Hore
Fórum » Video
 

Sony FS100 vs. BMPC 4K

borylad
2015-04-08 14:51:11+02
Ahojte vo spolok. Mám takú technickú dilemu. Uvažujem o apgrejde môjho dnes už kus zastaralého vybavenia a po dlhom bádaní mi vyšla asi najlepšie v závislosti od mojich potrieb a v pomere cena/kvalita videokamera Sony FS100 body + na začiatok som uvažoval nad zeissom 16-70 f4, možno k tomu nejakú svetelnú 35-ku.

Problém ale nastal pri zistení, že to tiež nie je zrovna novinka a sony už dokonca ukončilo oficiálny predaj tejto kamery - v obchode kde som ju chcel kúpiť mi vedia zohnať iba kit so seťákom 18-200 čo je ale objektív dosť opovrhovaný kameramanmi. Cenový rozdiel tam je nejakých 600 eur čo mi príde dosť korún len tak to vyhodiť za sklo, čo nebude robiť dobrý obraz.

Pred tým som sa rozhodoval medzi touto FS100 a blackmagic production camera, ktorá je cenovo na tom relatívne podobne, len som furt akýsi skeptický voči tomu telu, ja som zvyknutý na klasické kamerové telo, s možnosťou manuálneho ovládania kamery priamo na tele, čo v BMPC v podstate ide všetko cez LCD a ten RAW je tiež taký dosť na polemizovanie, hoci sa dá s obrazom vyhrať v postprodukcii úplne neuveriteľne ale 4 hodiny záznamu na 480GB? no neviem.

Ktorú si vybrať? Set Sony FS100 + 18-200, či BMPC 4K? Máte niekto skúsenosti s tým RAWkom? Asi tri roky dozadu som kupoval zostavu s Intel i7, 16gb RAM nejaká tá ge-force karta, terový disk. Klasické komprimované HD s bitrate 25mbps na tom šlape úplne v pohode. Ale čo na to povie to RAWko? Tam je bitrate pri HD 220mbps A vôbec, ako sa pracuje s kamerami od blackmagic v teréne? Kdesi som čítal, že ten LCD je na slnku dosť nepoužiteľný.
 
borylad
2015-04-09 10:26:31+02
Do hry ešte vchádza Canon C100 Mark II, čo na tento kúsok hovoríte?
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2015-04-09 11:12:32+02
Tu
https://www.facebook.com/groups/174158871262/
dostaneš erudovanejšiu odpoveď.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()