Hore
Fórum » Video
 

D800 video ostrenie

horseesroh
2012-08-13 13:48:09+02
zdravim ... niekomu sa tato tema bude zdat zbytocna nezazivna a smiesna
ale zakladam ju ako jednu z mojich poslednych moznosti (tak prosim hlupe komentare bokom)
mam D800 a jediny problem snou mam ze nedokazem prist nato ako sa pri natacani zaostruje
take tie predpripravene zabery typu kolajnice , dolly skater . adt. su mi jasne
ale ako toje zo zaostrovanim pri pohybe ci uz kamery alebo snimaneho objektu
ide sa na manualne ostrenie ? alebo je nejaka moznost automatiky ako toje pri norm. kamerach ?
nieco som otom cital ze sa da nastavit nejake sledovanie objektu ale popravde nepochopil som tomu .. alebo som to zle nastavil aj na 29X .
napiste vase skusenosti, typy a rady dakujem

ps:videl som ze je tu nejaka tema s 5100 ale nebol som si isty ci to plati aj pre D800
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-08-13 14:04:18+02
DSLR maju zufalo pomale automaticke ostrenie, tazko pouzitelne aj pri nizkych amaterskych narokoch. Nikon pouziva rezim AF-F. Z vlastnej praxe mozem povedat, ze nepouzitelny. Tak ako Hollywoodsky filmari, musis pracovat manualne a bez pomocok (minimalne lupa na displeji) sa nedockas dobrych vysledkov.
Tocit s DSLR, to je vysoka skola filmovania.
 
horseesroh
2012-08-13 14:14:49+02
príspevok od: Karol Srnec
DSLR maju zufalo pomale automaticke ostrenie, tazko pouzitelne aj pri nizkych amaterskych narokoch. Nikon pouziva rezim AF-F. Z vlastnej praxe mozem povedat, ze nepouzitelny. Tak ako Hollywoodsky filmari, musis pracovat manualne a bez pomocok (minimalne lupa na displeji) sa nedockas dobrych vysledkov.
Tocit s DSLR, to je vysoka skola filmovania.
aha ahaaa .. dakujem cize jedina moznost je asi dokupit ext. display nech je aj nieco vidiet nanom a ist na manual.
este ma napadlo neda sa to nejako skombinovat s auto. detekciou tvare ?
 
dynnamic
2012-08-13 14:19:29+02
príspevok od: horseesroh
aha ahaaa .. dakujem cize jedina moznost je asi dokupit ext. display nech je aj nieco vidiet nanom a ist na manual.
este ma napadlo neda sa to nejako skombinovat s auto. detekciou tvare ?
myslim ze Support Lesbiens tak natacaju vsetky klipy (s tym externym displayom)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-08-13 14:37:57+02
príspevok od: horseesroh
aha ahaaa .. dakujem cize jedina moznost je asi dokupit ext. display nech je aj nieco vidiet nanom a ist na manual.
este ma napadlo neda sa to nejako skombinovat s auto. detekciou tvare ?
Nie neda. AK chces tocit pohodlne, nechaj si D800 na fotenie a na tocenie si kup nieco ine, napr. Sony NEX-5n alebo Sony NEX VG20.
 
horseesroh
2012-08-13 14:57:38+02
príspevok od: Karol Srnec
Nie neda. AK chces tocit pohodlne, nechaj si D800 na fotenie a na tocenie si kup nieco ine, napr. Sony NEX-5n alebo Sony NEX VG20.
nasiel som na nete nakonec nejake video s ostrenim ukazuje aj detekciu tvari ako to fičii a fakt to nieje bohvie co.. fotak ma len polozeny a dava tam len fotku ktora sa pohybuje minimalne v reali na ludoch to musi byt uz skoro nezvladnutelne skoda http://www.youtube.com/watch?v=JzIxNOBPaaM nieco hadam vymyslim dakujem za rady a tvoj cas
 
Blackman
2012-08-13 15:00:34+02
Karol ma pravdu, bud externy display, alebo viewfinder na LCD napr. http://store.zacuto.com/z-finder.html a na manualny focus sa pouzivaju rozne follow focus vylepsovaky skus tu http://store.zacuto.com/zacuto-products-follow-focus/ pripadne pogoogli DSLR follow focus.
 
IceDive1
2012-08-13 15:03:29+02
Tocit sa s tym da ale samozrejme pohodlnost klasickej kamery pripadne mirrorlessiek necakaj. Najvacsi problem su samozrejme sceny s tele a na plnu dieru kde je mala hlbka ostrosti a pri predozadnom pohybe kedy sa objekt k tebe priblizuje alebo vzdaluje. Dost zalezi aj od tvojho stylu tocenia. Pokial chces tocit minutove sekvencie ako ti deti behaju po luke a pri tom este aj zoomovat tak na to pri D800 zabudni. Pokial ale budes robit kratke par sekundove sekvencie a pekne to zostrihas vies dat dokopy slusne vyzerajuce video aj s holou D800 bez akychkolvek video pomocok.
 
atlantel
2012-08-13 15:08:24+02
príspevok od: horseesroh
nasiel som na nete nakonec nejake video s ostrenim ukazuje aj detekciu tvari ako to fičii a fakt to nieje bohvie co.. fotak ma len polozeny a dava tam len fotku ktora sa pohybuje minimalne v reali na ludoch to musi byt uz skoro nezvladnutelne skoda http://www.youtube.com/watch?v=JzIxNOBPaaM nieco hadam vymyslim dakujem za rady a tvoj cas
V live view - movie mode prepnes AF do F rezimu a zvolis si bud Face detect alebo continous focus. Ide to, zaostruje na tvar alebo na zachytenu strukturu ktora meni polohu. Len problem je ze kazde 2 sekundy AF system "checkuje" spravnost predchadzajuceho zaostrenia novym ostrenim aj pri statickej scene, co je uplne zbytocne. To sa podpise na rusivom dojme vo videu a vo zvukovej stope. Snad to poriesi novy firmware, ktory by tento af system mohol trochu "upokojit" .
 
fazuliak
2012-08-13 15:42:31+02
a ja sa chcem spýtať.Ako je to s tým ostrením na 650d?moc tomu nerozumiem z tých článkov
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-08-13 15:53:16+02
príspevok od: fazuliak
a ja sa chcem spýtať.Ako je to s tým ostrením na 650d?moc tomu nerozumiem z tých článkov
Na snímači je niekoľko senzorov pre fázovu detekciu. To oproti ostatným modelom Canon a Sony prináša zrýchlenie autofokusu. Ten je dostatočne rýchly pre amatérske použitie. Takže pri záberoch z dovolenky, rodinnej oslavy alebo prechádzky nemusíš manuálne zaostrovať len preto, že AF je takmer nepoužiteľný.
Náročnejší filmári aj tak siahnú po manuálnom zaostrovaní, pretože ho chcú mať 100% pod kontrolou.
 
horseesroh
2012-08-13 15:57:49+02
okeeey dakujem vam konecne som to dostal polopate vysvetlene
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-08-13 16:05:11+02
príspevok od: horseesroh
okeeey dakujem vam konecne som to dostal polopate vysvetlene
Recenziu Canon EOS 650D uverejnime uz zajtra.
 
DropDead
2012-08-13 16:54:02+02
príspevok od: Karol Srnec
Recenziu Canon EOS 650D uverejnime uz zajtra.
bude recenzia aj na lenivého Tamrona 70-200 ?
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()