Hore
Fórum » Video
 

Blackmagic pocket cinema camera 4K

emma2317
2018-04-11 20:40:59+02
Ahojte, potrebovala by som trochu pomoct, teda skor poradit. Potrebovala by som malu/lahku kameru s moznostou RAW zaznamu. Co sa tyka parametrov tak velmi zaujimava je BMPCC4K ktoru nedavno predstavili na NAB2018. Avsak mam trochu obavy z toho MFT senzora. Nebude to primale? A teda hlavne, do toho idu vraj objektivy od Panasonicu s MFT zavitom. Kvoli MFT su mensie, ako to je s nimi s kvalitou? Je to dobre na video? Na BMD stranke pisu ze nejak zredukovali crop factor na tom senzore. Da sa to vobec? Normalne je na tych senzoroch crop 2,8 co je dost ale na youtube som videla speedbooster 0,71 s adapterom na EF co vie vyrobit crop priblizne 1,7. Nebola by to lepsie moznost ako tie Panasonic MFT objektivy?
 
lukaslacko
2018-04-12 09:02:04+02
Ja moc MFT na video nemusim, ale nastastie mame speedboostre. BMPCC4K sa hovori, ze by malo mat velmi podobny senzor ako GH5S ak nie ten isty. MFT ma normalne crop 2.0, ale v GH5S je trosku vacsi snimac, aby sa dalo pouzit rozne aspect ratio. Crop je tusim 1.8-1.9. Low light by malo byt v pohode, kedze to je snimac cisto na video s malo mpx a dual native ISO. Ak na to das speedbooster, tak crop bude mensi ako apsc, podobny S35 okolo 1.3-1.4. Ja by som inak tu kameru ani nepouzil, iba so speedboostrom.

Neviem, na co presne to chces, ale musis pocitat s tym, ze AF bude iba do poctu, cize opat sa oplati ist cestou SB. Ak by to malo byt na nejake komercne veci, kedze ta zaujima raw workflow, tak by som sa tiez popozeral po canon c200, panasonic eva1(raw externe), kinefinity terra 4k. Je to cenovo inde, ale stale su to male lahke kamery a ergonomia bude lepsia a celkovo su to uz dospele kamery.
BMPCC4K je ohlasena na september, ale realne to bude tak koniec roka podla mna. Takze zalezi aj, ci sa ti chce cakat.
 
emma2317
2018-04-12 12:53:29+02
Dakujem moc za odpoved. Moc si mi pomohol. Takze ak MFT tak urcie so speedboostrom a dajme tomu EF objektivy na to.

Chcela by som ju hlavne na outdoor pouzivat + nejake filmy, teraz mam C100mkII no ked sa s tym trepem po horach, tak mam ruky za chvilu nepouzitelne. Preto hladam nieco mensie. Do externeho recorderu moc nechcem ist, lebo to by som vo vysledku bola vahovo/rozmerovo na tom istom.

Ta Kinefity nevyzera vobec zle. Zakladne telo ma len kilo, co je uplne perfektne. Dokonca maju na stranke aj adapter na EF s ND filtrom, co by mohlo byt celkom zaujimave.

AF mi moc nevadi. Ostrenie mam vacsinou nastavene na manual. Lebo aj tak vonku tie kamery ostria na vsetky mozne stromy ale na to na co chcem ja ani omylom.
 
emma2317
2018-04-12 12:58:18+02
Dokonca pozeram, ze ta Kinefity toci na SSD, co je asi aj lepsie ako CF2 nemyslis? Myslim cena/kapacita.
 
lukaslacko
2018-04-13 09:24:34+02
Ano, ja by som isiel do toho tak. MFT + speedbooster. Niekomu nevadi MFT crop, mne hej.

Kinefinity ma uz dlhsie zaujima, len chybalo zastupenie v europe a vsetky opravy sa riesili s vyrobcom v cine. Teraz je uz zastupenie v UK aj v nemecku tusim.
Ma to menitelne mounty. Senzor je medzi S35 a MFT. Tusim 1.8 crop. Ale maju vlastny speedbooster na EF mount s 1.3 crop.
Ano, da sa pouzit klasicke SSD. Paci sa mi aj color science.
Mrkni sem, dozvies sa o tom vsetko. Za danu cenu je to dost dobre

https://youtu.be/1w0fJLxwTIw
 
lukaslacko
2018-04-13 09:29:03+02
Je to tiez modularne. Ked chces ist na lahko tak mas iba telo grip a objektiv. Ked chces zvuk pridas zadny modul s v-mount bateriou atd.
A ak to bude mat podporu noveho ProresRAW v buducnosti, tak to bude velmi zaujimave
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()