Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Rady od profesionalov

miloshaaa
2008-08-14 10:56:36+02
Cavte... neviem ako ste na tom s anglictinou a s podcastovanim, ale ak dobre tak mam pre vas jeden zaujimavy tip. Ide o tento web http://www.photocastnetwork.com/ na ktorom najdete niekolko fotografickych podcastov. Ja sam odtial odoberam Camera position od Jeffa Curta. Mate tam priamo v mp3jke aj fotky o ktorych prave rozprava. Takze v iPode vsetko pekne vidim o ktorej fotke je rec. Myslim ze je to jeden zo zaujmavych sposobov ako sa zadarmo dostat k dobrym tipom :) ak objavite nieco zaujmave tak sa kludne podelte.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-08-14 11:01:45+02
Vidim, ze spokojne pokyvujes hlavou, asi to tiez zacnem odoberat do ipodu.
 
MisoZ
2008-08-14 11:14:32+02
Ja mozem tiez pridat web www.photoshopusertv.com co je tiez podcast ale video podcast. Vychadza tyzdenne, da sa pozerat priamo na webe alebo stiahnut prip. stiahnut cez iTunes ako to robim ja. A o co ide??? Je to podcast zamerany na photoshop ale aj na fotografovanie ako take vedu to traja ludia (Scott Kelby, Matt Kloskowski a Dave Cross) pricom kazdy ma v jednej epizode nejaky zauimavy tutorial. Ja ho sledujem uz asi rok a je fakt super. Vrelo odporucam:-)
 
miloshaaa
2008-08-14 11:22:20+02
ano- ja som spokojny s Jeffom...Camera position :) ostatne som este nemal cas skumat :)

MisoZ: diky... hned to idem skusit :)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-08-14 12:05:16+02
Ja tiez odoberam cez itunes Photoshop Killer Tips a Lightroom Killer Tips.
 
BP77
2008-08-14 12:48:39+02
pre anglictinarov:http://www.dcmag.co.uk/,vela zaujimaveho a uzitocneho,forum,downloads,portfolia.
 
yanny
2008-08-17 20:57:51+02
alebo aj
http://www.photoanswers.co.uk/?
 
scarlet
2008-08-17 21:09:17+02
Ahojte som tu nova, dnes sa mi podarilo konečne kupiť nový kompakt, lebo ten môj už bol 100 rokov za opicami. Mám ale jeden problém pred tým som používala klasické baterky, teraz mám však vo fotoaparáte baterku Li-ion. Neviem však či je potrebné ju na poprvé nechať nabiť na 12 hodín ako pri mobile alebo staci tak jak píšu že 2 hod. a po vypnutí indikátora vybrať baterku. V obchode mi po vedali že na +ľ hod. ale v návode sa nič také nepíše. Prosím poradte . Mam fotoaparát panasonic fx-35. Dakujem
 
quintes
2008-08-17 21:14:23+02
nechať používaním vybiť, úplne, nabíjať cca 8hod a toto zopakovať 3krát
 
scarlet
2008-08-17 21:18:28+02
quintes: dakujem za radu, píšu že baterka, ktorá je dodana nie je vobec nabitá, tak ju teda idem dať hned do nabíjačky nech sa mi do rána nabije a môžem ho už zajtra vyskúšať :o), takže nevadi tomu, že ostane baterka v nabijačke aj po vypnutí indikátora nabíjania?

 
Condor
2008-08-17 22:01:18+02
Scarlet NIE NIE NIE!!! Li-ion baterky nie su ako stare NiMH! Tie sa formatovali a trebalo ich uplne vybijat kvoli memory efektu! Li-ion baterie sa NEFORMATUJU! Uz su z vyroby. Najviac co skodi Li-ion bateriam je ich uplne vybitie alebo prebitie pri vysej teplote. Kapacitu 100% naberie tak po 3-5 celych cykloch. Ak fotak zahlasi slabu bateriu tak sa nesnazit ho znova a znova zapinat (nicenie baterie) a dat nabijat. Nabijacka riesi cas nabijania a vsetko. Ak zahlasi nabitie tak sa nabijanie zastavi a je jedno ako dlho bude pripojena bateria na nabijacku. Zagoogluj o Li-ion bateriach, zivotnosti a starostlivosti ;-) Li-ion baterii je ´najlepsie´ ak sa udrzuje tak v 40-80% nabitia.
 
