Hore
Fórum » Video
 

V čom strihať MOV súbory?

petersmd
2011-10-03 21:56:49+02
Ahojte. Ako vlastník Nikonu D-7000 si občas natočím nejaké to domáce video. Rád by som ho však nejakým jednoduchým sposobom zostrihal. Riešil niekto podobnú situáciu? Poprípade viete mi odporučiť nejaký jednoduchý strihací program? Rád by som však zachoval kvalitu výstupného videa, takže najlepšie by bolo strihať priamo MOV súbor. Ďakujem za rady k uvedenej téme.
 
ma3os
2011-10-04 08:57:32+02
príspevok od: petersmd
Ahojte. Ako vlastník Nikonu D-7000 si občas natočím nejaké to domáce video. Rád by som ho však nejakým jednoduchým sposobom zostrihal. Riešil niekto podobnú situáciu? Poprípade viete mi odporučiť nejaký jednoduchý strihací program? Rád by som však zachoval kvalitu výstupného videa, takže najlepšie by bolo strihať priamo MOV súbor. Ďakujem za rady k uvedenej téme.
V tomto case si myslim je uz jedno, aky strihaci program pouzijes. Nove verzie programov urcite uz podporuju formaty DSLR. Ci uz Pinnacle Studio, Sony Vegas, Adobe Premiere atd... Takze ide asi o to, ktory ti "sadne" co sa tyka pouzivania.

Ak chces strihat tak "normalne" tie mov-ka, tak si priprav: Procesor i7 aspon 4 jadro, RAM: aspon 8GB, nejaky diskovy RAID, grafiku od Nvidie, samozrejme Windows 64 bit.

Ak chces zachovat kvalitu videa:
- XviD, DivX, ... nehrozi
- YouTube nehrozi
- DVD ani neskusat

Cize vyrobit iba Blu-ray disk....
 
calven
2011-10-04 09:59:37+02
príspevok od: petersmd
Ahojte. Ako vlastník Nikonu D-7000 si občas natočím nejaké to domáce video. Rád by som ho však nejakým jednoduchým sposobom zostrihal. Riešil niekto podobnú situáciu? Poprípade viete mi odporučiť nejaký jednoduchý strihací program? Rád by som však zachoval kvalitu výstupného videa, takže najlepšie by bolo strihať priamo MOV súbor. Ďakujem za rady k uvedenej téme.
Všetko závisí od toho, čo s tým videom chceš robiť. Ak chceš robiť základný strih typu - prelínačky plus hudobný podmaz, tak niečo jednoduchšie ako napr. Pinnacle, možno dokonca bude stačiť Windows Movie Maker (netuším, ako je to s podporou HD videa u WMM, tak ak sa do neho nedá dostať priamo x264 alebo AVCHD, tak beriem späť). Ak sa chceš uberať komplexnejším strihom, tak sa zrejme nevyhneš Premiere alebo Sony Vegas.

Pokiaľ ide o požiadavky na HW, tak si myslím že ma3os trocha veci nadsadil. Iste, v tomto prípade platí, čím viac, tým lepšie. Osobne plynule strihám HD video na Core2Duo na 3,06 GHz a 6GB RAM. Raid určite nemám a grafiku mám nejakú ATI zo zdieľanou RAM.
 
xaxaxa
2011-12-31 10:05:39+01
ak za to nechces vyhodit obrovske peniaze tak skus HD Video Converter Factory Pro. Je to na naozaj jednoduche upravy, vie to vystrihnut cast videa, vie to spajat viedo subory do jedneho, robit jednoduche efekty a vie to skvele konvertovat do (hadam vsetkych moznych) formatov. Mozem ti z vlastnej skusenosti povedat ze len tazko na prvy pohlad uvidis rozdiel v kvalite obrazu medzi original MOV (ktore ma neviem ci nie az 20000kbps datovy tok a je velke ako svina) a tym istym konvertovanym videom do do mp4 (s 4000-6000kbps a cca 1/3 velkostou)
 
Fatty
2011-12-31 10:13:20+01
chlapci, chlapci...a o proxy editingu sme ešte nečuli? asi nie
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2011-12-31 10:45:52+01
iMovie
 
wayne
2011-12-31 11:23:25+01
príspevok od: Fatty
chlapci, chlapci...a o proxy editingu sme ešte nečuli? asi nie
pouč nás.
 
