Hore
Fórum » Video
 

Vhodný program na úpravu videa re začiatočníka

Bindo
Bindo 2011-07-20 22:29:48+02
Zdravím vás,
rozhodol som sa naučiť využívať funkciu videa vo svojej 7D. Niečo som potočil a prišiel na rad strih. A tu som sa akosi zasekol. Skúšal som MS movie maker, ale veľmi sme si nesadli. Síce ocenujem jeho jednoduchosť, chýbajú mi tam však pokročilejšie funkcie. Preto sa chcem spýtať či nepoznáte nejaký dobrý, nie príliš zložitý program na úpravu a strih videa. Niečo ako je Zoner povedzme na fotky S tým aby mal ten program funckiu stabilizácie alebo ako sa to volá, že mi oseká trochu kraje a tým stabilizuje obraz. Inak mi stačí len aby vedel čo najviac spôsobmi prelínať obraz a pod. Také tie základné veci. Žiadne montáže zatial
Za rady pekne dakujem
 
Bindo
2011-08-20 13:36:51+02
No podarilo sa mi nieco potocit a postrihat, zatial v Pinnacle studiu. Samozrejme tie prechodove efekty mi stacia tie tri spominane, nejak som si neuvedomil ze ziadne ine velmi neexistuju Teda take co nejako vyzeraju.
Avsak nenasiel som tam 2 veci ktore mi chybaju, prvou je uprava videa ako takeho (t.j. saturacia, kontrast, gamma a pod.) a druhou vkladanie fotografii. Chcel by som spravit to, ze kedze je fotka vacsia ako bude policko filmu aby mi postupne akoby kamera presla po fotke, t.j. aby nebola staticka ale postupne zlava do prava isla v urcitom vyreze. Ak je to mozne. Ak poznate na to dobry soft alebo budem rad Pripadne ak to je aj v Pinnacle studiu tak poprosim o radu ze kde, lebo ja som to po dlhych hladaniach nenasiel
 
Bindo
2011-08-20 13:54:21+02
príspevok od: Bindo
No podarilo sa mi nieco potocit a postrihat, zatial v Pinnacle studiu. Samozrejme tie prechodove efekty mi stacia tie tri spominane, nejak som si neuvedomil ze ziadne ine velmi neexistuju Teda take co nejako vyzeraju.
Avsak nenasiel som tam 2 veci ktore mi chybaju, prvou je uprava videa ako takeho (t.j. saturacia, kontrast, gamma a pod.) a druhou vkladanie fotografii. Chcel by som spravit to, ze kedze je fotka vacsia ako bude policko filmu aby mi postupne akoby kamera presla po fotke, t.j. aby nebola staticka ale postupne zlava do prava isla v urcitom vyreze. Ak je to mozne. Ak poznate na to dobry soft alebo budem rad Pripadne ak to je aj v Pinnacle studiu tak poprosim o radu ze kde, lebo ja som to po dlhych hladaniach nenasiel
Ok tu saturaciu som nasiel, nevsimol som si tam skrolovac Takze uz len vyriesit ako rozbehnut staticke fotky aby sa hybali
 
Matej_Hlbocan
2011-08-20 14:49:15+02
cyberlink power director 9 alebo 8
 
Johnny
2011-08-20 15:17:02+02
mozete mi doporucit aj nieco pre MAC ?
 
wayne
2011-08-20 19:27:05+02
príspevok od: Johnny
mozete mi doporucit aj nieco pre MAC ?
Adobe Premiere / After Effects Ak to chces legalne, tak asi adobe premiere elements, alebo myslim, ze OS X ma nativnu aplikaciu na video priamo (Final Cut X by som JA neriesil).

Aha a nasiel som toto
http://www.iskysoft.com/article/free-video-editors-comparision.html?page=126
 
Artpraktik
2011-08-20 19:48:27+02
Používam Power Director, pretože bol súčasťou noťásku, ale zakúpil som si aj Pinacle Studio. Škoda len, že som nekúpil hneď verziu Ultimate. U PD sa mi páčia najmä možnosti animácie titulkov, rýchlosť práce, ale Pinacle je v mnohých ohľadoch lepší (aj v tom základnom prevedení).

Natočil som zopár jednoduchých videí, ale začala mi chýbať širšia možnosť práce so zvukom.
Tu by som po mnohých nešťastných možnostiach dostupných na nete odporučil free program Audacity s českou lokalizáciou a Virtual DJ.

Najnáročnejšie práce síce na nete nemám, ale na Youtube mám profil zhodný s tunajším nickom.
Je to taktiež točené s D7, na úpravy fotografií je použitý Zonner a na niektoré animácie Inkscape.

