Hore
Fórum » Video
 

Blackmagic Cinema Camera EF vs Sony NEX fs 100

Cassul
2013-06-19 19:27:35+02
Ahojte,

poradte mi s mojou dilemou.. Potrebujem novu kameru na natacanie ako hudobnych videoklipov, tak aj svadieb... Su to 2 rozdielne udalosti a o to vacsia dilema.

Kedze nebudem kupovat obe kamery, tak sa musim rozhodnut pre jednu.
Samozrejme pre svadby sa viac hodi sony so setakom, ale ta svetelnost... a tie recenzie, ze by vyhodili setak rovno do kosa....

Black magic zasa super cena oproti sony, ale taktiez manualne ostrenie. Preto som bol rozhodnuti pre sony, ze bude ostrit automaticky, ale ked som sa dozvedel, ze ten objektiv naozaj za nic nestoji, tak sa priklanam k black magic, kedze ostrit musim na oboch manualne, ak nezoberiem sonycko so setakom, tak musim pouzit redukciu a tym padom automaticky neostri ak som dobre pochopil.

Máte skusenost s kamerou sony so setakom alebo naopak black magic?

Co by ste spravili? Dakujem za reakcie
 
total empty
2013-06-19 19:56:59+02
Myslíš toto?
http://studio.sk/blackmagic-cinema-camera.html

Za tie peniaze zoženieš aj profi Full HD-klasickú kamerku. Na svadbe nahraješ okolo 5hodin záznamu, takže si spočítaj,koľko HDD potrebuješ na uloženie dát.Pokiaľ netočíš dokument.filmy a profi reklamy do telky, je to zbytočné,ako to 2.5K . Radšej fullHD kameru a dobrý externý reflektorik ako toto čudo.Veď ty tam musíš behať,dvihať kameru,rýchlo reagovať, svadba neni "akcia-stop-ešte raz". A väčšina svadobčanov aj tak chce komprimát mpeg2-na DVD.
Opýtaj sa ich či chceju aj blu-ray,a oni sa opýtaju,že čo to je.
No bratm, dobre si rozmysli s čím pôjdeš točiť svadbu,pokiaľ na všetko budeš sám.
 
Cassul
2013-06-19 20:20:58+02
príspevok od: total empty
Myslíš toto?
http://studio.sk/blackmagic-cinema-camera.html

Za tie peniaze zoženieš aj profi Full HD-klasickú kamerku. Na svadbe nahraješ okolo 5hodin záznamu, takže si spočítaj,koľko HDD potrebuješ na uloženie dát.Pokiaľ netočíš dokument.filmy a profi reklamy do telky, je to zbytočné,ako to 2.5K . Radšej fullHD kameru a dobrý externý reflektorik ako toto čudo.Veď ty tam musíš behať,dvihať kameru,rýchlo reagovať, svadba neni "akcia-stop-ešte raz". A väčšina svadobčanov aj tak chce komprimát mpeg2-na DVD.
Opýtaj sa ich či chceju aj blu-ray,a oni sa opýtaju,že čo to je.
No bratm, dobre si rozmysli s čím pôjdeš točiť svadbu,pokiaľ na všetko budeš sám.
Hej myslim to, jasne, je to komplikovanejsie na svadbe, ale da zvladnut, kedze poznam ludi, ktory tocia aj na zrkadlovky, len ako vravim, budu sa natacat aj hudobne videoklipy slovenskych a zahranicnych interpretov, tak preto... cize kazdopadne hladam nieco, co ma vymenitelne objektivy a nie na pevno. to som zabudol dopisat. Vymenitelne objektivy su prioritne
 
Cassul
2013-06-19 22:04:21+02
Nikto nic?
 
Michal Bumbera
2013-06-20 07:45:23+02
na Sony NEX fs 100 pasuju vsetky nex objektivy (existuje uz novy selp18200)
s LA-EA2 ti pojde AF aj na vsetkych sklach s Alpha bajonetom
 
