Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Prepali na fotke

fotomape
2008-07-24 15:53:39+02
Mozte mi poradit ako zistim prepali na fotke ? prepal by mala bit biela farba #FFFFFF skusal som to v Zonery ale nepodarilo sa mi to najst neaku moznost aby ukazalo kde je prepal a pripadne ako to upravit asi cez Curves /netusim aky to moze mat sk preklad / stiahnut bielu farbu
 
Albedo
2008-07-24 15:59:30+02
prepal uz softovo nezachranis... ked fotis vyrazne svetle objekty voci tmavsiemu pozadiu, radsej trochu podexponovat a fotit do RAW-u.
 
fotomape
2008-07-24 16:05:53+02
Z toho RAW-u mam este strach a to ze potom sa treba hrat s tym asi dost v Pc ale neskor urcite uz asi iba RAW
 
dmedia
2008-07-24 21:24:11+02
Aky mas fotoaparat?
 
dmedia
2008-07-24 21:56:37+02
Pokial, mas lubovolnu zrkadlovku, mas tam moznost si nastavit zobrazenie nahladu po sfoteni s ukazovanim ´Highlights´ a vidis pekne kde to je prepalene a mozes si tak urobit hned korekciu pri foteni, ked to nacvakas s prepalmi tak uz tomu nepomozes. Prepaly vies odhadnut aj ked si zobrazis Histogram-vacsina fotakov to ma, ked mas na histograme vpravo vyrazne spicky, resp. cely je sustredeny vpravo, tak tam mas prilis vela velmi svetlych casti-v obrazku. To iste plati aj ked si das zobrazit histogram snimku v lubovolnom editore fotiek-Photoshop, Zoner a pod.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()