Hore
Fórum » Video
 

Skúsenosti s videom Sony A 37 / 57 ?

peterkopp
peterkopp 2012-09-09 19:49:50+02
Veľmi zvažujem nové DST Sony kvôli často spomínanému autofokusu pri videu, má niekto konkrétne skúsenosti?
 
peterkopp
2012-09-11 09:06:57+02
Ešte by som sa spýtal, či Sony je vyberavá na SD karty, samozrejme class 10, ale závisí na výrobcovi? Pretože na kamaratovej JVC ak to nie je Toshiba alebo Panasonic, tak sa to sprava divne... Mal tam Kingston a JVC to nedokazala ani sformatovat, kym s Toshibou nebol ziaden problem...
 
aesace
2012-09-11 09:53:26+02
S A57 pouzivam kingston class 10 a neboli ziadne problemy. Aj som raz zabudol kartu a tak som si pozical od znameho micro SD tusim SanDisk s adapterom a tiez nebol ziadny problem.
 
tomda888
2012-09-11 11:20:04+02
Ja mam kingMax 8GB class 10 a Sandisk 32GB (45MB/s) class10 a oba bez problemov.
 
PeterSSS
2012-09-11 14:14:10+02
príspevok od: lubomirzvolensky
jednoznačne vždy 50p.

Dátový tok 28Mbit/s sa rovná 12.6GB za hodinu (28 deleno 8 a máš to v megabajtovch krát 3600 sekúnd) ; dátový tok 17Mbit/s rovnakým výpočtom uderí 7.65GB/hod.

Rozdiel medzi najlepšou kvalitou, neskákavým obrazom z hľadiska pohybu s najvačším reálnym rozlíšením ( lw/ph) a najhoršou kvalitou je iba 5GB/hod. To za to nestojí ani náhodou.
To znamená že ked to nastavím na 50p 28M(PS) a vo fotáku mám kartu SD-HC 16GB clas 10,tak by to malo ako tak dobre?
 
lubomirzvolensky
2012-09-11 14:47:01+02
jasna vec. Datovy tok udavany kamerou je v MEGABITOCH za sekundu (Mbit/s) a class 10 karty maju vyzadovanu priepustnost na urovni 10 MEGABAJTOV za sekundu (MB/s).

Rozdiel medzi nimi je osemnasobok. 1MB/s = 8Mbit/s uplne presne ako v internetovych rychlostiach. Ked mas doma internet s rychlostou downloadu 10Mbit/s, tak ti prehliadac ukaze maximalne 1.25MB/s cize 1250kB/s (10 deleno 8). Nikdy ti za tychto okolnosti prehliadac nemoze ukazat 10MB/s pripadne 10000kB/s.

Elementarna znalost vztahu medzi bitom a bajtom. Velke B musi oznacovat BYTE = bajt = osemnasobne vacsiu jednotku, male b musi oznacovat BIT = bit.
 
lubomirzvolensky
2012-09-11 14:49:18+02
teda som zabudol class10 karty musia zvladat 10MB/s = 80Mbit/s a prave preto su uplne v pohode pouzitelne pre akykolvek fotak ktory pozaduje 28Mbit/s pripadne 24Mbit/s pripadne 18Mbit/s.

analogicky Class6 karty dosahuju zarucene rychlosti 6MB/s = 48Mbit/s a teda aj tieto musia v pohode vyhovovat pre 28Mbit/s. Jedno varovanie, niektori lacni vyrobcovia oznacia kartu ako Class10 aj ked danu rychlost 10MB/s teda 80Mbit/s dosiahne len pri citani - pri zapise to moze byt kusok menej.
 
peterkopp
2012-09-11 15:07:11+02
príspevok od: lubomirzvolensky
teda som zabudol class10 karty musia zvladat 10MB/s = 80Mbit/s a prave preto su uplne v pohode pouzitelne pre akykolvek fotak ktory pozaduje 28Mbit/s pripadne 24Mbit/s pripadne 18Mbit/s.

