34+02
príspevok od: Michal Matloň
Zaleží od toho, čo chceš robiť. Pokiaľ fotiť, tak by si sa mal venovať tomu. A máloktorá VŠ je praktická do života. Obohatí ťa o teóriu a titul, ale v praxi aj tak vždy pôjdeš odznova.
Fotiť, rozhodne fotiť.
Ďakujem za názor, v rozhodovaní bude mať svoju váhu
 
martinkoegres
2011-04-11 20:00:25+02
príspevok od: Jozef Peniak
presne a v dobrej ZUŠ je foto ako samostatny kružok tak ako aj priprava na VŠVU ( nebudeš tam kresliť...
Ďakujem za radu, dneska som tam bol a v stredu mám hodinu
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-04-11 21:14:21+02
príspevok od: martinkoegres
Ďakujem za radu, dneska som tam bol a v stredu mám hodinu
no super! nie je to az take strasne
 
seifi
2011-04-11 21:20:10+02
príspevok od: Jozef Peniak
no super! nie je to az take strasne
Jozef zvládol si to na jednotku; skvelý výsledok s takto spokojným chlapíkom. Gratulujem.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-04-11 21:23:43+02
príspevok od: seifi
Jozef zvládol si to na jednotku; skvelý výsledok s takto spokojným chlapíkom. Gratulujem.
jaj a cil nevím o co ide
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()