piggee
2013-06-20 08:10:57+02
príspevok od: Cassul
Hej myslim to, jasne, je to komplikovanejsie na svadbe, ale da zvladnut, kedze poznam ludi, ktory tocia aj na zrkadlovky, len ako vravim, budu sa natacat aj hudobne videoklipy slovenskych a zahranicnych interpretov, tak preto... cize kazdopadne hladam nieco, co ma vymenitelne objektivy a nie na pevno. to som zabudol dopisat. Vymenitelne objektivy su prioritne
V podstate chces tocit dva uplne protichodne zanre. Na jednej strane dokumentarny, kde ti nemoze nic ujst a na druhej strane potrebujes mat vsetko pod kontrolou s kvalitnym vystupom, ale treba si uvedomit, ze jednoducho univerzalne riesenie nenajdes. nech kupis cokolvek, vzdy tu druhu kameru si budes musiet pozicat.. takze idealne riesenie je mat BlackMagicu a k tomu si dokup kludne aj nejaku canonacku legriu hf xa10, ktora na svadbu bude uplne postacujuca a vdaka vahe ju zvladnes drzat aj cely vecer bez problemov. a cenovo budes dokopy niekde tam, kde by ta stala ta sonycka
 
roakmorg
2013-06-20 09:31:36+02
príspevok od: Cassul
Nikto nic?
Vsetci sa vyjadrili spravne a k veci. Mam panasonicku na video a nikon na "filmovanie". Kupil som si 35mm na nikon, zaclonil na f10, sht:50 a iso podla svetla v sale cca 4000-5000 a cakal som dobry vystup. Nic take kamera je kamera, teda aj po pricloneni a prepocitani aby bolo vsetko v dof tak to nema na kameru. Teraz k Tvojej dileme: MF na svadbu tak to radsej nie. Ak ja mam dostatocne financie co u Teba asi nebude problem tak beriem FS100 (resp.fs700 ale ta je uz cenovo inde) s tym zakladakom, vela kameramanov su pedanti, ten setak nema idealny obrazovy vystup to je pravda ale klient to nevidi (na DVD toboz nie), na druhu stranu ma skvelu stabilizaciu. Ku tomu kupit dake Alfa objektivy koli AF a dake Canony/Nikony na hranie sa na take ohniska ktore vyuzivas a mas vyhrate. Este fakticka poznamka ktora mna u FS100 sklamala asi najviac ale potom som pochopil ze preco to je tak: fs100 ma cip s oznacenim Super 35mm, lenze sa nejedna o FF! To len tak naokraj.
 
roakmorg
2013-06-20 09:36:49+02
príspevok od: Michal Bumbera
na Sony NEX fs 100 pasuju vsetky nex objektivy (existuje uz novy selp18200)
s LA-EA2 ti pojde AF aj na vsetkych sklach s Alpha bajonetom
Prave preto som dumal ci predat vsetko nikon lebo tiez budem kupovat fs100 . Alfa vsetko pod jednou strechou by bolo najlepsie.
 
Cassul
2013-06-20 09:43:40+02
Ďakujem za reakcie, len stale premyslam, preco sa vsetci vyhybaju manualnemu ostreniu na sbadbe (aj ked jasne, lahsie sa nataca automatikou), ked sa mi zda, ze napr p. Zitnansky pouziva iba pevne skla na fs 100ku? Ci?
 
Cassul
2013-06-20 10:08:32+02
príspevok od: piggee
V podstate chces tocit dva uplne protichodne zanre. Na jednej strane dokumentarny, kde ti nemoze nic ujst a na druhej strane potrebujes mat vsetko pod kontrolou s kvalitnym vystupom, ale treba si uvedomit, ze jednoducho univerzalne riesenie nenajdes. nech kupis cokolvek, vzdy tu druhu kameru si budes musiet pozicat.. takze idealne riesenie je mat BlackMagicu a k tomu si dokup kludne aj nejaku canonacku legriu hf xa10, ktora na svadbu bude uplne postacujuca a vdaka vahe ju zvladnes drzat aj cely vecer bez problemov. a cenovo budes dokopy niekde tam, kde by ta stala ta sonycka
dobre a nebolo by teda lepsie kupit tu fs 100ku so zakladakom na spolocenske akcie + nejake led svetlo kedze svetelnost objektivu nie je velka a k tomu nejake objektivy z canonu na "hranie sa", ktore mozem vyuzit vlastne potom aj na fotografovanie?
 
