Hore
Fórum » Video
 

Video z D3100 - problémy

Sanfu
Sanfu 2012-05-27 21:23:26+02
Zdravím,
minule som natáčal videá s kamarátovým D3100, videá mi potom poslal a zistili sme, že obaja máme rovnaký problém:
Video je vo formáte .MOV, ide mi otvoriť len v QuickTime Player, kde dosť seká. Taktiež seká aj v Sony Vegase, treba každé video zvlášť renderovať. Pri pokuse otvoriť ho vo Windows Media Player vyskočí okno, ktoré hlási, že WMP nevie rozpoznať príponu, no aj tak možno dokáže video prehrať. Dám to prehrať, a začne načítavať...a načítava..a načítava...A buď nejde nič, alebo po chvíli nabehne len zvuk.

V čom môže byť problém? Je možné, že to video seká kvôli tomu, že je veľké a kladie veľké nároky na výkon PC? Nemám nejakú starú rachotinu (aj keď najnovší už nie je), ani neviem, od čoho by to mohlo závisieť (HDD 320GB, pamäť 3GB, dvojjadrový). No tak či tak si neviem vysvetliť, prečo to nejde otvoriť vo Win Media.

7Dčko točí tiež vo formáte .MOV, no kamarátovi vraj neseká a ide otvoriť aj vo WMP. Tuší niekto?

Ďakujem.
 
Srdny
2012-05-28 18:58:14+02
Z vlastnej skusenosti by som povedal, ze problem je v compe, plus windows celkovo moc QT nemusi, este k tomu je to 1080 a kodovane H264..

Co sa strihu videa tyka, zdrojovy material v H264 kodovani sa dokonca ani na Mac-och vo FinalCute nestriha priamo, ale je zvykom si to prekodit do AppleProRes, pripadne ineho plnohodnotneho formatu. Sam o sebe video zhrava, akurat zastavuje na strihoch, co je pre strih dost neprakticke
AVID si to prekodi sam do MXF a u inych softov by som odporucil nejaky stred asi Photo-JPEG kompresiu.

Pokial ti staci si video pozriet a niekde uploadnut, stiahni si tento freeware softik
http://www.squared5.com/svideo/mpeg-streamclip-win.html
a prekod si to do mpeg4, pripadne aj zmensi rozlisenie. Da sa to v tom aj skratit cez klasicke "in - out" potom by ti to malo hrat v pohode aj vo wmp.

V skratke tak ak by si mal nejaku konkretnu otazku napis spravu.
 
total empty
2012-05-28 19:50:16+02
príspevok od: Srdny
Z vlastnej skusenosti by som povedal, ze problem je v compe, plus windows celkovo moc QT nemusi, este k tomu je to 1080 a kodovane H264..

Co sa strihu videa tyka, zdrojovy material v H264 kodovani sa dokonca ani na Mac-och vo FinalCute nestriha priamo, ale je zvykom si to prekodit do AppleProRes, pripadne ineho plnohodnotneho formatu. Sam o sebe video zhrava, akurat zastavuje na strihoch, co je pre strih dost neprakticke
AVID si to prekodi sam do MXF a u inych softov by som odporucil nejaky stred asi Photo-JPEG kompresiu.

Pokial ti staci si video pozriet a niekde uploadnut, stiahni si tento freeware softik
http://www.squared5.com/svideo/mpeg-streamclip-win.html
a prekod si to do mpeg4, pripadne aj zmensi rozlisenie. Da sa to v tom aj skratit cez klasicke "in - out" potom by ti to malo hrat v pohode aj vo wmp.

