Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

koncerty a kompromis medzi dynamickym rozsahom, zrnom a ostrostou

viazo
viazo 2008-08-01 19:24:10+02
Ahoj, ako fotite pri velmi kontrastnych scenach ako su napriklad koncerty? Mam fotoaparat Sony Alpha A700. Ked fotim trebars koncert, tak si ISO nastavim na 400 a kedze scena je vacsinou velmi kontrastna, tak mam na vyber dve moznosti: 1. optimalizaciu dynamickeho rozsahu si nastavim na funkciu D-R off, ale pridem o niektore detailyv tmavych miestach 2. optimalizaciu dynamickeho rozsahu si nastavim na niektoru s funkcii D-R, D-R+, D-R Lv1-5, ale zase na ukor vyssieho dynamickeho rozsahu sa mi zvacsi zrno a pridem o ostost. Na Nikone D300 je myslim nieco podobne a na Canonoch neviem ako je toto riesene. Ako to riesite pri foteni koncertov. Dajme tomu, ze fotim pre organizatora. Na co sa viac zamerat pokial chce fotky do casopisov a na prezentaciu pre sponzorov? Nemam s tym az taku skusenost, aby som vedel posudit z pohladu organizatora co je pre neho lepsie. Pokial mi fotky isli do novin, tak nevadil ten vyssi dynamicky rozsah na ukor ostrosti a zrna, lebo tam to nevidiet, ale v tomto pripade som na vazkach. Pripadne ak mate nejake ine finty sem s nimi velmi rad sa necham poucit. Ked fotim pre organizatora, tak sa foti vsetko do JPG cize s fotkou sa neda az tak pohrat ako s Rawkom. Mam pripadne dat vyssi dynamicky rozsah a zvysit sharpnes a kontrast? tu je aj nieco o tom dynamickom rozsahu, ale nerozumiem velmi tomu grafu: Sony Alpha A700 http://www.dpreview.com/reviews/sonydslra700/page19.asp Nikon D300 http://www.dpreview.com/reviews/nikond300/page20.asp Dakujem za rady a hadam som to az tak velmi nedoplietol :-)
 
slavmiro
2008-08-26 10:22:31+02
neviem ci to ma Sony, ale v Nikone je moznost natiahnut do aparatu tzv. custom curves, t.j. stredny horizontalny bezec krivky posun trochu tak aby sa vytiahli tiene a to natiahni do aparatu ako custom nastavenia picture spracovania. To by slo na popisovanu masovu vyrobu JPEGov.
 
viazo
2008-08-26 11:38:17+02
myslim, ze nie nikon v samotnom tele ma vacsiu softwarovu podporu, ale skusim pozret este. dobre svetlo slavmiro. pekne ti to foti
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()