Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

FOTENIE SVADBY (a ineho) ZO VZDUCHU !!!

djpali
djpali 2011-08-21 21:22:36+02
znamy bol pred tyzdnom na poznavacke v belgicku. Pred radnicou na namesti pocas svadby odfotil nenormalny helikopotvor device, ktorym fotili a krutili zenicha a nevestu (zrkadlovkou). Aj ja chcem take, maximalne zavidim, super... Vraj jeden lietal, a druhy videl obraz zo zrkadlovky a cvakal a natacal kam mieri fotak.... co poviete ? uz ste to videli ? nasli ? kolko to stoji ? kde sa to da zohnat ? viete si predstavit tu kreativu s tymto ?
 
dodo_bb
2011-08-22 13:36:06+02
príspevok od: lu_boss
... ja by som s tym nemal odvahu lietat, ak by to dakomu drblo na hlavu, koho zavru ?
treba to mať samozrejme poistené na prípadné spôsobené škody na zdraví a majetku iných osôb . Lietanie s 3 kilovým modelom (pokiaľ nelietaš pár metrov priamo nad hlavami ľudí) je asi rovnako nebezpečné ako riadenie vozidla v strednej premávke v Blave
 
pxls.jpg
2011-08-22 14:06:08+02
príspevok od: KESKOSENI
videl som myslim na discovery davali film o paparacoch,tak partia chalanov s tym fotila celebrity na party ale zasiahla ochranka a mali po ptakach....
im sa v prvom rade tymto devicom nepodarilo nic poriadne odfotit odfotili nieci chrbat a ani oni netusili kto to je.
 
chudas12
2011-08-22 14:43:03+02
príspevok od: dodo_bb
treba to mať samozrejme poistené na prípadné spôsobené škody na zdraví a majetku iných osôb . Lietanie s 3 kilovým modelom (pokiaľ nelietaš pár metrov priamo nad hlavami ľudí) je asi rovnako nebezpečné ako riadenie vozidla v strednej premávke v Blave
to, to, to, v tomto prípade nie sú dôležité foto skúsenosti, ale poistenie a polotný kurz
 
kecal
2011-08-22 15:52:52+02
príspevok od: chudas12
to, to, to, v tomto prípade nie sú dôležité foto skúsenosti, ale poistenie a polotný kurz
poistka a poistenie nikoho nezbavuje zodpovednosti - také poriadne rozbitie hlavy s otrasom mozgu je väčšinou kvalifikované ako ťažké ublíženie na zdraví ... škodu síce môže uhradiť poisťovňa ale treseo-právne následky sú vecou orgánov činných v trestnom konaní, prokuratúry a súdov ..
 
lu_boss
2011-08-22 17:37:30+02
príspevok od: dodo_bb
treba to mať samozrejme poistené na prípadné spôsobené škody na zdraví a majetku iných osôb . Lietanie s 3 kilovým modelom (pokiaľ nelietaš pár metrov priamo nad hlavami ľudí) je asi rovnako nebezpečné ako riadenie vozidla v strednej premávke v Blave
jo kecal napisal podstatu... aj auto mam poistene, ale ked niekoho zotnem na prechode, poistka to nepotiahne...
Bavil som sa o tom aj s Julom, povedal, ze trenuju mimo zastavanych ploch a ak si niekedy trufnu do mesta, tak az ked budu mat pocit, ze to ovladaju na 99,99999 % a skor v case nizsieho vyskytu ludi (velmi skoro rano napriklad). Stale sa pise, ze kazdemu to drbne, otazka je kedy, a zasadna je aj otazka kam to drbne.
Ale nechcem tym povedat, ze sa to nema praktizovat - len toto bola prva vec, ktora ma v suvislosti s koptermi napadla
A z toho pohladu sa mi svadba zda byt najemenej vhodna prilezitost - su tam neposedne deti, seniori so zodratymi zmyslami, rozbujareni hostia... - to uz radsej nech asistent vlaci 5metrovy hlinikovy rebrik
 
djpali
2011-08-22 19:42:19+02
príspevok od: Jozef Peniak
to som zvedavý kto by mi to zaplatil, a ešte výplatu jedneho asistenta ktomu lebo ja by som musel fotiť a nie sa kakať s vrtuľníkom. Náklady na fotenie svadby sú dnes tak vysoké že toto proste nie
no, je to moc drahe, uz som zistil, takze suhlasim s tebou vysledne
 
peterXC
2011-08-22 20:13:41+02
pouziva sa aj trochu iny princip fotenia z vysky, stativ ktory ma 12m, svadbu som tam sice nenasiel, ale fotky zo zaujimavej perspektivy ano, robi to clovek, ktory tu na ephoto ma nick skyfoto, http://www.skyfoto.sk/
 