Fatty
2011-12-31 11:34:41+01
príspevok od: wayne
pouč nás.
v skratke princíp: skonvertíš si klipy do takej podoby aby sa s nimi pohodlne robilo a tesne pred renderingom ich v editore vymeníš za pôvodné full HD klipy a vyexportuješ
 
total empty
2011-12-31 12:34:19+01
- Najprv sa treba naučiť pracovať z programom, čo je jednoduché,to je vätšinov na exkrement.
- Ja spracuvávam videa na Nero 10 xtra vision a fotky do foto prezentácie tiež ale aj cez Nero kwik media a som spokojný.
-Zbytočne ísť pre domáce použitie do extrému a používať nejaké super drahé programy na ktoré potrebuješ školenie.
Jednoduché a šikovné riešenie z kopou možnosti na úpravu.
Fotoprezentácia:
http://youtu.be/PEIQZPOw48w
 
inkubbus
2011-12-31 12:39:18+01
príspevok od: total empty
- Najprv sa treba naučiť pracovať z programom, čo je jednoduché,to je vätšinov na exkrement.
- Ja spracuvávam videa na Nero 10 xtra vision a fotky do foto prezentácie tiež ale aj cez Nero kwik media a som spokojný.
-Zbytočne ísť pre domáce použitie do extrému a používať nejaké super drahé programy na ktoré potrebuješ školenie.
Jednoduché a šikovné riešenie z kopou možnosti na úpravu.
Fotoprezentácia:
http://youtu.be/PEIQZPOw48w
hento co si dal ako ukazku, zvladne vo windows movie maker za 10 mimut aj s instalaciou programu. a nepotrebuje na to nejaky mega velky nero.

 
total empty
2011-12-31 13:05:37+01
príspevok od: inkubbus
hento co si dal ako ukazku, zvladne vo windows movie maker za 10 mimut aj s instalaciou programu. a nepotrebuje na to nejaky mega velky nero.

Zdanie klame, v Nero maš vätšie možnosti na úpravu,trebars manipulácia z každou fotkou-zmenšiť pootočiť o nejaký ten stupeň,priostriť cele videjko,zmenšovanie na web tak ako chceš ty,je toho spústa, to isté platí o video,nastavanie efektu-kopa možností pre každú fotku-to znamena čas,krivky,celkový štýl na stotinky sec, posúvaš si to po obrázku. atď.
-Jednoducho máš lištu a na nej pár video vrstiev,pár audio vrstiev pár efektových vrstiev a kopu možnosti.Samozrejme kopa šablón na vytvorenie interaktívného menu,ktoré môžeš pretvárať a meniť podľa libosti.
Pracuješ z AVCHD aj z inými súbormi a výsledok môžeš dať od BD z 5.1 DTS alebo Dolbydig. až po neviem aké konverty z neviem akym rozlíšením na web. Možnosti je veľa.
Dokonalá sloboda pri tvorení a úpravách.
Aby som nezabudol, Nero nepodporuje 3GP videa z mobiloch, čo asi nebude nijaká strata.
 
inkubbus
2011-12-31 13:18:48+01
príspevok od: total empty
Zdanie klame, v Nero maš vätšie možnosti na úpravu,trebars manipulácia z každou fotkou-zmenšiť pootočiť o nejaký ten stupeň,priostriť cele videjko,zmenšovanie na web tak ako chceš ty,je toho spústa, to isté platí o video,nastavanie efektu-kopa možností pre každú fotku-to znamena čas,krivky,celkový štýl na stotinky sec, posúvaš si to po obrázku. atď.
-Jednoducho máš lištu a na nej pár video vrstiev,pár audio vrstiev pár efektových vrstiev a kopu možnosti.Samozrejme kopa šablón na vytvorenie interaktívného menu,ktoré môžeš pretvárať a meniť podľa libosti.
Pracuješ z AVCHD aj z inými súbormi a výsledok môžeš dať od BD z 5.1 DTS alebo Dolbydig. až po neviem aké konverty z neviem akym rozlíšením na web. Možnosti je veľa.
Dokonalá sloboda pri tvorení a úpravách.
Aby som nezabudol, Nero nepodporuje 3GP videa z mobiloch, čo asi nebude nijaká strata.
ale ty si uplne mimo zadania temy. on chce strihat .mov subory a nie otacat a posuvat fotky.

btw. tych programov je spusta jednoduchsich, zlozitejsich... treba si len postahovat demo verzie a poskusat. niekomu sadne sony vegas, inemu nero, dalsiemu len adobe premiere... zalezi od uzivatela, moznosti nastavenia, celkoveho rozhrania...
 
total empty
2011-12-31 13:33:14+01
príspevok od: inkubbus
ale ty si uplne mimo zadania temy. on chce strihat .mov subory a nie otacat a posuvat fotky.