roakmorg
2013-06-20 10:34:53+02
príspevok od: Cassul
dobre a nebolo by teda lepsie kupit tu fs 100ku so zakladakom na spolocenske akcie + nejake led svetlo kedze svetelnost objektivu nie je velka a k tomu nejake objektivy z canonu na "hranie sa", ktore mozem vyuzit vlastne potom aj na fotografovanie?
Reagujem aj na prispevok nad tymto: svadba je udalost ked sa dany okamih neda opakovat. Ja by som neriskoval vymenu obrucok, prvy bozk a podobne veci koli MF, nezaostris a potom im to uz nevysvetlis, zakaznika nezaujima ze nemas AF. Vrazit tazke tisice do techniky a mat len MF? Ta to napad... Taka otazka: preco chces FS100 ked nevies ake ma parametre? to ze dany zakladak ma svetelnost 3.5-6,3 znamena co? ze nic nevidno? naopak ta kamera ma jeden z TOP low light charakteristik na trhu (o chlp lepsiu ako fs700). Taktiez svadba sa neodohrava v tme, ale ano led sa zide vzdy. Takze v prvom rade treba spravit serioznu pracu a potom "hrat sa" s pevnymi sklami na velkych cipoch.
 
piggee
2013-06-20 10:46:17+02
príspevok od: Cassul
Ďakujem za reakcie, len stale premyslam, preco sa vsetci vyhybaju manualnemu ostreniu na sbadbe (aj ked jasne, lahsie sa nataca automatikou), ked sa mi zda, ze napr p. Zitnansky pouziva iba pevne skla na fs 100ku? Ci?
ok, predstav si situaciu, ze si nakonci ulicky a svadobcania kracaju smerom k tebe. Na MF pri malej clone sa nikdy netrafis, aby boli uplne v rovine ostrosti a bude ti to akurat tak lietat hore dole... taktiez pri svadbe musis riesit akciu, svenkovat a to na MF nedas...

Aj v TV, ked sa tocia spravodajske reportaze, tak sa ide s kamerou s AF, ked sa tocia jingle a reklama, tak sa toci na redku alebo phantomu s MF, ale kameraman tam ma zvlast ostrica...
 
total empty
2013-06-20 11:00:42+02
príspevok od: Cassul
Ďakujem za reakcie, len stale premyslam, preco sa vsetci vyhybaju manualnemu ostreniu na sbadbe (aj ked jasne, lahsie sa nataca automatikou), ked sa mi zda, ze napr p. Zitnansky pouziva iba pevne skla na fs 100ku? Ci?
Panasonic kamera dokáže detekovať až 27 tvári v obraze a sledovať ich pohyb a doostrovať,pri zmene svetla z prechodu z vonku do vnútra budovy,napr., dokáže behom sekundy prestaviť nastavenia a optimalizovať ich,pritom tiež stíha držať ostrosť na vybrané objekty, ktoré su v pohybe.
Ako to chceš stihať na manuál ?
Tu nieje čas na experimentovanie.
 
WildSammy
2013-06-20 11:13:02+02
ja by som si zobral blackmagic s MFT bajonetom.. ziadne srandicky ako nex a podobne.. ja konkretne blackmagic budem aj kupovat, ale nie velku, ale malu vreckovu.. pre ilustraciu co to dokaze http://vimeo.com/55887965
 
total empty
2013-06-20 11:18:25+02
príspevok od: WildSammy
ja by som si zobral blackmagic s MFT bajonetom.. ziadne srandicky ako nex a podobne.. ja konkretne blackmagic budem aj kupovat, ale nie velku, ale malu vreckovu.. pre ilustraciu co to dokaze http://vimeo.com/55887965
To je len reklama a predstavujú ju profici.
 
WildSammy
2013-06-20 11:20:38+02
príspevok od: total empty
To je len reklama a predstavujú ju profici.
tak to nie je reklama, to mal user zahranicneho fora so sebou na dovolenke a je to jeho osobny shot
 
total empty
2013-06-20 11:29:58+02
príspevok od: WildSammy
tak to nie je reklama, to mal user zahranicneho fora so sebou na dovolenke a je to jeho osobny shot
Dobre, ale aj tak to stým veľmy dobre umí.
 
WildSammy
2013-06-20 11:30:59+02
Ja som mal na mysli tuto kameru http://www.blackmagicdesign.com/products/blackmagicpocketcinemacamera/
ma aktivny bajonet, takze ma aj AF, ale tak samozrejme, ze to nie je reportazna kamera ala Sony alebo Panasonic ale to nie je ani NEX
 
WildSammy
2013-06-20 11:34:06+02
príspevok od: total empty
Dobre, ale aj tak to stým veľmy dobre umí.
hej ano.. bol tam spraveny dobry postproces a strih..
 
total empty
2013-06-20 11:42:27+02
príspevok od: WildSammy
hej ano.. bol tam spraveny dobry postproces a strih..
Hmmm,sú to pekné mašinky. Ale akože tam posujú objektívy Lumix aj Oly či aj iné?
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()