Hore
Fórum » Video
 

Veľkosť videa

Sanfu
2012-08-18 16:27:05+02
Zdravím,
začínam s natáčaním videa na DSLR a trochu nechápem finálnej veľkosti nastrihaného videa. Keď pozerám na Vimeu veľkosť približne 6 minútového HD videa, pohybuje sa okolo 90MB. Moje 6 minútové HD video má 270MB. Strihal som to klasicky v Adobe Premiere, exportoval som to do formátu H.264, Preset HDTV 720p 24 High Quality (klasický mp4). Kde môže byť chyba, že je to tak veľké? Neviem ako by som to exportoval inak, aj keď nastavím preset na Youtube HD Widescreen, veľkosť je približne rovnaká.

Vďaka za každú radu.
 
total empty
2012-08-18 16:52:01+02
Neni veľke,veď každá komprimácia sa dá nastaviť,ty máš veľkosť ako pre vts formát-dvd
komprimuj to do mpeg2,tam si nastavíš rozlišenie kvalitu a veľkosť vysledného videa. Aspoň ja to .tak to ja robím,ak to chcem dať na yuotube,samozrejme video treba predtým preostriť v softe.
 
Sanfu
2012-08-18 17:04:07+02
príspevok od: total empty
Neni veľke,veď každá komprimácia sa dá nastaviť,ty máš veľkosť ako pre vts formát-dvd
komprimuj to do mpeg2,tam si nastavíš rozlišenie kvalitu a veľkosť vysledného videa. Aspoň ja to .tak to ja robím,ak to chcem dať na yuotube,samozrejme video treba predtým preostriť v softe.
Keď nastavím formát MPEG2, výsledné video je v .mpg. No všetky videá, či už na Vimeu alebo inde, sú v .mp4.
 
total empty
2012-08-18 17:12:57+02
príspevok od: Sanfu
Keď nastavím formát MPEG2, výsledné video je v .mpg. No všetky videá, či už na Vimeu alebo inde, sú v .mp4.
Veľkosť videa,spôsob komprimácia, výsledný formát.....pozri sa na to v softe a vyskúšaj aké nastavenia ti vyhovujú,ak to musí byť nutne v mp4, tak sa pozri na možnosti-vlastnosti nastavenia. Určite najdeš vhodný kompromis,ono aj avi aj mpeg sa dá dať vo full HD rozlišení a takisto sa dá nastaviť váha v mega.Nakoniec všetky formáty by mali byť v pohode prehrateľné.
 
Sanfu
2012-08-18 17:40:56+02
príspevok od: total empty
Veľkosť videa,spôsob komprimácia, výsledný formát.....pozri sa na to v softe a vyskúšaj aké nastavenia ti vyhovujú,ak to musí byť nutne v mp4, tak sa pozri na možnosti-vlastnosti nastavenia. Určite najdeš vhodný kompromis,ono aj avi aj mpeg sa dá dať vo full HD rozlišení a takisto sa dá nastaviť váha v mega.Nakoniec všetky formáty by mali byť v pohode prehrateľné.
Nemusí to byť nutne v mp4, ale keď to tak má každé video na Vimeu, asi v tom niečo bude (ja neviem čo). Prezeral som ešte raz všetky nastavenia, a už som si myslel že som to aj našiel v položke Video > Basic Settings > Level, z prednastaveného 3.2 som zmenil na 2.0 a veľkosť hneď klesla na 95MB..avšak aj s veľkosťou obrazu (na nejakých 350x240px). A fakt už neviem, kde sa dá nastaviť kvalita...V nastaveniach exportovania sú možnosti:
Filters > Gaussian Blur
Multiplexer > Basic Settings
Video > Basic Settings (nič o kvalite, len frame rate, pixel aspect ratio...)
> Bitrate Settings
> Advanced Settings (key frame distance)
Audio > nič zaujímavé
FTP > taktiež nič o kvalite...

 
total empty
2012-08-18 17:46:33+02
A tam v tom zakladnom nastavení pixel aspect ratio ?A filter sharpening tam neni ?
No ja neviem,asi na komprimáciu a upravu videa nepouživaš ten správny soft.
 