analogicky Class6 karty dosahuju zarucene rychlosti 6MB/s = 48Mbit/s a teda aj tieto musia v pohode vyhovovat pre 28Mbit/s. Jedno varovanie, niektori lacni vyrobcovia oznacia kartu ako Class10 aj ked danu rychlost 10MB/s teda 80Mbit/s dosiahne len pri citani - pri zapise to moze byt kusok menej.
To mi jasné, len mi sme mali napr. poloprofi JVC GY HM 100, kde sa v návode písalo, že spolupracuje len s Panasonic, Toshiba a Sandisk. A ja som uz mal kupene Kingstony Class6, a vela krat tie Kingstony zlyhali - napr. kamera ich vobec nevedela sformatovat narozdiel od Toshiby, viac - krat sa ukazala pocas snimania hlaska, ze system nedokazal zapisat spravne udaje...

Preto som sa to všetko pýtal... ale vidím, že pri Sony by to nemal byť problém...
 
tomda888
2012-09-11 15:09:24+02
príspevok od: lubomirzvolensky
teda som zabudol class10 karty musia zvladat 10MB/s = 80Mbit/s a prave preto su uplne v pohode pouzitelne pre akykolvek fotak ktory pozaduje 28Mbit/s pripadne 24Mbit/s pripadne 18Mbit/s.

analogicky Class6 karty dosahuju zarucene rychlosti 6MB/s = 48Mbit/s a teda aj tieto musia v pohode vyhovovat pre 28Mbit/s. Jedno varovanie, niektori lacni vyrobcovia oznacia kartu ako Class10 aj ked danu rychlost 10MB/s teda 80Mbit/s dosiahne len pri citani - pri zapise to moze byt kusok menej.
Mas pravdu ale problem je vtom ze aj karta napriklad 30MB/s moze mat problem kedze to je udaj v spicke a ked zacne nahravat video tak karta ma mozno do 1-2s zapis do 2-5MB/s a to uz je docela problem. Mal som uz podobny problem len preto to pisem.... A tu kartu som dal pretestovat a vysledok bol ze spicku dosahovala az po 1-2s zapisu a nie hned. A to je problem aj pri zapisovani fotiek.
 
wstudio
2012-09-11 20:44:17+02
príspevok od: lubomirzvolensky
no vidis a aby si nepovedal ze som svina tak tu je 1.7GB videi direkt z A57cky :

[url=http://77.247.224.52/sonya57/]natiahni ma tutto presto vidri ma festo[/url]

vidno tam cisty a krasny no-skew-no-skipping senzoru (pohyb stlpu verejneho osvetlenia, pohyb baraku vo videu 00001, ziadne skackanie ako splasena koza co vidim v kazdej druhej "profesionalnej" relacii alebo seriali v nasich televiziach ktore sa evidentne natacaju interlaced "profi" kamerami !!! Toto je proste progressive a koniec diskusie.

Vidno tam superrychle zaostrovanie (na DSLR triedu) pri 50mm f1.8 napriklad vo videu 00005, na minutazi 00:12 sa dostanem prilis blizko takze objektiv nie je schopny zaostrit na cloviecika v popredi a vyberie si pozadie. Rozmyslaj o hlbke ostrosti pri aperture 1.8 ked budes pozerat ako to chlapca dupoce nozickami po trave, tu sa bavime o centimetri.

Potom nejake videjka iso1600, strasne zle ochotnícke amatérske osvetlenie. Na notebooku tie videa vobec nevyzeraju zle az na tie posledne iso1600 (tie su dost zle podla MOJICH standardov), ale ked to pustis na televizor... tento rok mi iba raz padla huba dole. Vsetko hand-held, ziadny stabilizator, autor videi zdaleka nepatri medzi prilis ruko-stabilnych cize aj z tohoto hladiska je to hodne viac nez slusne. Navyse v pripade tych javiskovych predstaveni nebol ani uplne triezvy pri natacani


Rypava poznamka : LCD NIE JE TELEVIZOR, lcd je z hladiska TV dost velka blbost. PLAZMA JE TELEVIZOR. Ani sa netrap pustat to na 32" LCD blikáčiku za 259e z Teska, ok ? Usetri si namahu
Pozrel som ukazky z tej A57, uzasne! Pouzivam Canon 60D, no autoostrenie ma neskutocne zaujalo. Ma niekto odskusane, ci to funguje aj s npr. sigma alebo tamron objektivmi?
 
