Hore
Fórum » Video
 

vystup videa zo sony vegas trva dlho

fotoamater123
2011-09-03 21:37:43+02
cavte, ked upravim video z D300s v sony vegas, tak vystup trva strasne dlho.poradte co s tym.dakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-09-03 21:43:53+02
Tu ti nikto v tomto asi neporadi. pretoze si neudal ziadne informacie. Konfiguracia pocitaca, operacny system, verzia programu, nastavenie vystupu, na aky disk... A ked to pudeme vsetko vediet, tak aj tak to nemusime vyriesit. Softverovo hardverove problemy nejlepsie vyriesi odbornik priamo na mieste. Ten bude skumat, ako mas zaplnenu pamat, aky rychly disk, ci nemas nastavene nieco na exportnom module a desiatky dalsich moznych pricin.+
 
zolec
ocenenie redakciou 2011-09-03 21:46:35+02
príspevok od: fotoamater123
cavte, ked upravim video z D300s v sony vegas, tak vystup trva strasne dlho.poradte co s tym.dakujem
..trva dlho, ale je kvalitny, ci nie? Videa robim v adobe premiere cs5, tam je vsetko OK, s vegas nemam skusenosti, zrejme by to chcelo vykonnejsi pocitac..
 
fotoamater123
2011-09-03 22:02:18+02
niekde som sa docital,ze format videa z digitalu je iny ako vystup a ze program to musi vsetko dekodovat a potom to dat znovu dokopy, preto ta dlzka, ale to sa mi zda nejake cudne.
 
wayne
2011-09-03 22:39:23+02
Musis renderovat bez kodeku, uncompressed. Az vo VirtualDube pri kompresii si zvolit kodek. Zabera to viac miesta ale je to OVELA rychlejsie.
 
wayne
2011-09-03 22:41:35+02
Ono, je to sice na counter-strike video, ale to nevadi, vyskusaj

http://www.illusion-pictures.cz/?strid=tutorial&id=164&idk=11
 
wayne
2011-09-03 22:46:32+02
príspevok od: Karol Srnec
Tu ti nikto v tomto asi neporadi. pretoze si neudal ziadne informacie. Konfiguracia pocitaca, operacny system, verzia programu, nastavenie vystupu, na aky disk... A ked to pudeme vsetko vediet, tak aj tak to nemusime vyriesit. Softverovo hardverove problemy nejlepsie vyriesi odbornik priamo na mieste. Ten bude skumat, ako mas zaplnenu pamat, aky rychly disk, ci nemas nastavene nieco na exportnom module a desiatky dalsich moznych pricin.+
No, je to ta posledna moznost, takze nakoniec by sme k tomu dosli
 
Fatty
2011-09-04 10:53:52+02
príspevok od: wayne
Musis renderovat bez kodeku, uncompressed. Az vo VirtualDube pri kompresii si zvolit kodek. Zabera to viac miesta ale je to OVELA rychlejsie.
a pomôže mu to nejako? keď aj tak potom bude ešte (asi rovnako dlho) renderovať z VirtualDub...
- pýtam sa v dobrom úmysle, sem-tam aj ja potrebujem strihať HD video a takisto mi to robí hrooozne dlho....
ale myslím si že inak než posilnením HW sa to riešiť moc nedá...
 
fotoamater123
2011-09-04 11:03:46+02
príspevok od: wayne
Ono, je to sice na counter-strike video, ale to nevadi, vyskusaj

http://www.illusion-pictures.cz/?strid=tutorial&id=164&idk=11
dikkes, toto pomohlo, to mi uplne na moju pracu postacuje.
 
wayne
2011-09-04 12:44:01+02
príspevok od: Fatty
a pomôže mu to nejako? keď aj tak potom bude ešte (asi rovnako dlho) renderovať z VirtualDub...
- pýtam sa v dobrom úmysle, sem-tam aj ja potrebujem strihať HD video a takisto mi to robí hrooozne dlho....
ale myslím si že inak než posilnením HW sa to riešiť moc nedá...
pomoze mu to, mne to skratilo renderovanie videa z co ja viem 25 hodin na 6 (cca 5 minutove counter-strike video 1280x720, 45fps) - tych 6 hodin je s renderom do uncompressed + two pass kompresia do xvidu (ktora trva 20-40 minut podla zlozitosti snimkov a mnozstva pohybu).

som si s tym uz svoje preskakal.. uncompressed a virtual dub je suverenne najrychlejsia cesta ku kvalitnemu vystupu.

