Hore
Fórum » Video
 

Adobe Premiere Pro cc - náhľad videa seká

SomBystrik
2017-09-17 19:53:58+02
Ahojte. Nájde sa tu niekto kto strihá videá v programe Adobe premiere pro ? Ide mi o to že mal som notebook Asus procesor i7, ram 12gb, ssd disk, atď atď. Podľa mňa dostačujúci na strih. Pri niektorých fullHD videách napríklad z Dji osmo alebo GoPro hero 4 mi náhľad videa akoby nestíhalo niekedy načítavať a tak som musel dať pouzu a počkať akoby sa video "načítalo". Iné videa zo zrkadlovky alebo iného foťáku či kamery mi to nerobili... Rozhodol som sa zakúpiť Macbook Pro s podobnými parametrami. Rozhodne je to lepšie s FullHD videami nemá problém, ale akonáhle chcem strihať 4K video robí mi to čo robil asus... Nestíhal akoby načítať tak rýchlo video a musím teda dať pauzu a cca 10 sekúnd ide bez sekania a potom začne lagovať... Mac má ramky 8gb iba, pomôže keď rozšírim pamäť ram ? Ak má niekto podobnú skúsenosť naozaj by som privítal každú radu. Ďakujem vopred
 
JohnNewton
2017-09-17 21:09:40+02
príspevok od: SomBystrik
Ahojte. Nájde sa tu niekto kto strihá videá v programe Adobe premiere pro ? Ide mi o to že mal som notebook Asus procesor i7, ram 12gb, ssd disk, atď atď. Podľa mňa dostačujúci na strih. Pri niektorých fullHD videách napríklad z Dji osmo alebo GoPro hero 4 mi náhľad videa akoby nestíhalo niekedy načítavať a tak som musel dať pouzu a počkať akoby sa video "načítalo". Iné videa zo zrkadlovky alebo iného foťáku či kamery mi to nerobili... Rozhodol som sa zakúpiť Macbook Pro s podobnými parametrami. Rozhodne je to lepšie s FullHD videami nemá problém, ale akonáhle chcem strihať 4K video robí mi to čo robil asus... Nestíhal akoby načítať tak rýchlo video a musím teda dať pauzu a cca 10 sekúnd ide bez sekania a potom začne lagovať... Mac má ramky 8gb iba, pomôže keď rozšírim pamäť ram ? Ak má niekto podobnú skúsenosť naozaj by som privítal každú radu. Ďakujem vopred
To akože umiestníš jednotlivé klipy na časovú os a pri pokuse o prehranie to seká ?
 
SomBystrik
2017-09-17 21:21:47+02
Áno presne tak... Seká ten náhľad videa v programe premiere pro... Keď pustím klasicky video cez vlc tak neseká. Seká len v Premieri
 
JohnNewton
2017-09-17 21:45:54+02
príspevok od: SomBystrik
Áno presne tak... Seká ten náhľad videa v programe premiere pro... Keď pustím klasicky video cez vlc tak neseká. Seká len v Premieri
Nerobím s Adobe, ale väčšina editorov umožňuje nastaviť kvalitu prehrávaného videa pri náhľade(stačí najnižšia), tiež umožňuje určiť či sa má alebo nemá renderovať počas náhľadu čo má tiež vplyv na čerpanie systémových prostriedkov. Nainštaluj si nejaký CPU a RAM meter a tam sleduj vyťaženie CPU a RAM , dá ti to obraz o tom, čo je v ktorej fáze spracovania kritické z hľadiska výkonu alebo obsadenia RAM.
 
Fuser
2017-09-18 13:34:00+02
A) 4k video je ovela naracnejsie, tak sa necudujem ze to seka, RAM_ka je strasne mala (8GB)
B) Ak das efekt na video a na casova os obsahue este par videii, tak to bude tiez sekat a to na ovela lepsich PC
C) Zalezi od verzie Adobe Premiere Pro - ale da sa tam zapnut vyuzivanie grafiky (CUBA)
D) Dolezite je aj celkove vyladenie systemu - spustene programy na pozadi, antivir, ...
E) Bitrate - zalezi od videa ci ma len 20 Mbit/s alebo aj 200Mbit/s a ako pisal JohnNewton - daj si nizsiu kvalitu prehravania.
 
JohnNewton
2017-09-21 10:44:36+02
Tu je ešte užitočný odkaz na vzorové videá v rôznom rozlíšení, dátovom toku a v dvoch kodekoch.
ľahko sa dá zistiť na čo Ti daný HW stačí z hľadiska plynulého prehrávania.


http://jell.yfish.us
 
Martinkooo
2023-08-05 00:20:09+02
Zdravím, mám ten istý problém ale v Pinnacle studio 25. Natočil som 4k videa, chcem ich postrihať pospájať dať tam hudbu atď. náhlad mi sekal tak som dokúpil novú dosku, cpu, ramky.. náhlad mi ale stále seká pričom pc nevyužíva nič nad 30 percent sem tam vyskočí cpu na 50 ale inak nič.. v čom môže byť problém? Sem tam mi vystrelí ssd disk ale nemyslím si že v tom by to mohlo byť..

CPU: Amd ryzen 9, 5900x - 12 jadier, 24 vlákien 3,7 ghz boost na 4,8.. 64mb L3 cache
Ram: 48gb, 2x8gb 2666 ghz, 1x32 2400ghz
GPU: Nvidia geforce gtx 1060, 6gb..
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()