Mňa by pre zmenu zaujímalo niečo z tých možností animácie a potom program na snímanie deja z monitora.
 
jozzzo
2011-08-20 20:49:02+02
príspevok od: Bindo
Ok tu saturaciu som nasiel, nevsimol som si tam skrolovac Takze uz len vyriesit ako rozbehnut staticke fotky aby sa hybali
neviem aku verziu pinnacle pouzivas, u mna v 12 (dufam, ze aj v novsich) kliknes dvakrat na foto a potom odfajknes animovat od zaciatku do konca, nastavis zaciatok a koniec pomocou bezca a bezi ti to pocas dlzky prehravania fotky od prveho bodu po ten druhy
 
JOK3R
2011-08-20 21:30:32+02
Dokáže Vegas stabilizovať obraz? (antishake)
 
wayne
2011-08-20 21:33:39+02
príspevok od: JOK3R
Dokáže Vegas stabilizovať obraz? (antishake)
youtube hovori ze ano
http://www.youtube.com/watch?v=pKDNL5zgbAc

ale ako na to musis zrejme poguglit
 
tomatito
ocenenie redakciou 2011-08-20 21:47:09+02
ja som pouzival nejaky corel video studio ci ako sa to volalo..netusim..ale bol to nejaky corel..pokrocile a jednoduche..
 
Bindo
2011-09-06 14:25:35+02
Takže pridávam svoj prvý výtvor http://youtu.be/4bajtIc24IQ Od dokonalosti to má síce ďaleko, ale dáko začať treba Robil som to zatial bez fotiek, lebo pinacle studio mi akosi blbne, vkuse vypadava obraz pri upravach (a uz nenabehne) a pri pridavani fotiek to spadlo vzdy. Asi ho budem musiet reinstalovat.
Kazdopadne som zistil ze medzi dobrym videom a dobrou fotkou je velmi velky rozdiel co sa prace a vybavenia tyka. Najvacsim problemom bol asi stativ ktory sa neustale zadrhaval pri toceni. A potom samozrejme maly dynamicky rozsah snimaca, ktory sa mi pri videu ozaj tazko kompenzoval. Ale skusenost kazdopadne zaujmava
 
wayne
2011-09-06 14:41:55+02
Vobec to nie je zle, chcelo by to viac takych prestrihov ako je ten motyl v 6. minute. Trosku dlhe a monotonne, ale scenerie krasne. Pekne kopce tie Tatry veru.
 
calven
2011-09-06 15:00:03+02
Slušné na prvý pokus. Ale ako písal wayne - je to monotónne a dlhé. Keď striháš video musíš byť tvrdý na seba nekompromisne veci skracovať. Vždy sa na výsledok pozeraj očami niekoho, kto to bude vidieť prvý krát - či ho to nebude nudiť, či sa neopakujú zábery a tak ďalej.
V každom prípade si niečo prečítaj o strihu. Nájdeš tam veci typu: je dobré striedať krátke a dlhé zábery, striedať celkové zábery s detailami a pod.
BTW - Tatry sú naozaj krásne. Rodná to moja hruda
Budem sa v tomto vlákne opakovať ale vrelo odporúčam pozrieť seriál ZOOM na stránkach Českej televízie. Investovaný čas do tohto seriálu sa 100× vráti...
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169539134-zoom/3212-prehled-dilu-ondrejovy-skoly/
 
wayne
2011-09-06 15:09:46+02
wow calven, skvely tip!
 
Bindo
2011-09-06 16:41:21+02
príspevok od: calven
Slušné na prvý pokus. Ale ako písal wayne - je to monotónne a dlhé. Keď striháš video musíš byť tvrdý na seba nekompromisne veci skracovať. Vždy sa na výsledok pozeraj očami niekoho, kto to bude vidieť prvý krát - či ho to nebude nudiť, či sa neopakujú zábery a tak ďalej.
V každom prípade si niečo prečítaj o strihu. Nájdeš tam veci typu: je dobré striedať krátke a dlhé zábery, striedať celkové zábery s detailami a pod.
BTW - Tatry sú naozaj krásne. Rodná to moja hruda
Budem sa v tomto vlákne opakovať ale vrelo odporúčam pozrieť seriál ZOOM na stránkach Českej televízie. Investovaný čas do tohto seriálu sa 100× vráti...
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169539134-zoom/3212-prehled-dilu-ondrejovy-skoly/
Vdaka za rady, par tych videi uz som kukal minule, ale pozrem si to teraz cele ked uz viem o com hovoria Dlhe je to preto ze som nechcel velmi strihat tu pesnicku, nabuduce to skusim spravit nejak putavejsie
 
Bindo
2011-09-06 16:43:41+02
príspevok od: wayne
Vobec to nie je zle, chcelo by to viac takych prestrihov ako je ten motyl v 6. minute. Trosku dlhe a monotonne, ale scenerie krasne. Pekne kopce tie Tatry veru.
Vdaka, hej ten motyl sa podaril, avsak na neho som mal kopec casu a energie, kdezto pri tych ostatnych som bol vacsinou po par hodinach slapania a ruky sa mi dost triasli cize riesit posun zaostrenia bol dost problematicky Ale uz vymyslam nejake motorceky tak casom mi hadam pribudne dalsie kilo vybavy a par dobrych zaberov
 
calven
2011-09-06 19:29:05+02
príspevok od: Bindo
Vdaka za rady, par tych videi uz som kukal minule, ale pozrem si to teraz cele ked uz viem o com hovoria Dlhe je to preto ze som nechcel velmi strihat tu pesnicku, nabuduce to skusim spravit nejak putavejsie
Skús prispôsobiť podmazovú hudbu videu a nie naopak...
 
total empty
2011-09-06 20:53:03+02
Pozri toto: http://www.nero.com/eng/downloads-vision-xtra-trial.php#
v pravo v strede je watch video demo. Pozri si ho celé.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()