Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

Čip poškrabaný pri čistení.

Misoo79
Misoo79 2013-03-08 21:14:51+01
Zdravím ePhoťáci, ako už názov témy naznačuje, dostal som sa do nemilej situácie. Zhruba pred rokom som si nechal vyčistiť čip v autorizovanom stredisku a od vtedy som do neho nijako nezasahoval. Časom sa mi na fotkách začal objavovať rôzny humus, a tak som sa rozhodol, že čip ofúknem balónikom. Keď som sklopil zrkadlo, našiel som na čipe škrabanec viditeľný aj voľným okom. Moja otázka znie, dá sa s tým niečo robiť aj po takto dlhej dobe, alebo sa s tým musím zmieriť resp. nechať vymeniť na vlastné náklady?
 
Pier
2013-03-09 20:47:57+01
príspevok od: bonifacko
Toto je uplne prevratna novinka na čistenie snímača
http://www.sensor-film.com/cleaning.html
Ak by mal niekto záujem, tak 25 ml viem ponuknuť a vydrží to na asi 15 čistení.
Isopropyl nikdy nesklamal staci mikrovlakno a cip mas ako novy a nemusis nikde posielat par minut a je po probleme.
 
bonifacko
2013-03-09 21:23:17+01
príspevok od: Pier
Isopropyl nikdy nesklamal staci mikrovlakno a cip mas ako novy a nemusis nikde posielat par minut a je po probleme.
Aj to som si zohnal. No z kvapalin je jednička Diethylether. Len si neviem spomenuť, že čo sa do toho pridava, lebo je silne prchave a treba to potlačiť. Je to ofiacialna kvapalina na čistenie optiky pri montaži.
 
Marek Janicko
2013-03-09 22:21:22+01
príspevok od: bonifacko
Aj to som si zohnal. No z kvapalin je jednička Diethylether. Len si neviem spomenuť, že čo sa do toho pridava, lebo je silne prchave a treba to potlačiť. Je to ofiacialna kvapalina na čistenie optiky pri montaži.
Mozem potvrdit. Mam od Giottos cistiacu sadu kde bol prilozeny roztok na cistenie a je to zlozenie s Diethylene a cisty jak salene. A s tou prchavostou je to tak, rychlo sa to odparuje.

Apropo zlozenie: Diethylene Glycol Monoethyl Ether, Ethyl Lactate, Ethylene Glycol Monoetyhyl Ether a voda.
 
Pier
2013-03-09 22:32:07+01
príspevok od: Marek Janicko
Mozem potvrdit. Mam od Giottos cistiacu sadu kde bol prilozeny roztok na cistenie a je to zlozenie s Diethylene a cisty jak salene. A s tou prchavostou je to tak, rychlo sa to odparuje.

Apropo zlozenie: Diethylene Glycol Monoethyl Ether, Ethyl Lactate, Ethylene Glycol Monoetyhyl Ether a voda.
Diethylether nepoznam zatial mi stacil isoprophyl pouzivaju ho na cisteni optiky je osveceny ak by nezaberal hladal by som nieco ine skusim zohnat Diethylether a porovnam.Ked cistim cim trva to par minut a pri f 22 ziadna necistota zatial spokojnost a objektivy menim casto .
 
bonifacko
2013-03-10 19:05:14+01
príspevok od: Pier
Diethylether nepoznam zatial mi stacil isoprophyl pouzivaju ho na cisteni optiky je osveceny ak by nezaberal hladal by som nieco ine skusim zohnat Diethylether a porovnam.Ked cistim cim trva to par minut a pri f 22 ziadna necistota zatial spokojnost a objektivy menim casto .
firma Slavus v BA, Nákovná 22
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()