Filip Bucher
2012-08-18 17:55:00+02
skus pouzit virtualdub na komprimaciu
 
Sanfu
2012-08-18 18:17:19+02
Adobe Premiere musí byť ten správny soft, profesionálny program na strih, malo by tam byť všetko, nie? Filter sharpening tam nie je.
 
Sanfu
2012-08-18 19:12:35+02
Problém za problémom...po 2 hodinách sa to 6-min. video nahralo na Youtube, a potrvrdila sa moja nočná mora - video sa správalo presne tak, ako toto:

http://www.youtube.com/watch?v=TYRwb0sUqX0
(toto video som veľmi neriešil, na tomto linku ho nevidel takmer nikto a pre mňa veľmi význam nemá..)

Pravdepodobne na každom počítači či pripojení to zobrazuje inak. Mne tie pixely zobrazuje len sem-tam, no dosť to pozeranie znepríjemňuje. Kamarátovi to vraj seká tak, že sa to nedá pozerať.
Čo môže byť príčinou?
 
Sanfu
2012-08-18 19:15:19+02
Podotýkam, že to video ktoré som tam nahral bolo uložené ako preset "Youtube HD Widescreen".
 
total empty
2012-08-18 19:55:19+02
príspevok od: Sanfu
Problém za problémom...po 2 hodinách sa to 6-min. video nahralo na Youtube, a potrvrdila sa moja nočná mora - video sa správalo presne tak, ako toto:

http://www.youtube.com/watch?v=TYRwb0sUqX0
(toto video som veľmi neriešil, na tomto linku ho nevidel takmer nikto a pre mňa veľmi význam nemá..)

Pravdepodobne na každom počítači či pripojení to zobrazuje inak. Mne tie pixely zobrazuje len sem-tam, no dosť to pozeranie znepríjemňuje. Kamarátovi to vraj seká tak, že sa to nedá pozerať.
Čo môže byť príčinou?
Video ide normálne,tie kocky a chyby ti vznikli pri komprimácií,to si tiež musíš niekde nastaviť,čim rychlejšie ti prerobí video,tým viac chyb
 
Sanfu
2012-08-18 20:16:29+02
príspevok od: total empty
Video ide normálne,tie kocky a chyby ti vznikli pri komprimácií,to si tiež musíš niekde nastaviť,čim rychlejšie ti prerobí video,tým viac chyb
Niekde nastaviť...super Ostatné videá, ktoré som nahrával na Youtube, boli rovnako nastavené a žiadne kocky tam nevznikali...Idem ešte skúsiť nahrať to na Vimeo.
 
total empty
2012-08-18 20:33:05+02
príspevok od: Sanfu
Niekde nastaviť...super Ostatné videá, ktoré som nahrával na Youtube, boli rovnako nastavené a žiadne kocky tam nevznikali...Idem ešte skúsiť nahrať to na Vimeo.
Ono to vznika pri veľkých kontrastných zmenach,na bielych plochách,pri prebleskoch a tak.Ale aj keď prudko trhneš,skús analizovať pôvodné video, a uvidíš,že všetky tie chyby su na nejakých takých miestach.
 