 
Fatty
2011-09-04 12:55:06+02
príspevok od: wayne
pomoze mu to, mne to skratilo renderovanie videa z co ja viem 25 hodin na 6 (cca 5 minutove counter-strike video 1280x720, 45fps) - tych 6 hodin je s renderom do uncompressed + two pass kompresia do xvidu (ktora trva 20-40 minut podla zlozitosti snimkov a mnozstva pohybu).

som si s tym uz svoje preskakal.. uncompressed a virtual dub je suverenne najrychlejsia cesta ku kvalitnemu vystupu.

tak fajn, ale na uncompressed video potrebuješ uvolniť kolko stoviek GB ?
 
Palso
2011-09-04 12:56:21+02
príspevok od: wayne
pomoze mu to, mne to skratilo renderovanie videa z co ja viem 25 hodin na 6 (cca 5 minutove counter-strike video 1280x720, 45fps) - tych 6 hodin je s renderom do uncompressed + two pass kompresia do xvidu (ktora trva 20-40 minut podla zlozitosti snimkov a mnozstva pohybu).

som si s tym uz svoje preskakal.. uncompressed a virtual dub je suverenne najrychlejsia cesta ku kvalitnemu vystupu.

Zalezi aj od toho, co konkretne chces robit - napriklad robit takymto sposobom distribucnu kopiu filmu by nebolo najlepsie Ja napriklad pouizvam Premiere a sem tam Final Cut a hlavne ten Final Cut sa mi zda, ze ma omnoho lepsie zmaknuty rendering.

K autorovi temy: Ake velke je to video? Kolko ma MB? Do akeho kodeku to renderujes? Na akej PC zostave? Zapisujes to na aky disk? Kolko mas RAMky?

Toto su vsetko otazky, ktore to ovplyvnuju. Ak si predtym nerobil so strihacim softom, tak sa ti moze kazdy rendering zdat dlhy, aj ked to tak realne nemusi byt. Treba si zvyknut, ze videa sa predsa len dlhsie renderuju, nie je to ako vyexportovat jpg
 
total empty
2011-09-04 13:15:22+02
Aké koľvek video prerábaš do akekoľvek kvality , tak vždy je to o výkonosti PC. Ak maš HD alebo FULL HD video a chceš to spracovať na klasické DVD -vts súbory z rozlíšením 800x600 progress. a video má aspoň hodinu, tak na slabom stroji ti to bude trvať desiatky hodín ak dáš naj kvalitu.

Preto na spracovanie videí odporúčam 4 jadrový procesor aspoň po 2,33G a 4G RAM a samozrejme win 7.Na XP to ide citeľne pomalšie.
A dobrí soft. napr NERO VISION 10 ti na hrátky pri úprave úplne stači,možnosť vytvoriť aj BD.
Inak na notbučiku z malinkym procesorom ti to bude trvať dni.
Alebo daj data spracovať niekomu čo stým robí.
 
total empty
2011-09-04 13:17:17+02
príspevok od: Karol Srnec
Tu ti nikto v tomto asi neporadi. pretoze si neudal ziadne informacie. Konfiguracia pocitaca, operacny system, verzia programu, nastavenie vystupu, na aky disk... A ked to pudeme vsetko vediet, tak aj tak to nemusime vyriesit. Softverovo hardverove problemy nejlepsie vyriesi odbornik priamo na mieste. Ten bude skumat, ako mas zaplnenu pamat, aky rychly disk, ci nemas nastavene nieco na exportnom module a desiatky dalsich moznych pricin.+
Oooo,nový Avatar? (to nepatrí k diskusií)
 
wayne
2011-09-04 13:49:24+02
príspevok od: Palso
Zalezi aj od toho, co konkretne chces robit - napriklad robit takymto sposobom distribucnu kopiu filmu by nebolo najlepsie Ja napriklad pouizvam Premiere a sem tam Final Cut a hlavne ten Final Cut sa mi zda, ze ma omnoho lepsie zmaknuty rendering.

K autorovi temy: Ake velke je to video? Kolko ma MB? Do akeho kodeku to renderujes? Na akej PC zostave? Zapisujes to na aky disk? Kolko mas RAMky?

