Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Fotenie v exteriery

lukas duran
2011-08-04 14:44:26+02
Dobrý deň, zajtra by som chcel ísť prvýkrát fotiť modelku. Doteraz mám skúsenosť prevažne s krajínkarskou fotografiou a makrom. Chcem sa začať venovať aj ľuďom.

Mám Nikon D90 , Nikkor 60 mm f/2.8 a blesk Nikon SB900

K prílohe som dal fotografie, kde by som chcel ísť. Moja otázka je o akom čase by bolo najlepšie ísťm keď zobierieme do úvahy, že je vonku slnečno. Prípadne nejaké rady na začiatok? Niečo mám naštudované ale rád si vypočujem radu od fotografov samotných. Ďakujem a pekný deň
 
fct.sk
2011-08-04 14:58:56+02
príspevok od: lukas duran
Dobrý deň, zajtra by som chcel ísť prvýkrát fotiť modelku. Doteraz mám skúsenosť prevažne s krajínkarskou fotografiou a makrom. Chcem sa začať venovať aj ľuďom.

Mám Nikon D90 , Nikkor 60 mm f/2.8 a blesk Nikon SB900

K prílohe som dal fotografie, kde by som chcel ísť. Moja otázka je o akom čase by bolo najlepšie ísťm keď zobierieme do úvahy, že je vonku slnečno. Prípadne nejaké rady na začiatok? Niečo mám naštudované ale rád si vypočujem radu od fotografov samotných. Ďakujem a pekný deň
von treba ist skoro rano alebo podvecer.. ale pri tomto pocasi co je tu (BA) sa da fotit dobre aj cez den (i ked casu okolo obeda by som sa aj tak vyhol)
 
inkubbus
2011-08-04 15:03:09+02
fotit mozes pocas celeho dna. je len na tebe ako so svetlom nalozis. bud si tienis odrazkou, alebo dosvecujes ...
 
lukas duran
2011-08-04 15:04:58+02
príspevok od: fct.sk
von treba ist skoro rano alebo podvecer.. ale pri tomto pocasi co je tu (BA) sa da fotit dobre aj cez den (i ked casu okolo obeda by som sa aj tak vyhol)
A bude mi stačiť len blesk bez iného osvetlenia ? Keď chcem fotiť vo vnútri v kláštore? Vid foto
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-08-04 15:05:58+02
príspevok od: lukas duran
Dobrý deň, zajtra by som chcel ísť prvýkrát fotiť modelku. Doteraz mám skúsenosť prevažne s krajínkarskou fotografiou a makrom. Chcem sa začať venovať aj ľuďom.

Mám Nikon D90 , Nikkor 60 mm f/2.8 a blesk Nikon SB900

K prílohe som dal fotografie, kde by som chcel ísť. Moja otázka je o akom čase by bolo najlepšie ísťm keď zobierieme do úvahy, že je vonku slnečno. Prípadne nejaké rady na začiatok? Niečo mám naštudované ale rád si vypočujem radu od fotografov samotných. Ďakujem a pekný deň
dobre skus od 7:22 do 9:15

pozri chod, vyskusaj a uvidíš. Odporúčam všímať si pozy komunikovať s modelkou a nepoužívať blesk na začiatok, foť skôr v tieni a nepodexponuj zbytočne, foť do raw a všímaj si svetlo. Pozor ak je modelka amaterka skus, prirodzene pozy ako trhanie kvetov, upravenie vlasov, pitie z fľaše.. a pracuj s rukami kompo... Ja môžem fotiť v hocakú dennú dobu tak asi aj ty je to téma asi tak na dve knihy. Tak pekne svetlo!
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-08-04 15:11:10+02
príspevok od: lukas duran
A bude mi stačiť len blesk bez iného osvetlenia ? Keď chcem fotiť vo vnútri v kláštore? Vid foto
cez obed sa dobre fotí v tieni
 
IceDive1
2011-08-04 15:13:38+02
Este by si nam mohol napisat kde sa da najst ten klastor na fotkach.
 
lukas duran
2011-08-04 15:21:32+02
príspevok od: Jozef Peniak
dobre skus od 7:22 do 9:15

pozri chod, vyskusaj a uvidíš. Odporúčam všímať si pozy komunikovať s modelkou a nepoužívať blesk na začiatok, foť skôr v tieni a nepodexponuj zbytočne, foť do raw a všímaj si svetlo. Pozor ak je modelka amaterka skus, prirodzene pozy ako trhanie kvetov, upravenie vlasov, pitie z fľaše.. a pracuj s rukami kompo... Ja môžem fotiť v hocakú dennú dobu tak asi aj ty je to téma asi tak na dve knihy. Tak pekne svetlo!
Dakujem za reakciu. Modelka je troska skusena a je moc zaujimava . V prilohe su jej foto
 
lukas duran
2011-08-04 15:22:13+02
príspevok od: IceDive1
Este by si nam mohol napisat kde sa da najst ten klastor na fotkach.
Ten klastor sa nachadza v obci Podhajska. Vola sa to Marianska Celad.
 
IceDive1
2011-08-04 15:31:24+02
príspevok od: lukas duran
Ten klastor sa nachadza v obci Podhajska. Vola sa to Marianska Celad.
DIky. Ked budes mat fotky tak ich pridaj do strobist skupiny.
 
fct.sk
2011-08-04 15:54:36+02
príspevok od: Jozef Peniak
cez obed sa dobre fotí v tieni
cez obed ma clovek jest!
 
denySK
2011-08-05 14:41:58+02
hodil by sa ti aj nejaky dazdnik/softbox, teda ak mas nejaky stojan/stativ na svetlo
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()