Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

Objektívy Canon FD na EF bajonet

ericek174
2012-09-05 09:58:51+02
Zdravím, nemá niekto skúsenosti s prerábaním bajonetu FD na EF? Poprípade hociakého iného bajonetu, len potrebujem vedieť čo všetko sa mi môže stať.
 
ericek174
2012-09-05 10:13:31+02
fajn, našiel som nejaké videá, s odkazmi na ebay, no veľmi ma neťahá platiť dopredu, myslíte že by som niečo také zohnal na dobierku, teda nemusí byť s ebayu. http://www.ebay.com/itm/Lens-Adapter-Canon-FD-mount-Lens-to-EOS-EF-Camera-With-Glass-focus-infinity-/261035309299?pt=US_Lens_Adapters_Mounts_Tubes&hash=item3cc6eab8f3
 
MajkY
2012-09-05 11:27:28+02
Davnejsie som to riesil, co si pamatam problem s adaptermy bol ten, ze uberali tusim 1/3 svetelnosti. Jedine fullusable moznost bola prerobit bajonet.
Ten adapter co si pastol je ako na tom ?
 
denySK
2012-09-05 15:41:19+02
vsetky tieto adaptery z FD na EF ti razantne drbu kvalitu skla, pretoze obsahuju opticky clen, cize na to cim skor zabudni..ked uz FD, tak jedine ho dat prerobit na EF bajonet,,,ale aj to nieco stoji a pokial nemas nejake FD sklo v hodnote cez 300eur tak sa ti to financne prerabat neoplati...
 
Rastibor
2012-09-05 17:51:10+02
Je tu este jedna moznost no funguje len s niektorymi FD alebo FL sklami, pozri link
http://www.canonrumors.com/tech-articles/fd-fl-lenses-on-your-ef-body/
 
Marek Janicko
2012-09-05 18:47:03+02
Fiha, kedze mam niekolko FD objektivov, tak by som pouvazoval v buducnosti vyuzit 50tku 1.2
 
fazuliak
2012-09-05 19:41:51+02
ja by som mal otazku.Ja sa tomu vobec nerozumiem.Funguje pri FD objektívoch AF?Možno trochu sprostosť ale čo už
 
ericek174
2012-09-05 20:09:36+02
príspevok od: Marek Janicko
Fiha, kedze mam niekolko FD objektivov, tak by som pouvazoval v buducnosti vyuzit 50tku 1.2
Na čom ich používate?

A ak mám ponuku na 50 1.2 FD za 350 eur, prerobím keď nechám prerobiť bajonet na EF?
 
ericek174
2012-09-05 20:13:52+02
príspevok od: denySK
vsetky tieto adaptery z FD na EF ti razantne drbu kvalitu skla, pretoze obsahuju opticky clen, cize na to cim skor zabudni..ked uz FD, tak jedine ho dat prerobit na EF bajonet,,,ale aj to nieco stoji a pokial nemas nejake FD sklo v hodnote cez 300eur tak sa ti to financne prerabat neoplati...
Nevieš náhodou o niekom kto to vie prerobiť?
 
pipin
2012-09-05 20:37:16+02
príspevok od: fazuliak
ja by som mal otazku.Ja sa tomu vobec nerozumiem.Funguje pri FD objektívoch AF?Možno trochu sprostosť ale čo už
nie...
 
ericek174
2012-09-05 21:52:13+02
príspevok od: MajkY
Davnejsie som to riesil, co si pamatam problem s adaptermy bol ten, ze uberali tusim 1/3 svetelnosti. Jedine fullusable moznost bola prerobit bajonet.
Ten adapter co si pastol je ako na tom ?
nejako mi uniklo čo je fullsable, resp. sme sa nepochopili, a nemám páru ako je na tom. Len som sa pýtal čo a ako.
 
denySK
2012-09-06 13:16:22+02
príspevok od: ericek174
Na čom ich používate?

A ak mám ponuku na 50 1.2 FD za 350 eur, prerobím keď nechám prerobiť bajonet na EF?
osobne by som take zverstvo nerobil..za tu cenu je kopec lepsich EF skiel
 
ericek174
2012-09-07 16:59:33+02
príspevok od: denySK
osobne by som take zverstvo nerobil..za tu cenu je kopec lepsich EF skiel
zverstvo v akom zmysle? a ktoré ef sklo zo svetelnosťou 1.2(resp. 1.4) sa zmestí do povedzme 400-500 eur? resp. ako ste mysleli lepšie (lebo svetelnosťou asi nie)
 
atlantel
2012-09-07 20:12:56+02
Pre vsetkych, ktori uvazujete o konverzii Canonov 50/1.2 a 85/1.2 FD-ciek. Obidve tieto skla maju pevnu vystupnu pupilu, ktora na to aby bolo mozne s objektivom zaostrit na nekonecno musi mat dodrzany register 42mm. U Full frame zrkadloviek tieto dva objektivy sposobuju koliziu zadneho elementu so zrkadlom. Vysledkom je prasknute zrkadlo, poskrabana antireflexka alebo v najlepsom pripade sa len zrkadlo nevrati do dolnej polohy a ostane "vysiet" oprete na sosovke. U FF je tak jedinym riesenim odbrusenie zrkadla. O pouziti adapterov s optickym clenom ani neuvazujte. Su to casto jednoduche nekorigovane rozptylky, ktore maju zlozenie obrazu posunut o 2mm viac dozadu. Strata obrazovej kvality je fatalna. Niektore objektivy ale maju opticku konstrukciu vhodnu na konverziu so zachovanim plnej kvality. Ja mam napriklad skvely Canon FD 35mm f/2 S.S.C. verzia II - ( bez radioaktivneho Thoria) na 5D Mark II a je to bez problemov. Konverzia vyzadovala sustruznicke ukony a uplny rozklad skla na elementy - preto nedoporucujem toto robit bez predchadzajucich skusenosti. Inak s najvacsou pravdepodobnostou nasypete dobre sklo rovno do kosa....
 
