Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Kto fotil este pred nastupom digitalu???

2008-09-13 09:20:12+02
Nakolko zacinam dostavat same dobre rady do mailu, pozeram diskusie a vidim ako ste tu skritizovali prof. fotografku, chlapikovi co 30 rokov foti architekturu zacali davat rozum ako sa vyrovnavaju linky atd atd. - zaujimalo by ma ci tu je vobec niekdo, kto fotil aj na klas.film este pred nastupom digitalu, a ci tu je niekdo kdo sa tomu venuje seriozne. Takze hlaste sa. (jules, karol, jokub1...) dakujem
 
Duny
2008-09-23 11:12:50+02
príspevok od:
a cena ?
15 000,- telo D40x + 18-55 + 55-200VR, plna zaruka, vlastne od soboty bezi. Musel som vypisat zarucak lebo som dal cistit cip. Na objektivy ale zarucaky este niesu vypisane. Fotak je skoro ako novy, na displayi som mal foliu na ochranu.
 
2008-09-23 11:28:57+02
príspevok od:
sorry, ak som na niekoho zabudol. azaziel :-)
to ze sa budes zo mna vysmievat z teba fotografa neurobi...to co si predveidol albanskymi fotkami a dalsimi to len dokazuje...ale mna neurazis...radsej daj fotku co sa na nu bude dat pozerat...

uplne suhlasim s Daenisom, to ze sa 30rokov potlaplavate po pleciach vase fotky ani o milimeter neposuva...a co to znamena profi fotografka? to je co za meradlo? staci ze zatrepe, taku chobotinu ako ty ´som 30 zaberov predal, tak musia byt dobre´ to staci na to aby som uz bol bezchybny? ste uboho samolubi vy radobyfotografi :)

a ani fotil som aj na film, ako pionier na smenu ktoru mam dodnes, sluzi, funguje, aj teraz mam v nej zalozeny CB film :) nostalgia, recesia?
 
2008-09-23 11:57:02+02
a este jedna otazka ty samoluby radobyfotograf...

to chces vazne, uplne vazne s cistou hlavou, tvrdit, ze ten kto ma 20 rokov vodicak uz je automaticky pretekar? Ze ten co jazdil na skode 105 s karburatorom a najazdil na nej 100.000 Km moze ist hned do Porsche Interauto a ziadat miesto hlavneho automechanika?

to si fakt tak hlupy?

lebo inak netusim naco ludi hecujes aby ti potvrdili ze vy ste frajeri lebo ste videli tmavu komoru a viete vymenovat 5 znaciek filmov :) Stale plati ze toto z teba fotografa nikdy neurobi...ani tato debata...ani ked ti tu neviem kto neviem co potvrdi, ani v tvojom fanklube ked ti potvrdia ze si frajo...

jedine tvoje fotky...nic ine za teba hovorit nebude...a tie zial zatial iba placu :)

mal som tu cest sa osobne rozpravat s viacerymi ozaj uznavanymi fotografmi...vsetci boli skromni, ziaden z nich netrpel na taketo ego ako vy lokalni ´profici´ co prevadzkujete nejaky ten fotolab alebo atas na svadby...ziaden z realnych profikov by taketo podny z ust nikdy nevypustil...

tak sa skus spamatat, este je cas zacat realne tvorit...no trosku skronosti a sebakritiky by ti neuskodilo....
 
2008-09-23 12:22:51+02
azaziel, zato tvoje fotky su super. aj tvoj kolektiv pridelovacov bodov.
fotku sem uz nezavesim, nemam za sebou komunitu co by ma tlapkala po pleci.
takze zelam ti ´dobre svetlo´ a vela peknych ´ephoto´ fotiek.

s pozdravom
pp

ps:mimochodom za prachy z ´hnusnych fotiek´ z autosalonu som si minuly tyzden kupil auto.

 
bear
- moderator
2008-09-23 12:36:29+02
Ja som nefotil (3-4 filmy na kompakte nepocitam). S digitalom (prvy som mal pred 10 rokmi) ma fotenie zacalo bavit, ale hlavne preto, ze som mal rad pocitacovu grafiku (programoval som si fraktaly, 3D systemy, realtime efekty). Serioznejsie som sa zacal zaujimat o fotografiu, ked som bol sklamany z kvality po kupe ultrazoomu a chcel som robit lepsie fotky. Kupil som si v secondhande zrkadlovku a hlavne som zacal nad fotenim viac rozmyslat, citat a skusat. Nemyslim, ze by mi absencia fotenia pred digitalnym casom nejako chybala (chemia nikdy nebola moja silna stranka) s digitalom sa da ucit uvela rychlejsie a lacnejsie.
 