V skratke tak ak by si mal nejaku konkretnu otazku napis spravu.
Veď som hovoril,že win.media player bez problémov prehraje fullHD formát a oveľa krajšie ako VLC player,zbytočne mu je trepať kopu nových kodekov,lebo len zblbne ten počítač.
Ale ! 4 jadrový proces a aspoň 4G RAM na win7.
-A čo sa týka prerabania,nato potrebuje tiež výkony stroj,inak mu to bude robiť celý deň, i dva
 
qwak
2012-05-28 19:55:04+02
nemyslim zeby na to ten komp nemal ( nie je to sice extra masina ale myslim ze vhodnym softverom to pojde rozbehat)
Vyskusaj aj:
-kmplayer (v menu najdes moznost optimalizovat si prehravanie podla vykonu pocitaca-u mna to zvykne pomahat) http://kmplayer.en.softonic.com/download
-Media Player Classic http://mpc-hc.sourceforge.net/

a este som sa volakedy davno dostal ku specialnemu kodeku: coreAVC http://www.coreavc.com/
( mal som vtedy na tuto dobu a aj v porovnani s tvojim velmi slaby pocitac: sempron 2,8 Ghz a 1 Giga ram- s tym kodekom to zvladlo bezproblemov prehravat 18gigabajtove fullHD filmiky- bez kodeku to slo tak 6 fps-odvtedy nepochybujem o tom ze sucasne kompy su s bohatou rezervou vykonne na vsetko len vyvojari seru na poriadnu optimalizaciu-riadia sa logikou "naco optimalizovat ved mame 12jadro"...)
- nie som si isty ci ten kodek akceleruje aj quicktime- ale za vyskusanie to stoji

-a mozno to je cele o tom ze mas zasra-spinaveny windows a bolo by dobre spravit reinstall
 
Sanfu
2012-05-28 20:24:22+02
príspevok od: total empty
Asi to chce vykonejší stroj. aký je formát videa (avchd) ?
Neviem čo je avchd, ale formát je MOV.
 
Sanfu
2012-05-28 20:25:23+02
príspevok od: neo_power
taktiez, mam d3100 a video v 1920x1080,24obr./s a aj 1280x720,30obr./s co su dva najvyssie rozlisenia na tomto fotaku a obidva mi idu na ntb bez problemov pri rozlicnych dlzkach a to nemam bohvie ake "delo" taky slaby priemer CPU 2x2,3GHz akurat RAM mam 6GB . . . pouzivam BSPlayer s kodekmi co si stiahol sam z netu ale skor by som hladal problem v kodekoch ako uz bolo spomenute, vsetko odinstaluj a vyber si jednu moznost
Kodeky môžu zapríčiniť sekanie? Hm, idem skúsiť teda niečo posťahovať, treba vyskúšať všetko...
 
Srdny
2012-05-28 20:34:35+02
príspevok od: Sanfu
Kodeky môžu zapríčiniť sekanie? Hm, idem skúsiť teda niečo posťahovať, treba vyskúšať všetko...
Kodeky si stiahol BS player.. ten je inak celkom v pohode, ale ked to nezhra VLC co je najviac co poznam v univerzalite, tak neviem.. takto si zadrbes comp tisic instalackami.

V skratke ja si na macu videa z fotaku prehram uz v nahlade stacenim space baru vo findri, co je ekvivalent windows explorera.. a zivo si spominam co robil moj laptop s c2d 2G ram.. tiez predychaval ked som chcel QT vo vyssom rozliseni pustat.

Samotne video by mohlo sekat pokial ma chalan vo fotaku slabu kartu a nestihala zaznam, ale to by sa zrejme prejavilo uz pri nahravani, resp. ak mu to prehravalo vo fotaku plynule, je jasne ze video je ok.
 
Sanfu
2012-05-28 20:42:39+02
príspevok od: Srdny
Z vlastnej skusenosti by som povedal, ze problem je v compe, plus windows celkovo moc QT nemusi, este k tomu je to 1080 a kodovane H264..

Co sa strihu videa tyka, zdrojovy material v H264 kodovani sa dokonca ani na Mac-och vo FinalCute nestriha priamo, ale je zvykom si to prekodit do AppleProRes, pripadne ineho plnohodnotneho formatu. Sam o sebe video zhrava, akurat zastavuje na strihoch, co je pre strih dost neprakticke
AVID si to prekodi sam do MXF a u inych softov by som odporucil nejaky stred asi Photo-JPEG kompresiu.