lubomirzvolensky
2012-09-12 11:18:25+02
ano, funguje - tento objektiv co bol pouzity na tie detske nozicky bol sony 50mm f1.8, cize ziadna superspicka v rychlosti ostrenia. Jednoducho bezny lacny objektiv. Neexistuje ziadny dovod preco by Sigma/Tamron alebo ine objektivy mali byt horsie - samozrejme tie najlacnejsie objektivy nebyvaju take rychle v ostreni ako zjavne spicky danych vyrobcov, ale take objektivy aj tak nebudes chciet pouzit na ziadnu serioznu pracu. Cize z Canonu 55-250mm je proste bezny lacny kitovy objektiv kdezto 70-200mm f2.8 IS je spicka nielen v kvalite obrazu, takisto 135mm/f2 je spicka, 200mm/f2 je spicka atd atd.


>> karta ma mozno do 1-2s zapis do 2-5MB/s a to uz je docela problem.

myslim si ze toto nie je sposobene kartou ale zariadenim v ktorom je pouzita. Nedokazem si predstavit preco by polovodic (homogenny, ta karta sa nesklada z nejakych "rozlicnych" casti alebo pamati) robil takuto vec. Ja som v zivote pouzival rozlicne karty rozlicnych znaciek ale ani jedna jedina sa takto nespravala. Treba si uvedomit ze JVC ma svoju zvlastnu korporatnu politiku a zvlastny korporatny firmware, podobne napriklad ako Sony v high-end kamerach, Panasonic s P2 ci co to maju atd, atd.

Na tom videu A57 ma absolutne zo vsetkeho zaujalo to, ze obraz proste neskace ako postrelena interlaced srnka. To spolu s kvalitou vyplyvajucou je pre mna asi to najdolezitejsie. Ked vidim vela z tych serialov co dnes prezentuju vo farebnych bedniach tak to je sialeny otras a nielen z tohoto hladiska.
 
kuk
2012-09-12 14:05:16+02
mam sony 55-200 ten preostruje plynulo
sony 18-55 tiez ale nie az tak ako 55-200
sigma 17-70 preostruje pohotovo ziadna plynulost preostrenia vo videu
podla vsetkeho plynule preostrovanie vo videu podporuju len sony
 
kuk
2012-09-12 14:15:32+02
motor SAM - "Smooth Autofocus Motor"
 
lubomirzvolensky
2012-09-14 10:35:20+02
SSMko musi byt lepsie, je to ekvivalent USM Canonu / HSM, proste ultrasonic motor.

A konecne s odstupom roku aj dpreview vydalo podrobnu recenziu A57, dopadlo to podla ocakavania vyborne s Gold Awardom vzhladom aj na vyborne review na inych sajtach :

http://www.dpreview.com/reviews/sony-alpha-slt-a57/19


A tried and true 16MP APS-C sensor delivers pleasing images across most of its ISO range, with pixel-level Raw image quality that ranks among the best of its class. The A57's high-end video specification is backed up by a strong AF system and very good AE algorithms which produce great-looking video with minimal user input. A full-resolution 10fps shooting rate is well beyond most of its peers, and the camera tracks focus reasonably well for subjects moving towards the camera at a moderate pace.

The A57 combines a high quality 16MP sensor, easy access to shooting parameters and class-leading video performance. And does this while providing an equivalent shooting experience whether composing images via the EVF or rear LCD.


Takze samozrejme museli vyzdvihnut aj class-leading video. Ono naozaj totiz je class-leading, v tejto cenovej kategorii sa mu z dnesnych DSLR nic nevyrovna.

Keby mal teda niekto zaujem nielen o moje laicke hodnotenie, je tu widely accepted dpreview podrobna recenzia plus dxomark low-level hodnotenie snimaca. Sony kusok zaostava za Nikonom D5100 - samozrejme, kvoli SLT pevnemu ciastocne priepustnemu zrkadlu, pre mna osobne vsak vyhody ktore tato technologia prinasa su daleko prednejsie ako nevyhody ktore s tym suvisia.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()