Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Čo je to vlastne HDR?

Jakub233
 
2008-09-01 10:22:34+02
http://grafika.sk/clanok/paint-shop-pro-photo-hdr-fotografia/
 
Fotograf77
2008-09-01 11:45:35+02
stacilo dat HDR do googla
 
Duny
2008-09-02 10:23:38+02
high dynamic range - velky dynamicky rozsah :)
 
Bacaardi
2008-09-02 13:12:05+02
to ste to teda krasne vysvetlili nam neprofesionalom - obycajnym ludom. kazdy tu pise o tom, ako ludi chcete ucit vzdelavat ale to su asi bludy. 95% z vas sem chodi ukajat svoje vlastne ego tym ze hodi fotku a caka dobre znamky. pomoct? nikdy. cest vynimkam ako Karol S. a podobni.
 
2008-09-02 13:38:29+02
Ľudia sa nechcú vzdelávať, učiť - sem chodia poväčšine predvádzať čo ´vedia´ a pritom nevedia nič, alebo málo... A stačí aby im niekto kto vie toho o trošíčku viac povedal niečo na fotku a je za debila .. .-) Práve Tí vzájomní leštiči vlastného ega sa na toho kto čo len o trošku vie viac a napíše to vrhnú spoločne .. Chtiac spraviť z neho debila - pritom ho robia zo seba .-)

Pravda ale je že dotyčný ( a nik ) by nemal čakať na to že mu všetky elementárne veci niekto donekonečna a dookola bude vysvetlovať .. Myslím že je viac ako vhodné, pokiaľ to niekto myslí so vzdelávaním a rastom vo fotografií vážne ( aspoň vidíme kto a ako to myslí vážne ) nasávať informácie samoštúdiom - stačí google, internet, knihy, .. všade je toho plná prdel ..
 
2008-09-02 13:53:58+02
Bacaardi:
pozrel si ten link? preco by som mal prepisovat nieco, co uz bolo milion krat vysvetlene len preto, ze niekto je lenivy 10 sekund googlit!

nebudeme tu vzdelavat ludi, ktori su lenivi a nedokazu vyvinut ani stipku usilia. ked prejavis zaujem o temu, ked skusis sam nieco najst a sam zistis, ze si prisiel k hranici, ktoru nevies sam obist, potom ti radi poradime ;) ale pokial si prisiel k rovnej ceste a chces, aby sme ta dopravili na jej koniec a ty sa len zvezies na niekoho chrbte, tak minimalne ja ti radit nebudem...
 
2008-09-02 13:54:54+02
tak tak - súhlasím .. .-)
 
quintes
2008-09-02 16:11:01+02
boze,ludia, nenicte jediny prostriedok tejto formy komunikácie, a to komunikáciu samotnú. Pýtam sa teda ja: viem, že je veľa programov na výrobu hdr fotiek, ale viete mi poradiť nejaký jednoduchý? A ešte predtým mi vysvetliť, v čom spočíva samotná hdr a ako asi prebieha jej vrstvenie? Pre tých, ktorí nemajú dôvod mi odpovedať, tým na svoju obranu oznamujem, že momentálne mojím jediným prostriedkom tejto i komunikácie je môj mobil,takže googlit nejaké články je pre mňa trošku problematické :-) ďakujem za každý postreh. S úctou a vďakou navždy Váš Erik
 
bear
- moderator
2008-09-02 17:14:05+02
Pod Linuxom mozes vyskusat Qtpfsgui. O HDR sa pokusam zriedka a vacsinou radsej pouzijem GIMP a cez vrstvy si selektivne vyberiem co chcem z ktorej expozicie (ci uz sa jedna o bracketing na stative, alebo rozne exporty z toho isteho RAW)
 
quintes
2008-09-02 17:56:57+02
a vieš mi aj poradiť nejaký iný program? Linux akosi neriešim :-) koľko potrebujem cca snímkov? Berme že mám 13 raw snímkov stupňované po 1/3 ev asi je to zbytočne veľa však?
 
