Hore
Fórum » Video
 

Natačanie kvadrokoptérou

medved_jozo
2015-08-04 18:01:09+02
Dobrý deň, potrebujem pre svoje osobne a pracovne účely vytvoriť zábery krajinky a mesta trochu z vtáčej perspektívy. Viete mi prosím poradiť nejakého dobrého výrobcu/predajcu kvadrokoptér?
 
Libco
2015-08-04 19:48:24+02
Záleží na rozpočte . Skús pozrieť DJI phantom napr. 2 vision +
 
PeCh
2015-08-05 09:19:43+02
Pozri si aj legislatívu . Ak dáš na zariadenie akúkoľvek kameru/fotoaparát, tak si potrebuješ vybaviť povolenie od ministerstva (tuším vnútra) a po nafilmovaní im dať zábery, aby skontrolovali, či si nenasnímal niečo, čo by si nemal :/.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-08-05 09:32:34+02
1. Najprv si musíš uzrejmiť akú kvalitu výstupu potrebuješ. GoPro a spol je na amattérske video, nie na kvalitnú fotografiu. To musiš pod vrtulníček zavesiť aspoň CSC fotoaparát. To ale vyžaduje drahšieho drona, ktorý ťažší fotoaparát unesie.
2. Od určitej veľkosti potrebuješ na každé lietanie povolenie.
3. Ponuku dronov nájdeš aj v našom ephotoshope: shop.ephoto.sk/katalog/drony.html
 
Fuser
2015-08-05 09:45:05+02
Ak to potrebujes na "pracovne účely", tak to tak lahko nepojde - urady a papierovacky. (Viac hladaj na strankach ephoto).
Tocenie mesta moze byt tiez problem - nedaleke letisko, vojenky/policajny areal, heliport, atd ...

A aku vybrat:
1. Kolko mas na to Eur?
2. Aku kvalitu chces? (lacne od 500 do 1200 Eur, napr.

3DRobotics IRIS, DJI Phantom 2/3...)
3. Ake vybavanie chces?


Takze najprv si nieco NASTUDUJ /zakony/ az potom kupuj.
 
Fuser
2015-08-12 15:14:03+02
Drony nad Slovenskom majú dobré časy za sebou, štát na ne chystá bič
http://style.hnonline.sk/digital-132/drony-nad-slovenskom-maju-dobre-casy-za-sebou-stat-na-ne-chysta-bic-765115

Prevádzka dronu – Veľký prehľad zákonov v SR
https://drone-zone.sk/novinky/prevadzka-dronu-velky-prehlad-zakonov-v-sr/


"Kedy by nové pravidlá alebo regulácia dronov v rukách bežných občanov mohli začať platiť, neprezradil."

Len aby sa nestalo, ze potom ho mozem zahodit do kosa pre nenormalnu byrokraciu.
 
tomaskra
2015-08-14 22:40:08+02
skúste prezriet toto http://www.magicam.sk/obsah-baleni-toruk-ap10/aee-toruk-ap10/... dostal ju moj brat nakolko ma vasen v lietani a kamerovani... je nadialkove ovladanie, pricom sa da pozerat aktualne snimany obraz... ovladanie ma dosah 700m a v pripade ze zajde dalej tak sa vrati spat automaticky a rozhodne plus k tomu naštudovať legislatívu a podať všetky potrebné požiadavky atd
 
Marcel Rebro
2015-08-15 11:45:10+02
príspevok od: tomaskra
skúste prezriet toto http://www.magicam.sk/obsah-baleni-toruk-ap10/aee-toruk-ap10/... dostal ju moj brat nakolko ma vasen v lietani a kamerovani... je nadialkove ovladanie, pricom sa da pozerat aktualne snimany obraz... ovladanie ma dosah 700m a v pripade ze zajde dalej tak sa vrati spat automaticky a rozhodne plus k tomu naštudovať legislatívu a podať všetky potrebné požiadavky atd
Bez gimbalu je to len na hranie. Na vaznejsie pouzite napr. nieco od DJI (Phantom 2 VIsion+, Phantom 3, Inspire 1)
 
tomas2009
2015-08-15 14:01:59+02
Presne tak, Marcel hovori dobre, potrebujes Gimbal a z eshopu nenakupuj, netreba robit bussines, kup priamo od Slovenskeho dist. kontakt v poste nie je problem....ako celkom kvalitne odfotis aj goPro na fotky do rodinneho albumu to staci, ...inak treba pozriet model kde zavesis csc ci zrkadlovku, tak ako si zvyknuty fotit...lebo z nekvalitneho fotaku kvalitu nedostanes,..a potom sa s tym musis naucit lietat, aj ked tie moderne strojceky maju vsakovake vymozenosti automat. ovladania rozbitie par sto eur. fotaku by ta asi nepotesilo, ( ..teda niekto to mozno az tak neriesi a kupy si druhy fotak..)...ja som skusal lietat iba z Dji, gymbal plus goPro, to je v podstate jedina profi znacka na trhu...
 
Falconer
2015-08-22 09:53:12+02
príspevok od: tomas2009
Presne tak, Marcel hovori dobre, potrebujes Gimbal a z eshopu nenakupuj, netreba robit bussines, kup priamo od Slovenskeho dist. kontakt v poste nie je problem....ako celkom kvalitne odfotis aj goPro na fotky do rodinneho albumu to staci, ...inak treba pozriet model kde zavesis csc ci zrkadlovku, tak ako si zvyknuty fotit...lebo z nekvalitneho fotaku kvalitu nedostanes,..a potom sa s tym musis naucit lietat, aj ked tie moderne strojceky maju vsakovake vymozenosti automat. ovladania rozbitie par sto eur. fotaku by ta asi nepotesilo, ( ..teda niekto to mozno az tak neriesi a kupy si druhy fotak..)...ja som skusal lietat iba z Dji, gymbal plus goPro, to je v podstate jedina profi znacka na trhu...
No hlavne ked ti to drbne na zem aj so zrkadlovkou
Ale dji phantom 2 vision + je si myslim velmi dobra volba !!!!
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()