Hore
Fórum » Video
 

Strih AVCHD videa v Premieri - PROBLEM

xinad
xinad 2011-09-08 23:30:21+02
Zdravím

Potrebujem pomôcť. Doteraz som strihal len video vo formáte DV (720x576), no teraz idem strihať fullHD, mám niekoľko hodín záberov. Používam Adobe Premiere CS5.5, no neberie mi to.
Viem, že podporu AVCHD videa má Premiere od verzie CS4 a vyššie, no mne CS5-ka to neberie. Pri importe to vyhodí Error Message: The file has an unsupported compression type.
Neviem presne o akú kameru sa jedná, iba toľko, že to je nejaká Panasonic, čo nahráva na HDD a videá sú vo formáte, resp. kontajneri .MTS.

Parametre videa (info cez MediaInfo):
http://pastebin.com/raw.php?i=Vxww5rm5


Nechápem, prečo mi to Premiere neberie. Žeby to bol nejaký neštandardný kodek?

Skúšal som vymeniť kontajnery v tsMuxerGUI na TS, M2TS, nič. Stále tá istá chyba. Skúšal som aj demuxnúť a spojiť to do MKV alebo MP4 a stále to nezobralo.
Teraz som ešte skúsil Avidemux a uložil video do kontajneru AVI a čuduj sa svetu, Premiere to video zobralo. ALE, je tu ďalší menší problém.
Teraz je práca s tým videom skoro nemožná. Strašne pomalé, iba náhľad sa generuje niekoľko sekúnd (pre predstavu cca 2-5). A keď dám play, tak sa to ani neprehráva, čiže o plynulosti sa ani zďaleka nedá hovoriť. Tento kodek je strašne náročný na procesorový výkon (aj sa dalo čakať, keďže sa jedná o vysokú kompresiu). Nuž, na mojom Core 2 Duo 2,4 GHz @ 3,00 GHz a 6 GB RAM sa asi nedá strihať fullHD video (a aspoň 720p???).

Alebo existuje tu ešte možnosť, že tie videá z kamery prekódujem do iného kodeku (čo ja viem napr. nejaké MJPEG) za cenu n-násobne väčšej veľkosti súborov a potom bude práca v Premiere plynulejšia??? Ak áno, tak ktorý kodek bude najlepší?


Ďakujem za váš čas a rozumné odpovede
 
xinad
2011-09-09 16:14:00+02
ešte vyskúšam ako to pôjde na notebooku, kde mám Core i5 520M (2,40 / 2,93 GHz Turbo) 4GB RAM a NVIDIA Quadro NVS 2100M with CUDA™ technology
 
zolooo
2011-09-09 18:15:15+02
Skús na http://www.tvfreak.cz/ , tu sú hlevne fotografi.
 
xinad
2011-09-09 19:14:07+02
hlásim sa opäť. Skúsil som na notebooku vložiť .MTS video z kamery do Premiere CS5 (nie CS5.5). Moja reakcia: "Whaaaaaaaat?!" To video mi bez problémov zobralo a dokonca to ide plynulo ! (asi vďaka NVIDIA Quadro NVS 2100M with CUDA) ale s pár efektami a filtrami (color correction) sa už plynulosť stráca.
No aj tak sa radšej prikláňam k proxy editing
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()