dodo_bb
2011-08-22 22:45:06+02
príspevok od: lu_boss
jo kecal napisal podstatu... aj auto mam poistene, ale ked niekoho zotnem na prechode, poistka to nepotiahne...
Bavil som sa o tom aj s Julom, povedal, ze trenuju mimo zastavanych ploch a ak si niekedy trufnu do mesta, tak az ked budu mat pocit, ze to ovladaju na 99,99999 % a skor v case nizsieho vyskytu ludi (velmi skoro rano napriklad). Stale sa pise, ze kazdemu to drbne, otazka je kedy, a zasadna je aj otazka kam to drbne.
Ale nechcem tym povedat, ze sa to nema praktizovat - len toto bola prva vec, ktora ma v suvislosti s koptermi napadla
A z toho pohladu sa mi svadba zda byt najemenej vhodna prilezitost - su tam neposedne deti, seniori so zodratymi zmyslami, rozbujareni hostia... - to uz radsej nech asistent vlaci 5metrovy hlinikovy rebrik
Jasne, máš pravdu. Ja sám s tým mám tiež trošku problém a tiež sa snažím lietať mimo ľudí. S Julom nekomunikujem - začali sme tak zhruba narovnako a považuje ma za tvrdú konkurenciu, tak sa so mnou úplne odmietol baviť Tak ani neviem, ako sú na tom. Ja osobne trénujem na modelárskom letisku.
Inak je to dosť špeciálna vec - čosi ako rybie oko. Ten pohľad je zaujímavý, ale musíš pre to hľadať tie správne námety. A podobne ako rybie oko musíš nad tým rozmýšľať, aby sa to neokukalo. Ja som to kupoval úplne na iné účely, robím s tým technické zábery špeciálnou metódou a po spracovaní v určitom programovom balíku z toho vyrábam priestorové 3D modely terénu a krajiny. Viem vypočítať presný objem skládky komunálneho odpadu (a ani na ňu nevstúpim), priečne rezy cestnou komunikáciou, objem kopy štrku a podobné veci, hodne vzdialené od "umeleckej a tvorivej" fotografie Také klasické využitie na foto a video účely beriem len ako tréning a príjemné spestrenie môjho portfólia
Ale už dávno som nejak tak rozmýšľal nad projektom o malých historických kostolíkoch Slovenska a teraz sa tomu začínam venovať - kopter ma k tomu posunul... Nekonečná téma a sú ich tu stovky A majú čas, čakali na mňa 700 rokov a počkajú ešte ďalej
 
tomis.ales
2011-08-23 08:35:48+02
Vcera som sa dozvedel ze aj Cina uz totok vyraba. Stvorvrtula za 280 dolarov, skladacka, ale bez gps modulu. Bracho to chcel hned kupit, lebo ze to vyzeralo velmi dobre, ale bohuzial nemali skladom. Uvidime aka bude kvalita
Inak od renomovaneho vyrobcu skladacka piplacka za 1700€ a tato skladacka myslim ako ze osadzanie plosakov a podobne.
 
dodo_bb
2011-08-23 13:20:03+02
príspevok od: tomis.ales
Vcera som sa dozvedel ze aj Cina uz totok vyraba. Stvorvrtula za 280 dolarov, skladacka, ale bez gps modulu. Bracho to chcel hned kupit, lebo ze to vyzeralo velmi dobre, ale bohuzial nemali skladom. Uvidime aka bude kvalita
Inak od renomovaneho vyrobcu skladacka piplacka za 1700€ a tato skladacka myslim ako ze osadzanie plosakov a podobne.
Vyrába to kopa výrobcov, za 300 € sa dá kúpiť celkom vydarený model GAUI - štvorvrtulák , riadi sa cez wifi cez tie moderné jablkové mobily ipódy či ifóny či ktoré... Ale to je len hračka, nie pracovný nástroj
Inak prikladám dva obrázky z dnešného lietania - robili sme snímkovanie vykopaných sond archeologického náleziska na Pustom Hrade nad Zvolenom, lietalo sa to pod korunami stromov v lese. Na druhom snímku je ten les z nadhľadu - je tam aj vidieť pomedzi stromy obdĺžniky výkopov, ľavá fotografia je zvislá snímka novoobjavenej hlavnej vstupnej brány do areálu z výšky tak cca 10 -12 metrov tesne spod korún stromov...
To len tak na ilustráciu, načo je to dobré a kde by to hadraplán asi nenahradil
 