ericek174
2012-09-07 20:59:37+02
príspevok od: atlantel
Pre vsetkych, ktori uvazujete o konverzii Canonov 50/1.2 a 85/1.2 FD-ciek. Obidve tieto skla maju pevnu vystupnu pupilu, ktora na to aby bolo mozne s objektivom zaostrit na nekonecno musi mat dodrzany register 42mm. U Full frame zrkadloviek tieto dva objektivy sposobuju koliziu zadneho elementu so zrkadlom. Vysledkom je prasknute zrkadlo, poskrabana antireflexka alebo v najlepsom pripade sa len zrkadlo nevrati do dolnej polohy a ostane "vysiet" oprete na sosovke. U FF je tak jedinym riesenim odbrusenie zrkadla. O pouziti adapterov s optickym clenom ani neuvazujte. Su to casto jednoduche nekorigovane rozptylky, ktore maju zlozenie obrazu posunut o 2mm viac dozadu. Strata obrazovej kvality je fatalna. Niektore objektivy ale maju opticku konstrukciu vhodnu na konverziu so zachovanim plnej kvality. Ja mam napriklad skvely Canon FD 35mm f/2 S.S.C. verzia II - ( bez radioaktivneho Thoria) na 5D Mark II a je to bez problemov. Konverzia vyzadovala sustruznicke ukony a uplny rozklad skla na elementy - preto nedoporucujem toto robit bez predchadzajucich skusenosti. Inak s najvacsou pravdepodobnostou nasypete dobre sklo rovno do kosa....
Konečne niekto objektívny, Ďakujem za radu. Vyzerá to tak že DF na DF a EF na EF.
 
Marek Janicko
2012-09-08 00:35:18+02
príspevok od: ericek174
Na čom ich používate?

A ak mám ponuku na 50 1.2 FD za 350 eur, prerobím keď nechám prerobiť bajonet na EF?
Momentalne iba na filmovom Canone. Digital u mna jednoznacne zatial vladne Nikon-
 
keko
2012-09-08 10:04:44+02
príspevok od: ericek174
Zdravím, nemá niekto skúsenosti s prerábaním bajonetu FD na EF? Poprípade hociakého iného bajonetu, len potrebujem vedieť čo všetko sa mi môže stať.
Nikonacke objektivy idu bez problemov cez jednoduchu redukciu bez optickych clenov primontovat na Canon tela. Ale temer vsetky idu vlastne namontovat aj na Nikon tela, takze ceny tych starsich nie su take vyhodne ako ceny FD objektivov. Ale ide to.
 
ericek174
2012-09-08 21:19:34+02
príspevok od: keko
Nikonacke objektivy idu bez problemov cez jednoduchu redukciu bez optickych clenov primontovat na Canon tela. Ale temer vsetky idu vlastne namontovat aj na Nikon tela, takze ceny tych starsich nie su take vyhodne ako ceny FD objektivov. Ale ide to.
úplne nechápem, ale v podstate staré nikon objektívy, ktoré cez nejakú redukciu natiahnem na canon, sú lacnejšie ako EF drahšie ako FD, ale sú porovnateľné kvalitou nejakým lepším FD(ostrosťou, farbami..)?
 
keko
2012-09-08 22:38:14+02
príspevok od: ericek174
úplne nechápem, ale v podstate staré nikon objektívy, ktoré cez nejakú redukciu natiahnem na canon, sú lacnejšie ako EF drahšie ako FD, ale sú porovnateľné kvalitou nejakým lepším FD(ostrosťou, farbami..)?
Pytal si sa (okrem ineho) na "Poprípade hociakého iného bajonetu", ktory by sa dal pripojit k (pcitan) digitalnekj zrkadlovke Canon. Odpoved je, ze napr Nikon. Ale cena novych Nikon obj. je porovnatelna s cenami tych od Canonu. Teda ich asi kupovat kvoli tomu nebudes. Ine by bolo samozrejme dedictvo v podobe Nikon obj.
Ceny starych Nikon obj. nie su take dobre, ako ceny Canon objektivov so starym bajonetom. Takze sa to az tak neoplati. Navyse pouzitim akehokolvek objektivu ineho systemu stracas tak vela na konforte, ze to ani nedava logiku.
Stare Nikon objektivy a FD objektivy su porovnatelne kvalitou. Nikon objektivy ale byvaju opotrebovanejsie, v tom case Nikon bol proste profesional a Canon pre amaterov-fajsmekrov. Preto medzi FD najdes velmi zachovale kusy doslova za par supov. Za 300€ mozes mat skoro kompletnu sadu objektivov, ktoru v zivote budes potrebovat. Neratm extermy ako 300-ku a viac. Skoro by som povedal, ze kvoli tym sklam sa oplati prejst na film
 
miggi
2016-08-04 12:19:51+02
Zdravím vás,

máte na predaj nejaký objektív od 100mm so zbrúseným bajonetom na predaj?
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()