Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Tlacidlo DOF

fotox3
fotox3 2011-09-21 12:00:29+02
Na dig. zrkadlovke mam tlacidlo DOF ktore je urcene na kontrolu hlbky ostoristi..
Zaostrim na objekt stlacim DOF tlacidlo a jedine co sa stane ze sa clona stiahne a obraz v hladaciku stmavne (pri vyssich clonovych cislach alebo zo sveltom sa nestane nic pri nizkych f, ale aby som spozoroval hlbku ostrosit ? Absolutne nie.. Ziadna kontrola hlbky ostrosti.. Preco mi ju neukazuje - nieje chyba v tele dig. zrkadlovky ?
 
calven
2011-09-22 12:46:27+02
príspevok od: wlad
na Nikonoch ano:

f4: Assign Preview Button
Choose the role played by the depth-of-field preview button.
The options available are the same as for Assign Fn button (230); the default setting is Preview.
Tak to je celkom príma vec. Škoda, že nevieme, o akú zrkadlovku sa jedná v tomto prípade.
 
Robino
2011-09-22 12:50:01+02
príspevok od: wlad
na Nikonoch ano:

f4: Assign Preview Button
Choose the role played by the depth-of-field preview button.
The options available are the same as for Assign Fn button (230); the default setting is Preview.
To je iné tlačidlo... hovoríme o tlačidle DOF pod objektívom...
 
wlad
2011-09-22 12:54:42+02
príspevok od: Robino
To je iné tlačidlo... hovoríme o tlačidle DOF pod objektívom...
daj si ten text prelozit niekomu, kto ovlada anglictinu.
Je to priradenie funkcie PREVIEW tlacitku !
 
Robino
2011-09-22 12:59:10+02
príspevok od: wlad
daj si ten text prelozit niekomu, kto ovlada anglictinu.
Je to priradenie funkcie PREVIEW tlacitku !
No, namiesto podceňovania niekoho, koho nepoznám, by som si na Tvojom mieste radšej pozrel diskusiu od začiatku. Ty tu spomínaš voľbu f4, ktorá sa týka tlačidla AE-L/AF-L.
Ale my tu hovoríme o INOM tlačidle, ktoré NIE JE programovateľné....
 
Shooter
2011-09-22 13:00:06+02
príspevok od: wlad
na Nikonoch ano:

f4: Assign Preview Button
Choose the role played by the depth-of-field preview button.
The options available are the same as for Assign Fn button (230); the default setting is Preview.
Tuším, že tlačítko DOF je programovateľné až u D7000 a vyššie (D300, D700,...). U D90 taká možnosť nie je - a návod som čítal viackrát a poriadne.
 
Shooter
2011-09-22 13:02:51+02
príspevok od: Robino
No, namiesto podceňovania niekoho, koho nepoznám, by som si na Tvojom mieste radšej pozrel diskusiu od začiatku. Ty tu spomínaš voľbu f4, ktorá sa týka tlačidla AE-L/AF-L.
Ale my tu hovoríme o INOM tlačidle, ktoré NIE JE programovateľné....
voľba f4 sa týka AE-L/AF-L u D90,

u D7000 je to už DOF preview button
u D300 je to položka f6

autor spravil chybu, že neuviedol model, ale netreba hneď z toho robiť vedu.
 
Robino
2011-09-22 13:06:09+02
príspevok od: Shooter
voľba f4 sa týka AE-L/AF-L u D90,

u D7000 je to už DOF preview button
u D300 je to položka f6

autor spravil chybu, že neuviedol model, ale netreba hneď z toho robiť vedu.
Áno, to je pravda, ja som len reagoval na príspevok od wlad-a, keď napísal všeobecne "na Nikonoch". Samozrejme to je na kažkom modeli inak. A na D90 je toto tlačidlo naozaj pevné...
Takže sme mali pravdu obaja Howgh.
 
wlad
2011-09-22 13:06:21+02
príspevok od: Robino
No, namiesto podceňovania niekoho, koho nepoznám, by som si na Tvojom mieste radšej pozrel diskusiu od začiatku. Ty tu spomínaš voľbu f4, ktorá sa týka tlačidla AE-L/AF-L.
Ale my tu hovoríme o INOM tlačidle, ktoré NIE JE programovateľné....
Tak ten text jasne potvrdzuje co som pisal, takze mal som dovod mysliet si, ze tomu textu nerozumies.
A ako pisal Shooter, je to zavisle od modelu - ten text som skopiroval z navodu k mojej D7000cke, nizsie modely to nemusia mat..
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()