lu_boss
2011-08-23 13:56:49+02
príspevok od: dodo_bb
Jasne, máš pravdu. Ja sám s tým mám tiež trošku problém a tiež sa snažím lietať mimo ľudí. S Julom nekomunikujem - začali sme tak zhruba narovnako a považuje ma za tvrdú konkurenciu, tak sa so mnou úplne odmietol baviť Tak ani neviem, ako sú na tom. Ja osobne trénujem na modelárskom letisku.
Inak je to dosť špeciálna vec - čosi ako rybie oko. Ten pohľad je zaujímavý, ale musíš pre to hľadať tie správne námety. A podobne ako rybie oko musíš nad tým rozmýšľať, aby sa to neokukalo. Ja som to kupoval úplne na iné účely, robím s tým technické zábery špeciálnou metódou a po spracovaní v určitom programovom balíku z toho vyrábam priestorové 3D modely terénu a krajiny. Viem vypočítať presný objem skládky komunálneho odpadu (a ani na ňu nevstúpim), priečne rezy cestnou komunikáciou, objem kopy štrku a podobné veci, hodne vzdialené od "umeleckej a tvorivej" fotografie Také klasické využitie na foto a video účely beriem len ako tréning a príjemné spestrenie môjho portfólia
Ale už dávno som nejak tak rozmýšľal nad projektom o malých historických kostolíkoch Slovenska a teraz sa tomu začínam venovať - kopter ma k tomu posunul... Nekonečná téma a sú ich tu stovky A majú čas, čakali na mňa 700 rokov a počkajú ešte ďalej
...jo, v pohode.
Tie zabery z vysky su super - niekde jednoducho ani 5 metrovy rebrik nepomoze
Viem si predstavit vela, vela vyuziti - od tych technickych, ktore spominas Ty, az po umelecke - hoci tie kostoliky. A niekde medzitym aj vela komercnych prilezitosti.
No fotit svadbu s kopterom je asi najvacsia blbost, ktora prichadza do uvahy - podla mna - ale zda sa, ze na tom sa zhodneme viaceri
 
tomis.ales
2011-08-23 15:54:23+02
príspevok od: dodo_bb
Vyrába to kopa výrobcov, za 300 € sa dá kúpiť celkom vydarený model GAUI - štvorvrtulák , riadi sa cez wifi cez tie moderné jablkové mobily ipódy či ifóny či ktoré... Ale to je len hračka, nie pracovný nástroj
Inak prikladám dva obrázky z dnešného lietania - robili sme snímkovanie vykopaných sond archeologického náleziska na Pustom Hrade nad Zvolenom, lietalo sa to pod korunami stromov v lese. Na druhom snímku je ten les z nadhľadu - je tam aj vidieť pomedzi stromy obdĺžniky výkopov, ľavá fotografia je zvislá snímka novoobjavenej hlavnej vstupnej brány do areálu z výšky tak cca 10 -12 metrov tesne spod korún stromov...
To len tak na ilustráciu, načo je to dobré a kde by to hadraplán asi nenahradil
Pekne, pekne.. Bracho si to chce kupit lebo zapaleny modelar a RCckar a uz nevie co od radosti si kupit A aby sa mu vratili investicie, uvazuje ze bude pre lesy fotit po vichriciach skody Tak, on bude mat zase itaketo vyuzitie.
 
dodo_bb
2011-08-23 17:45:26+02
príspevok od: tomis.ales
Pekne, pekne.. Bracho si to chce kupit lebo zapaleny modelar a RCckar a uz nevie co od radosti si kupit A aby sa mu vratili investicie, uvazuje ze bude pre lesy fotit po vichriciach skody Tak, on bude mat zase itaketo vyuzitie.
Inak z modelárskeho pohľadu je to šialená nuda - vie to len dosť pomaly letieť dopredu, dozadu a do strán... Žiadna akrobacia, žiadny adrenalín (ak nelietaš ľuďom tri metre nad hlavou) , nevie to ani základné letecké obraty ako premet, proste nič, nudné rovné lietanie Preto si to ani modelári veľmi nekupujú. Ak nevie, čo si kúpiť na lietanie, tak mu poraď toto
http://www.jety.cz/airworld_gripen.htm
Videl som to lietať (maximálka je okolo 400 km/hod, papká to liter paliva za minútu letu), s tým by sa vybláznil skvele
 
Artpraktik
2011-08-23 20:43:59+02
Možno by to bola zaujímavá téma (fotenie z výšky), ale keď je to zasa o svadbe, tak už ma to prestáva baviť čítať (a asi nie som jediný). To je tých svadieb v tomto období skutočne toľko?
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()