Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Set Picture Control

Falconer
2011-12-21 06:40:22+01
Ahojte ! Chcem sa opýtať ohľadom nastavenia Set Picture Control u Nikonu. Mam na výber v režime (M) : Standard, neutral , vivid atd, Použivate tieto nastavenia ? alebo to nechávate na STANDARDE a pohráte sa stým vo photoshope ? Ďakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-12-21 07:11:51+01
Ak fotis do RAW, je to jedno. Ja ich napriek tomu pouzivam. Pretoze to nastavenie sa prejavi na displeji fotoaparatu a dava mi lepsi prehlad o tom, ako bude vyzerat fotka po uprave v pocitaci.

Ak fotis do JPG, tak tam Picture Control priamo vplyva na fotku. Odporucam vyskusat, ci to nechas na Neutrale a s fotkami sa budes hrat v pocitaci. Alebo budes pouzivat zmenu Picture Control podla motivu, ktory fotis a v PC sa tomu budes venovat menej.
 
Falconer
2011-12-21 07:38:55+01
príspevok od: Karol Srnec
Ak fotis do RAW, je to jedno. Ja ich napriek tomu pouzivam. Pretoze to nastavenie sa prejavi na displeji fotoaparatu a dava mi lepsi prehlad o tom, ako bude vyzerat fotka po uprave v pocitaci.

Ak fotis do JPG, tak tam Picture Control priamo vplyva na fotku. Odporucam vyskusat, ci to nechas na Neutrale a s fotkami sa budes hrat v pocitaci. Alebo budes pouzivat zmenu Picture Control podla motivu, ktory fotis a v PC sa tomu budes venovat menej.
Dakujem velmi pekne !!!!!!! Fotim do raw a presne toto som chcel pocut Este raz velka vdaka !!!
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()