Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

Spinavy / zniceny snimac ???

wozeek
2013-03-30 10:33:48+01
Prosim vie mi niekto povedat podla fotografie v linku, ci je snimac spinavy alebo uz neodbornym cistenim zniceny? Mne to totiz pride ako doskriabane. (je to stary eos 5D)

http://goo.gl/ENW6R

dakujem.
 
superoman
2013-03-30 10:41:02+01
takto vyzeralo moje okno ked som mopom umyval podlahu a nasledne okno

skor je zasvinene pri cisteni, svinstvo rozmazane este viac a nezotrete dokladne.

skus to este raz precistit a uvidis
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-03-30 10:47:16+01
Snimac treba odborne precistit. Ak tam flaky zostanu, je snimac poskodeny.
 
wozeek
2013-03-30 10:49:18+01
necistil som este. takze sa na to pripravujem.
ale trochu si ma upokojil. este pockam co povie pan Matunak.
 
wozeek
2013-03-30 10:54:59+01
príspevok od: Karol Srnec
Snimac treba odborne precistit. Ak tam flaky zostanu, je snimac poskodeny.
tomuto postupu by som najradsej vyhol. Ak je to poskodene chcem to vratit.
 
markato1
2013-03-30 10:55:52+01
príspevok od: wozeek
Prosim vie mi niekto povedat podla fotografie v linku, ci je snimac spinavy alebo uz neodbornym cistenim zniceny? Mne to totiz pride ako doskriabane. (je to stary eos 5D)

http://goo.gl/ENW6R

dakujem.
vyzera to na riadne spinavy snimac..samozrejme mozes si to vycistit aj doma,nieje to ziadna veda,ale pokial sa na to necitis,tak samozrejme aj u spominaneho p.Matunaka by to malo byt na pockanie hotove..
p.s.len pre info..foto je kde fotene,pride mi to zname miesto..
 
wozeek
2013-03-30 11:04:00+01
príspevok od: markato1
vyzera to na riadne spinavy snimac..samozrejme mozes si to vycistit aj doma,nieje to ziadna veda,ale pokial sa na to necitis,tak samozrejme aj u spominaneho p.Matunaka by to malo byt na pockanie hotove..
p.s.len pre info..foto je kde fotene,pride mi to zname miesto..
Liptovska Sielanica
 
markato1
2013-03-30 11:06:02+01
príspevok od: wozeek
Liptovska Sielanica
aha,vdaka,aj ked v Liptovskej Sielnici som neraz bol,tak podobalo sa mi to na ine miesto,takze je to len podobnost,vdaka
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-03-30 11:51:17+01
príspevok od: wozeek
tomuto postupu by som najradsej vyhol. Ak je to poskodene chcem to vratit.
Tak to rovno vrat a nevymyslaj. Ten, kto ti to predal, nech to da precistit a ak to bude OK, kup to znova.
 
Michal Bumbera
2013-03-30 13:48:45+01
mega zaspinene, nabuduce...jedna z veci ktoru treba urobit pri kupe tela od ruky - zaclonit objektiv a spravit fotku proti oblohe, hned clovek vidi co a ako
 
Napster050
2013-03-30 14:36:02+01
príspevok od: Michal Bumbera
mega zaspinene, nabuduce...jedna z veci ktoru treba urobit pri kupe tela od ruky - zaclonit objektiv a spravit fotku proti oblohe, hned clovek vidi co a ako
toto som ja tiež zabudol spraviť, keď som kupoval telo. Pán mal ale v inzeráte napísané, že ho nechal vyčistiť. po príchode domov som teda poriadne priclonil a ani fliačik tam nebol, tak som mal štastie, že som narazil na seriózneho predajcu
Ono pri kúpe v tom zhone a od celej radosti človek na veľa vecí zabudne...
 
dawajsoft
2013-03-30 14:37:56+01
pre boha! to si si čo kúpil?
 
wozeek
2013-03-30 15:22:53+01
prosim k veci, dakujem
 
wozeek
2013-03-30 15:32:52+01
príspevok od: Michal Bumbera
mega zaspinene, nabuduce...jedna z veci ktoru treba urobit pri kupe tela od ruky - zaclonit objektiv a spravit fotku proti oblohe, hned clovek vidi co a ako
na displeji starej 5D to nevidiet.
takze skor navrhujem urobit to ako ja, dohodnut sa na skusku domov, pozriet fotky na monitore.
 
markato1
2013-03-30 15:36:39+01
príspevok od: wozeek
prosim k veci, dakujem
Jednoznacne by som si to s predavajucim vydiskutoval,mozno sa aj dohodol ze si snimac das vycistit a v pripade neuspechu nech caka ze tovar vratis,posli mu takuto foto nech sa k tomu vyjadri..treba to hlavne riesit..a nejako sa dohodnut..a samozrejme mat aj nejaky zaznam o vasej komunikacii,ktory by si vedel v pripade problemov s vratenim tovaru vyuzit.
 
wozeek
2013-03-30 16:11:19+01
príspevok od: markato1
Jednoznacne by som si to s predavajucim vydiskutoval,mozno sa aj dohodol ze si snimac das vycistit a v pripade neuspechu nech caka ze tovar vratis,posli mu takuto foto nech sa k tomu vyjadri..treba to hlavne riesit..a nejako sa dohodnut..a samozrejme mat aj nejaky zaznam o vasej komunikacii,ktory by si vedel v pripade problemov s vratenim tovaru vyuzit.
mam zmluvu, chcel som len pocut nazor niekoho so podobnou skusenostou ohladom snimaca.
Mne to pride ako znicene. nie ako spinave, ale dufam, ze je to len spinave.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-03-30 19:03:43+01
príspevok od: wozeek
mam zmluvu, chcel som len pocut nazor niekoho so podobnou skusenostou ohladom snimaca.
Mne to pride ako znicene. nie ako spinave, ale dufam, ze je to len spinave.
Taketo flaky moze sposobovat zaschnuta cistiaca kvapalina.
 
miki_j
2020-04-20 14:56:24+02
A na toto by sa niekto pozrel? Fotil som v protisvetle a toto je výsledok. Ide o poškodenie snímaču, alebo by stačilo vyčistiť čip? V hľadáčiku to nevidím avšak v liveview náhľade a na fotke to je.
 
juraj.macko
2020-04-20 16:40:48+02
príspevok od: miki_j
A na toto by sa niekto pozrel? Fotil som v protisvetle a toto je výsledok. Ide o poškodenie snímaču, alebo by stačilo vyčistiť čip? V hľadáčiku to nevidím avšak v liveview náhľade a na fotke to je.
podla mna toto kludne moze byt aj spinave, ja som to obcas kontroloval aj tak ze som da dolel objektiv a spinu by si mal vidiet aj volnym okom ale rob to tak aby sa ti tam nedostalo este viac bordelu, cize urcite neotacaj telo cipom hore
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-04-20 21:09:28+02
príspevok od: miki_j
A na toto by sa niekto pozrel? Fotil som v protisvetle a toto je výsledok. Ide o poškodenie snímaču, alebo by stačilo vyčistiť čip? V hľadáčiku to nevidím avšak v liveview náhľade a na fotke to je.
Ak to nie je vyrez, na spinu to nevyzera. SKor sa jedna o nejaku vadu objektivu. Chelo by to vedie typ objektivu a nastavene parametre.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()