Condor
2008-08-17 22:12:09+02
Čo dodržiavať, aby vaša Li-Ion batéria vydržala čo najdlhšie:

1. Nabíjajte častejšie, pokúste sa zabrániť úplnému vybitiu batérie
2. Batériu nevystavujte teplotným extrémom – pod bod mrazu a najmä teplotám nad 50 stupňov C
3. Uchovávajte nepoužívané batérie na chladných miestach nabité asi na 40 % ich kapacity
4. Nekupujte staré batérie, aj keď sú predávané za nižšie, výpredajové ceny
5. Napriek tomu, že Li-Ion batérie nemajú tzv. pamäťový efekt, v prípade, že máte batériu s technológiou „Fuel Gauge“, batériu pravidelne (raz za 30-60 dní úplne vybite a potom znovu nabite), aby ste zabránili strate presnosti zobrazovania stavu nabitia batérie.
Vytah z clanku na: http://www.senior.sk/view.php?cisloclanku=2006111001
 
majklname
2008-08-17 22:24:37+02
príspevok od: scarlet
Ahojte som tu nova, dnes sa mi podarilo konečne kupiť nový kompakt, lebo ten môj už bol 100 rokov za opicami. Mám ale jeden problém pred tým som používala klasické baterky, teraz mám však vo fotoaparáte baterku Li-ion. Neviem však či je potrebné ju na poprvé nechať nabiť na 12 hodín ako pri mobile alebo staci tak jak píšu že 2 hod. a po vypnutí indikátora vybrať baterku. V obchode mi po vedali že na +ľ hod. ale v návode sa nič také nepíše. Prosím poradte . Mam fotoaparát panasonic fx-35. Dakujem
asi si si pomylila forum
 
zvonec
2008-08-18 00:12:56+02
Condor mas ty ale trpezlivost... respet!!! :-)))
 
quintes
2008-08-18 06:21:30+02
zaujímavé, čo mi potom niektorí výrobcovia a predajcovia tvrdia.. Asi im ide o biznis. Ja som vždy li ion baterku po vypnutí zariadenia nabíjal 8hod. Podľa odporúčania. Dokonca prvé nabíjanie vraj by malo byť cez 12hod
 
Condor
2008-08-18 10:03:29+02
príspevok od: quintes
zaujímavé, čo mi potom niektorí výrobcovia a predajcovia tvrdia.. Asi im ide o biznis. Ja som vždy li ion baterku po vypnutí zariadenia nabíjal 8hod. Podľa odporúčania. Dokonca prvé nabíjanie vraj by malo byť cez 12hod
Quintes tým že to necháš v nabijačke nič nepokaziš lebo nabijanie sa aj tak samo ukončí po cca 3-4 hodinách. Predajcovia to odporúčajú preto lebo niektoré zariadenia nižšej triedy hlásia ´nabitie´ už pri asi 90% (hlavne komerčný dôvod aby mohli napísať do papierov že nabijanie trvá len napr. 2 hod) ale nabijanie pokračuje ďalej až do 100%. Tých posledných 10% trvá dlho (asi tak hodinu) tak preto to kážu nechať dlhšie! V extrémnych podmienkach pri vyššej teplote môže trvať nabijanie fakt dlho lebo nabi jačka znižuje prúd prípadne prerušuje cyklus aby nedošlo k zničeniu batérie.
 
scarlet
2008-08-20 20:39:13+02
Condor, dakujem ti velmi pekne za radu, ja viem že pre niektorých bola moja otázka divná, ale chcela som sa spýtať aby som na začiatku nič nepokazila a dosť mi to súrilo, preto som sa na vás obrátila. Condor, quintes- este raz dakujem za rady
Majklname- nezmýlila som si forum, ty si tiež raz začínal a určite sa ti tie informácie ako čo používať nenaliali samé do hlavy. Ja sa radšej spýtam ako by som mala riskovať že niečo pokazím.

Pekný deň, teda už večer :o)
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()