Sanfu
2012-08-18 20:40:35+02
príspevok od: total empty
Ono to vznika pri veľkých kontrastných zmenach,na bielych plochách,pri prebleskoch a tak.Ale aj keď prudko trhneš,skús analizovať pôvodné video, a uvidíš,že všetky tie chyby su na nejakých takých miestach.
Hm, tak ale nemyslím si že je to prirodzené aby to takto prehrávalo video...Vravím, kamarátovi to seká tak, že sa to nedá pozerať... Neviem kde môže byť problém, keď pri prezeraní na PC všetko fičí ako má, a po nahratí na Youtube to takto blbo zobrazuje...Uvidím ako to bude pri Vimeu, no len najprv chcem zistiť ako to mám vlastne uložiť aby to nemalo 270MB.
 
total empty
2012-08-18 20:48:46+02
Asi v tom maš guľaš,aj komprimácia ma svoje muchy,preto tam vyskakujú tie chyby.Tu maš link na minutový šot a nastav si to na panely pri prehravaní na fullHD , je to tiež mpeg2 v rozlíšení 1920x1080.
http://youtu.be/mSDE8qKJImA
 
Sanfu
2012-08-18 21:04:41+02
príspevok od: total empty
Asi v tom maš guľaš,aj komprimácia ma svoje muchy,preto tam vyskakujú tie chyby.Tu maš link na minutový šot a nastav si to na panely pri prehravaní na fullHD , je to tiež mpeg2 v rozlíšení 1920x1080.
http://youtu.be/mSDE8qKJImA
No to ti poviem že v tom mám guľaš. Odkedy som začal natáčať video, len problém za problémom, otázka za otázkou Veď ja verím že aj .mpg je kvalitné...Ale chcem mať jasno aj v mp4
 
total empty
2012-08-18 21:31:15+02
Ešte jedna rada,otvor si soft,položku vytvoriť film,daj tam na lištu tie svoje videa,postrihaj ich,master efekt daj priostrenie a nastav ho, potom daj ďalej a ďalej.....nevytváraj žiadné interakívne menu,potom sa ti objaví,že čo chceš s tym videom robiť,či dvd,bd a tak. Ty daj exportovať do... a tam by sa ti mali objaviť možnosti formatov aj z ich nastaveniamy,alebo skratená voľba export na web.Ukladaj jak je libo a najdeš to správne nastavenie a komprimáciu.Vysledne videjko ti uloži niekde na disk,takže maš možnosť pozrieť si ho ešte pred exportom. A to je vsjo.
 
Sanfu
2012-08-19 10:00:21+02
príspevok od: total empty
Ešte jedna rada,otvor si soft,položku vytvoriť film,daj tam na lištu tie svoje videa,postrihaj ich,master efekt daj priostrenie a nastav ho, potom daj ďalej a ďalej.....nevytváraj žiadné interakívne menu,potom sa ti objaví,že čo chceš s tym videom robiť,či dvd,bd a tak. Ty daj exportovať do... a tam by sa ti mali objaviť možnosti formatov aj z ich nastaveniamy,alebo skratená voľba export na web.Ukladaj jak je libo a najdeš to správne nastavenie a komprimáciu.Vysledne videjko ti uloži niekde na disk,takže maš možnosť pozrieť si ho ešte pred exportom. A to je vsjo.
No veď o tom hovorím, že v nastaveniach exportu som nenašiel MP4 aby to nebolo tak veľké...žiadna možnosť kvality kompresie...
 
Sanfu
2012-08-19 11:23:14+02
Táák asi som to nakoniec našiel ... ako Mbps...tam bol taký posuvník, trochu som ho posunul a veľkosť videa sa menila...tak som dal na 90MB, exportoval... a asi to mám. Kvalita je trošku horšia, ale nemyslím si že niekto si to všimne. Keď sa to nahrá na Vimeo, dám link na posúdenie, či je kvalita v poriadku.

djgorgo vďaka za rady
 
total empty
2012-08-19 11:46:06+02
príspevok od: Sanfu
Táák asi som to nakoniec našiel ... ako Mbps...tam bol taký posuvník, trochu som ho posunul a veľkosť videa sa menila...tak som dal na 90MB, exportoval... a asi to mám. Kvalita je trošku horšia, ale nemyslím si že niekto si to všimne. Keď sa to nahrá na Vimeo, dám link na posúdenie, či je kvalita v poriadku.

djgorgo vďaka za rady
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()