btw. tych programov je spusta jednoduchsich, zlozitejsich... treba si len postahovat demo verzie a poskusat. niekomu sadne sony vegas, inemu nero, dalsiemu len adobe premiere... zalezi od uzivatela, moznosti nastavenia, celkoveho rozhrania...
No veď o to ide, vyskúšať trial verzie a možnosti ktoré ponúka. Samozrejme potom zakúpiť full versiu za nejakú cenu a tu je kameň úrazu. Kvalita a možnosti vs. cena. To čo je dočista zadarmo je aj dočasta o ničom.
Zle si ma pochopil s týmy úpravami,najlepšie by bolo keby si to videl ako sa to robí,takže necháme to tak.
http://www.nero.com/enu/store.html
 
inkubbus
2011-12-31 13:45:26+01
príspevok od: total empty
No veď o to ide, vyskúšať trial verzie a možnosti ktoré ponúka. Samozrejme potom zakúpiť full versiu za nejakú cenu a tu je kameň úrazu. Kvalita a možnosti vs. cena. To čo je dočista zadarmo je aj dočasta o ničom.
Zle si ma pochopil s týmy úpravami,najlepšie by bolo keby si to videl ako sa to robí,takže necháme to tak.
http://www.nero.com/enu/store.html
http://youtu.be/2VP7ALMIgVg

toto bolo robene vo win movie maker. bohato postacilo a ucel splnilo. ked budem chciet robit nieco zlozitejsie, nejake strihy do hudby a podobne tak siahnem po narocnejsom programe. chystam sa na jeden projekt ale musim to najprv poriadne naplanovat aby to nebolo iba pozliepane video.
 
total empty
2011-12-31 14:12:07+01
príspevok od: inkubbus
http://youtu.be/2VP7ALMIgVg

toto bolo robene vo win movie maker. bohato postacilo a ucel splnilo. ked budem chciet robit nieco zlozitejsie, nejake strihy do hudby a podobne tak siahnem po narocnejsom programe. chystam sa na jeden projekt ale musim to najprv poriadne naplanovat aby to nebolo iba pozliepane video.
Ty fotíš glamour či ako sa to volá,ja iné.
Je to podobné spracovanie,akurát ako prilínačka je tam dané stmavenie,ja si tam môžem dať čo chcem,pan-zoom efekt má tiež viacej možnosti, a tiež čas trvania efektu a trvania fotky.
A to pootočenie a zmenšenie fotky je dobré na na tie nastojato, aby ti pri danom efekte neorezalo hlavu alebo nohy,proste niečo podstatné,takisto pootočenie o 45stupňov je zaujímavé-robíš to priamo vo vídeo.
Samozrejme vkladanie rámov,textou,clipartou,či prelínanie dvoch fotiek-vídei,z nastavením opacity a efektov,filtrovaním určitej farebnej zložky,proste aby to bolo pôsobivejšie-pracuješ podstate z vrstvamy ako vo fotošope.
A tam by ti už asi moviemaker nestačil. Samozrejme,že keď to veľmi očačkáš,tiež to nieje ono.
 
inkubbus
2011-12-31 14:20:43+01
no hlavne je podstatne kto co foti

ides zbytocne do takych detailov ze dovi-dopo.... naco to? stale sa bavime o uplne niecom inom ako je tema. ak chce dotycny len pospajat nejake videa do jedneho celku, bez nejakych zlozitych strihov tak mu na to ten windovsacky program bohato postaci. myslis ze starka alebo teta z tretieho kolena oceni ze to pootocil o 12,6 stupna a neorezal nohy?
 
total empty
2011-12-31 14:32:34+01
príspevok od: inkubbus
no hlavne je podstatne kto co foti

ides zbytocne do takych detailov ze dovi-dopo.... naco to? stale sa bavime o uplne niecom inom ako je tema. ak chce dotycny len pospajat nejake videa do jedneho celku, bez nejakych zlozitych strihov tak mu na to ten windovsacky program bohato postaci. myslis ze starka alebo teta z tretieho kolena oceni ze to pootocil o 12,6 stupna a neorezal nohy?
maš pravdu, ale na druhej strane mám vždy v hlave slová Michala Siroňa z knihy fotomontáže a trikové fotografie.V podstate povedal:
"Vycibriť všetko do naj menších detailov,lebo všetko bude vidieť a každú chybyčku niekto odhalí,neutešovať sa tým,že to tak stačí a to nebude vidieť."
Možno ťa zaujmu jeho fotomontáže a fotky.:
http://www.photoextract.com/cs/foto/uzivatel/1052-michal-siron/
 
FrantisekK
2016-04-21 09:53:57+02
Camtasia Studio je skvelý program. Točím na Canon EOS 600 a v Camtasii som zostrihal viac ako 200 videí. Najviac sa mi na tomto programe páči, že práca s ním je veľmi jednoduchá a výsledné video vyzerá profesionálne. Tu som natočil krátke predstavenie tohto programu. Veď posúďte sami, či by Vám tento program vyhovoval >>> https://www.youtube.com/watch?v=-uMy5BBi548
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()