Toto su vsetko otazky, ktore to ovplyvnuju. Ak si predtym nerobil so strihacim softom, tak sa ti moze kazdy rendering zdat dlhy, aj ked to tak realne nemusi byt. Treba si zvyknut, ze videa sa predsa len dlhsie renderuju, nie je to ako vyexportovat jpg
Distribucna kopia filmu sa nerobi vo Vegase, a malokedy vo Final Cut.
 
wayne
2011-09-04 13:50:09+02
príspevok od: Fatty
tak fajn, ale na uncompressed video potrebuješ uvolniť kolko stoviek GB ?
no dost, ale pri pomere kapacita/cena dnesnych diskov nad tym ani nema zmysel nejak uvazovat
 
Fatty
2011-09-04 13:59:53+02
príspevok od: total empty
Aké koľvek video prerábaš do akekoľvek kvality , tak vždy je to o výkonosti PC. Ak maš HD alebo FULL HD video a chceš to spracovať na klasické DVD -vts súbory z rozlíšením 800x600 progress. a video má aspoň hodinu, tak na slabom stroji ti to bude trvať desiatky hodín ak dáš naj kvalitu.

Preto na spracovanie videí odporúčam 4 jadrový procesor aspoň po 2,33G a 4G RAM a samozrejme win 7.Na XP to ide citeľne pomalšie.
A dobrí soft. napr NERO VISION 10 ti na hrátky pri úprave úplne stači,možnosť vytvoriť aj BD.
Inak na notbučiku z malinkym procesorom ti to bude trvať dni.
Alebo daj data spracovať niekomu čo stým robí.
DVD formát má odkedy 800x600 ?
 
total empty
2011-09-04 21:28:08+02
príspevok od: Fatty
DVD formát má odkedy 800x600 ?
DVD formát-VTS súbory mali vždy také rozlišenie !!!
4:3 800x600
16:9 720x576
Rozdiel je vtom,či to je lineárne alebo progresívné prevzorkovanie.
To ma chceš tími blbími pripomienkami nasrať?
Či u vás ma DVD iné rozlišenie? Potom z ktorej planéty si ?
 
wayne
2011-09-04 21:52:04+02
príspevok od: total empty
DVD formát-VTS súbory mali vždy také rozlišenie !!!
4:3 800x600
16:9 720x576
Rozdiel je vtom,či to je lineárne alebo progresívné prevzorkovanie.
To ma chceš tími blbími pripomienkami nasrať?
Či u vás ma DVD iné rozlišenie? Potom z ktorej planéty si ?
Ahoj, mozes prosim uviest zdroj, odkial to mas?

Neber to ako rypanie, som len zvedavy, a moj zdroj je len wikipedia, tam sa ale nic take nespomina.
 
total empty
2011-09-04 22:37:52+02
príspevok od: wayne
Ahoj, mozes prosim uviest zdroj, odkial to mas?

Neber to ako rypanie, som len zvedavy, a moj zdroj je len wikipedia, tam sa ale nic take nespomina.
Nerad by som aby došlo k nedorozumeniu ale:
rozlišenie dvd formátu-vts súbory čiže aj klasické dvd filmy zakúpené v stankú majú iba také rozlíšenie.
Vätšie či menšie rozlíšenie majú iné formáty ktoré potom daš prerobiť na klasické dvd komtabitílne zo bežnými prehravačami.
Také rozlišenie má aj TV vysielanie aj satelitné,pokiaľ nevysielajú HD-tam je to už okolo 1400x 900 približne.FULL HD čiže 1920x1080 je iba AVCHD video a BD.
Existujú aj avi-divx HD ale tamto je pomer dát a rozlišenia a kvality nie veľmi šťastná voľba.
Už quicktime je vyšia kvalita ako dvd. Prvé Lumixi točili do tochto formátu.
Alebo daj klasicky dvd film do PC a klikni na vlastnosti.
30fps sa točí- filmuje,výsledný produkt dvd je 25fps,ľudské oko registruje iba 24fps.
60fps a viac sa používa na zmrazenie pohybu a ostré spomaľené zábery-trieskačky aut,letiace predmety,spomalený vyšplech vody a tak.
Lieárne prevzorkovanie bolo vhodné pre elektronkové telky či monitory,progresívne je pre LCD atď.
A ten zdroj nemám,ja pracujem z videami a softami na ich úpravu a všimám si čísla a možnosti nastavenia.
Dosť populárne je sťahovať z netu 700M avi z rozlíšením nejakých 350x 280 približne, čo ti na full HD telke zobrazí v strede "poštovú známku", samozrejme po zoomovani sa to nedá pozerať.
Ja si myslím,že mám dobré info,pokiaľ tu mám nejaké veci zle popísané, tak sa rád necham poučiť.
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()