Pokial ti staci si video pozriet a niekde uploadnut, stiahni si tento freeware softik
http://www.squared5.com/svideo/mpeg-streamclip-win.html
a prekod si to do mpeg4, pripadne aj zmensi rozlisenie. Da sa to v tom aj skratit cez klasicke "in - out" potom by ti to malo hrat v pohode aj vo wmp.

V skratke tak ak by si mal nejaku konkretnu otazku napis spravu.
No...nerozumiem asi ani jednému výrazu a skratke, čo si použil..
Čo sa týka toho "Pokial ti staci si video pozriet a niekde uploadnut, stiahni si tento freeware softik", tak zatiaľ mi netreba ani to, lebo nemám na čo natáčať, no onedlho snáď bude 60Dčko, a natáčať plánujem vážnejšie, preto riešim tieto veci už teraz. Čo sa týka strihu, mám Sony Vegas.

A tu sa dostávame k ďalšiemu problému (ach, ale ich je...). Keď otvorím video v Sony Vegase, nezobrazí obraz, len zvuk. To platí iba pri HD záberoch, pri záberoch zo starého kompaktu všetko zobrazuje ako má.

No, ja už som z toho fakt jeleň... :/
 
total empty
2012-05-28 20:43:51+02
príspevok od: Sanfu
Neviem čo je avchd, ale formát je MOV.
Tak je, jedno je format MOV a druhý AVCHD,predtým to boli mpeg2,quicktime video atď. niektoré značky podporujú jeden,iný druhý,niektoré oba formáty,skús pozrieť do menu nastavenie kvality videa atď. čo všetko tam môžeš nastaviť a pomeniť a čo všetko tam máš. A veľa kodekov ti fakt môže narobiť zmätok.
 
Sanfu
2012-05-28 20:44:20+02
príspevok od: qwak
nemyslim zeby na to ten komp nemal ( nie je to sice extra masina ale myslim ze vhodnym softverom to pojde rozbehat)
Vyskusaj aj:
-kmplayer (v menu najdes moznost optimalizovat si prehravanie podla vykonu pocitaca-u mna to zvykne pomahat) http://kmplayer.en.softonic.com/download
-Media Player Classic http://mpc-hc.sourceforge.net/

a este som sa volakedy davno dostal ku specialnemu kodeku: coreAVC http://www.coreavc.com/
( mal som vtedy na tuto dobu a aj v porovnani s tvojim velmi slaby pocitac: sempron 2,8 Ghz a 1 Giga ram- s tym kodekom to zvladlo bezproblemov prehravat 18gigabajtove fullHD filmiky- bez kodeku to slo tak 6 fps-odvtedy nepochybujem o tom ze sucasne kompy su s bohatou rezervou vykonne na vsetko len vyvojari seru na poriadnu optimalizaciu-riadia sa logikou "naco optimalizovat ved mame 12jadro"...)
- nie som si isty ci ten kodek akceleruje aj quicktime- ale za vyskusanie to stoji

-a mozno to je cele o tom ze mas zasra-spinaveny windows a bolo by dobre spravit reinstall
No..vieš čo, už mi bolo poradených toľko kodekov a neviem čoho všetkého na stiahnutie, že sa v tom nevyznám...mám sťahovať všetko? Skúsim to K-Lite či čo, to už mi radili viacerí, no a uvidíme čo to spraví...
 
total empty
2012-05-28 20:47:12+02
príspevok od: Sanfu
Neviem čo je avchd, ale formát je MOV.
A zabudol som, full hd video-1hodina záznamu má okolo 10,5 Giga.
 
Sanfu
2012-05-28 20:48:13+02
príspevok od: Srdny
Kodeky si stiahol BS player.. ten je inak celkom v pohode, ale ked to nezhra VLC co je najviac co poznam v univerzalite, tak neviem.. takto si zadrbes comp tisic instalackami.