Duny
2008-09-23 12:45:31+02
Ale no tak chlapci.
petop: neviem preco si sem zacal chodit, ked si profik co si za prachy s fotenia kupil auto, mysli si, ze je najlepsi, lebo foti uz desiatky rokov a ked mu niekto, nejaky amater napise koment, ktory sa mu nepaci tak vymaze fotky a napise si do profilu taku chujovinu, nejak mi to nejde do hlavy. Co ti vadi?
 
slavmiro
2008-09-23 13:30:11+02
Nie je auto ako auto. IMHO dobre auto stoji 600.000-800.000 SKK a to nepovazujem za easy dosiahnut uvedeny zarobok fotografiou. V bazare sa ale da splasit fitfirit aj za 15k.. :))) To uz som ich mohol mat plny dvor, ale radsej som investoval do fototechniky.. ;)

P.S. Chlapci a chlapi, kliiidek.. :)
 
2008-09-23 13:31:32+02
ale no...sam neveris co pises...predsa kvalitu fotografii este neurcoval ich predany pocet...aj maliar natierac maluje a platia mu za to a nie je umelec :)))

a ked prestanes mat klapky na ociach tak potvrdis ze na Slovenku sa fotografiou zivi (ludia platia za fotky) obrovske mnozstvo ´cvakacov´

a to potlapkavanie co mne vycitas, to je to presne co vy medzi sebou robite...vodu kazes, vino pijes...
 
2008-09-23 13:38:01+02
a je mi divne, ze si myslis, ze niekto padne na zadok a zacne ta uznavat ako fotografa, len preto ze si zarobil za fotenie prachy...a nie len divne, ale je to aj trosku ubohe sa stale iba tymto faktom ohanat, som od teba este nic ine nepocul...ved napis ze si nejaku cenu dostal, ze nejaky renomovany fotograf ta chcel adoptovat, teda tvoju tvorbu...alebo nie co take...a nie stale len o predaji...vies kolko ludi tu z ephota by predalo haldy fotiek ak by ich ponukli? ale samozrejme ze vies :)

tak uz prestan byt ako maly chlapec a zaves nieco za cim si stojis ako za fotkou, inak prestan traposit a utocit do mna len preto ze sa ludom moje cvaky pacia a tvoje nie...
 
2008-09-23 14:22:40+02
príspevok od: Duny
15 000,- telo D40x + 18-55 + 55-200VR, plna zaruka, vlastne od soboty bezi. Musel som vypisat zarucak lebo som dal cistit cip. Na objektivy ale zarucaky este niesu vypisane. Fotak je skoro ako novy, na displayi som mal foliu na ochranu.
bez tej 55-200-ky je aka cena ?
 
Marcel Rebro
2008-09-23 16:12:12+02
Ach jooo, nostalgia. Fotene za Marie Terezie. Fotak Smena. Kto pamata vie ze : pretocit film, natiahnut spust, cvaknut. To vsetko pocas volneho padu. Ale to este zo mna urcite nerobi fotografa ...

TK pls ignore ;-) EXIF nemam
 
javelin
2008-09-23 18:34:37+02
Pretočit a cvaknut chapem ,ale ked zašlo slnko stihol si pretočiť na mráčik ???
A ozaj,Komanči ti dovolili zobrať foťák , (pardon Smenu), do mašiny...?
Šak špionáž, kua, za to basa ,ta ňe???
 
dmedia
2008-09-23 22:56:33+02
Chlapi nedajte sa prosim vyprovokovat a nerubte sa ako na nejakom pubertackom pokeci, a venujme sa prosim fotografii a sebazdokonaleniu. Snad tu nikomu neislo o provokacie, ale o to ci niekto robil a robi klasiku, co mu mohlo pomoct priniest par dobrych skusenosti do digipraxe, ved principy-praca so svetlom, kompo atd. su tie iste snad? Mne sa osobne pacia veci urobene klasikou, napr. pekne tu mal vystavene MarekKucera, i mnoho veci digi co tu denne je na kuknutie su super, tak si to prosim nekazte :)))
 
javelin
2008-09-24 07:22:25+02
Fotené Vilijowww-Automatic prišróbovanou k hokejovej prilbe staršej výroby.

Objektív bol fixnutý gumičkou na 5 metrov clona a čas podla externého expozimetra a hijó Natašo.....

Nie som autor.Som na objekte v popredí....Viljuša bol však môj.....

 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()