bear
- moderator
2008-09-02 18:24:29+02
Windows som ja nikdy nepouzival, ale GIMP ( http://www.gimp.org ) aj Qtpfsgui ( http://qtpfsgui.sourceforge.net ) su aj na windows. Zalezi na scene, vacsinou Ti stacia 2-3 snimky, jeden exponovany na svetle a jeden na tmave casti. Ak je dynamicky rozsah prilis velky je dobre mat aj nieco medzi tym. Osobne mi v 99% pripadoch staci spracovanie dobre exponovaneho RAW v BibblePro.
 
quintes
2008-09-02 19:18:59+02
dakujem ti pekne dobry clovek
 
2008-09-02 20:49:07+02
samozrejme sa to da aj cez photoshop
a to file/automate/ merge ti hdr alebo potom cez photomatix
 
2008-09-02 20:49:19+02
to
 
Fotograf77
2008-09-02 23:11:32+02
Asi najjednoduchší je Photomatix http://www.hdrsoft.com/, ale aj tento nemusi byt zly. .. mozno je na tom lepsie ako photomatix http://www.mediachance.com/hdri/index.html
 
Bacaardi
2008-09-03 11:02:25+02
príspevok od:
tak tak - súhlasím .. .-)
na co sem pises afkkaa a root? ked ti to nestoji za to? ja sa na nikoho chrbte nevozim. ja som sa na hdr prvotne nepytal. len som napisal moj nazor. a vobec, naco ti pisem ked nie ste hodni ani pluvanca. vas prispevok bol o H...E. nemuseli ste sem ani pisat. dakujem cau.

taku radu ako ze daj si do googlu to je ako povedat slepemu ze kup si palicku namiesto previest h ocez cestu, vsetci vieme ze je potrebne aby si kupil palicku, ale zavisi od ochoty ho cez tu cestu previest.

clanok som cital, bol dobry. to nemeni nic na to, ze ak si to clovek chce najst tu, mohol mu niekto odpisat a poradit.
 
Duny
2008-09-03 11:11:07+02
príspevok od: Bacaardi
to ste to teda krasne vysvetlili nam neprofesionalom - obycajnym ludom. kazdy tu pise o tom, ako ludi chcete ucit vzdelavat ale to su asi bludy. 95% z vas sem chodi ukajat svoje vlastne ego tym ze hodi fotku a caka dobre znamky. pomoct? nikdy. cest vynimkam ako Karol S. a podobni.
ahoj, Karol S. ma asi trosku viac casu a moze rozpisovat ku kazdej teme. Otazka znela coje vlastne HDR, tak som odpovedal. Kedze aj uzivatelia neskuseny vo fotografii dokazu vyuzivat internet a urcite poznaju google, tak neviem preco najprv neskusia tam. Dal som tam HDR a naslo mi to co tu zatial nikto nenapisal. Prostne uplne komplexne vecne clanky k HDR. Pripadne napisat podnet pre redakciu ci nenapisu clanok o HDR fotografii. Podla mna sa tu zaklada kopec zbytocnych alebo opakujucich sa diskusii a tym sa toto forum stava neprehladnym.
Samozrejme myslenie niektorych jedincou je natolko degradovane dobou, ze ked im niekto nedonesie vysvetlenie na zlatom podnose a potom im ho neprecita tak budu vyplakavat po diskusiach a stazovat sa aky su k nim ostatny kruty. Myslim, ze mi daju aj iny za pravdu. Proste zalozit diskusiu s nazvom Co je HDR je totalna lenivost. Ludia zobudte sa a pohnite ritou resp. prstami na klavesnici.
 
Duny
2008-09-03 11:14:17+02
Teraz tymto prispevkom som si to pohnojil, budem ukamenovany :D
 
2008-09-03 11:17:11+02
príspevok od: Duny
Teraz tymto prispevkom som si to pohnojil, budem ukamenovany :D
Duny,
welcome to the ´Dark Side´ :-D :-D :-D :-D :-D
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()