V skratke ja si na macu videa z fotaku prehram uz v nahlade stacenim space baru vo findri, co je ekvivalent windows explorera.. a zivo si spominam co robil moj laptop s c2d 2G ram.. tiez predychaval ked som chcel QT vo vyssom rozliseni pustat.

Samotne video by mohlo sekat pokial ma chalan vo fotaku slabu kartu a nestihala zaznam, ale to by sa zrejme prejavilo uz pri nahravani, resp. ak mu to prehravalo vo fotaku plynule, je jasne ze video je ok.
Video vo foťáku prehrávalo vpohode, aj iným na PC. Len ja musím mať všetko dototo
Šak toto, nechcem teraz sťahovať každú jednu vec, každý kodek, čo mi tú poradia...len teraz neviem ktorý stiahnuť
Ale zmagorety som riadne, toto je na mňa už príliš...
 
Sanfu
2012-05-28 20:53:55+02
príspevok od: total empty
Tak je, jedno je format MOV a druhý AVCHD,predtým to boli mpeg2,quicktime video atď. niektoré značky podporujú jeden,iný druhý,niektoré oba formáty,skús pozrieť do menu nastavenie kvality videa atď. čo všetko tam môžeš nastaviť a pomeniť a čo všetko tam máš. A veľa kodekov ti fakt môže narobiť zmätok.
"menu nastavenia kvality videa" - to mám nájsť zas kde?

No..rozmýšľam...že či to nebudem zas riešiť až keď budem mať ten foťák a skúšať na vlastných videách...tak mám tu záber z D3100 tu zo 7D, tu taký program, tu taký, taký kodek...procesorov milión...mám v tom proste jeden obrovský CHAOS. Neviem fakt čo mám robiť, čo stiahnuť, alebo sa na to vykašľať a kúpiť mašinu za 1500€ Ale každopádne veľmi pekne ďakujem každému za komentár...Trochu si to nechám uležať v hlave a napíšem keď na niečo prídem.
 
Sanfu
2012-05-28 20:56:32+02
príspevok od: total empty
A zabudol som, full hd video-1hodina záznamu má okolo 10,5 Giga.
to je mi jasné...a povedal by som že aj viac
 
Srdny
2012-05-28 20:57:24+02
príspevok od: Sanfu
No...nerozumiem asi ani jednému výrazu a skratke, čo si použil..
Čo sa týka toho "Pokial ti staci si video pozriet a niekde uploadnut, stiahni si tento freeware softik", tak zatiaľ mi netreba ani to, lebo nemám na čo natáčať, no onedlho snáď bude 60Dčko, a natáčať plánujem vážnejšie, preto riešim tieto veci už teraz. Čo sa týka strihu, mám Sony Vegas.

A tu sa dostávame k ďalšiemu problému (ach, ale ich je...). Keď otvorím video v Sony Vegase, nezobrazí obraz, len zvuk. To platí iba pri HD záberoch, pri záberoch zo starého kompaktu všetko zobrazuje ako má.

No, ja už som z toho fakt jeleň... :/
No formát záznamu je QT - QuickTime, ale ten sám používa rôzne kodeky - matematické algoritmy použité na uloženie čo najviac dát na čo najmenší priestor s relatívne čo najmenšou stratou kavlity.
A tých je nespočet, čo som menoval sú h264, používaný vo foťákoch, Photo-JPEG je taký uni žere ho aj mac aj win a stále dobre použiteľný pre broadcast, AppleProRes je čisto apple, na wine to neprehráš.

1080 - full hd asi chápeš, AVID je strihový coft, ktorý nepoužíva externe nalinkované videá, ale všetko čo doňho nacpeš si prekóduje do vlastného formátu MXF a potom to už zhráva a pracuje s tým bez dodatočného rendrovania videa.

S vegas nemám skúsenosť, ale viem že známa strihala na laptope vo vegas film do školy, čo som jej točil na 7D, takže to musí šlapať, neviem či nezáleží na verzii a podpore HD, potom to môže byť aj nastaveniami a samozrejme hardwarom. Je dosť možné, že si niekde treba nastaviť kvalitu prehrávania v softe / setup timeline či projektu na draft, alebo niečo v tom zmysle proste nie full quality realtime playback.

V neposlednom rade je jasné že video z kompaktu 640x360 má iné nároky ako 1920x1080..

Skús ten streamclip aspoň. Inak neviem keďže nesedím za tvojim compom

 
qwak
2012-05-29 00:19:23+02
príspevok od: Sanfu
No..vieš čo, už mi bolo poradených toľko kodekov a neviem čoho všetkého na stiahnutie, že sa v tom nevyznám...mám sťahovať všetko? Skúsim to K-Lite či čo, to už mi radili viacerí, no a uvidíme čo to spraví...
K-Lite je v pohode skus- a tamten coreAVC je vraj najrychlejsi softverovy dekoder H.264 (vraj to predbehne aj niektore hardverove riesenia) a kedze som to mal moznost to otestovat tak im to aj celkom verim...takze ked uz nic nepojde tak skus to...
verim tomu ze mas z toho vsetkeho co tu bolo popisane hokej-ale pokial mas nejaky seriozny zaujem dalej sa venovat spracovaniu videa tak skor ci neskor sa vsetko spominane budes musiet naucit (ak nechces zostat len pri "tu pridám motýlika-tam srdiečko a ešte dáku hustú prelínačku!" style) .)
 
Posterusak
2012-05-29 06:28:50+02
toto robilo aj mne nainstaluj si kodeky mne to pomohlo
 
Sanfu
2012-05-29 08:55:43+02
príspevok od: qwak
K-Lite je v pohode skus- a tamten coreAVC je vraj najrychlejsi softverovy dekoder H.264 (vraj to predbehne aj niektore hardverove riesenia) a kedze som to mal moznost to otestovat tak im to aj celkom verim...takze ked uz nic nepojde tak skus to...
verim tomu ze mas z toho vsetkeho co tu bolo popisane hokej-ale pokial mas nejaky seriozny zaujem dalej sa venovat spracovaniu videa tak skor ci neskor sa vsetko spominane budes musiet naucit (ak nechces zostat len pri "tu pridám motýlika-tam srdiečko a ešte dáku hustú prelínačku!" style) .)
OK, poobede doma to skúsim stiahnuť.
Tak jasné, že sa to budem musieť naučiť...neexistuje na to nejaké e-kniha? Len celkovo neviem čo mám hľadať...
 
Sanfu
2012-05-29 08:58:02+02
A ktoré komponenty z toho K-Lite mám nainštalovať?

http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/kodeky/klitecodecpack/nahledy/
 
timton
2012-05-29 09:08:17+02
jednoznacne su to kodeky.
z k-lite nainstaluj vsetko.
pripona .mov, .avi, .mpg, atd. je v tejto dobe uz iba nosic, velka vacsina je kodovana do H.264
tak ze predpokladam ze aj nikon presiel na H.264

skus adobe premier, su tam presne presety na DSLR. budes mat pekne nastavenu timeline, budes minimalne renderovat a vystup nebude stratovy.
 
kubiak
2012-05-29 16:37:09+02
Hej VLC je velmi dobry prehravac, jediny ktory pouzivam ako som spomenul mkv. mi prehra v pohode mam problem cisto iba s videom z D3100.
A netreba pozerat na vykony NB od 1.8Ghz C2D ti zvlada v pohode aj s integrovanou grafikou prehrat full hd, v dnesnej dobe si myslim ze ma povetsina C2D cpu.
Pride mi to zahdne ze to robi , trocha ma to stve , ale kupil som si v alze redukciu z hdmi na mini hdmi a riesim to tak ze video prehram priamo z fotaka na TV a mam pokoj.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()