Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

Spinavy / zniceny snimac ???

wozeek
wozeek 2013-03-30 10:33:48+01
Prosim vie mi niekto povedat podla fotografie v linku, ci je snimac spinavy alebo uz neodbornym cistenim zniceny? Mne to totiz pride ako doskriabane. (je to stary eos 5D)

http://goo.gl/ENW6R

dakujem.
 
miki_j
2020-04-21 10:07:49+02
Mám telo Nikon D5200, objektív Sigma 18-35/f1,8, Sigma 70-200/f2,8. Nikorr 18-105/f3,5-5,6 a robí to so všetkými. Ako som už písal vyššie, fotil som proti silnému zdroju svetla a následne na to som si tú škvrnu všimol v LV náhľade. Konkrétne táto ukážková fotografia má EXIF 35mm, f/1.8, rýchlosť 1/100, ISO 100, EV -0,7. Bol to len rýchlocvak na ukážku. Vypálené pixely tam nie sú, len tá škvrna.
 
robertondrejovic
2020-04-21 12:53:05+02
príspevok od: miki_j
Mám telo Nikon D5200, objektív Sigma 18-35/f1,8, Sigma 70-200/f2,8. Nikorr 18-105/f3,5-5,6 a robí to so všetkými. Ako som už písal vyššie, fotil som proti silnému zdroju svetla a následne na to som si tú škvrnu všimol v LV náhľade. Konkrétne táto ukážková fotografia má EXIF 35mm, f/1.8, rýchlosť 1/100, ISO 100, EV -0,7. Bol to len rýchlocvak na ukážku. Vypálené pixely tam nie sú, len tá škvrna.
Treba zacloniť na 22 a odfotiť oblohu a hneď budeš budeš vidieť na čom si či je to zrnko prachu peľu alebo zaschnutá škvrna dobre je súčasne použiť aj na to určenú lupu s podsvietením a overiť situáciu. Ak je to prach možno by stačilo fúknuť balónikom, na peľ alebo škvrnu to nestačí ako vyčistiť snímač toho je plný web ak sa bojíš servis aj ja som sa toho bál ale teraz sa smejem aké je to jednoduché. Že je zničený snímač je silne nepravdepodobné je pred ním ochranné sklo a škrabance vyzerajú inak.
 
miki_j
2020-04-21 14:34:58+02
Sigma 70-200/f2,8 - zaclonené na f22, 1/50 s, ISO 100
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-04-21 16:47:22+02
Ttot skutocne vyzera na znecisteny snimac. Su aj vidno flaky po mokrom cisteni. Neodborne vycisteny snimac.
 
robertondrejovic
2020-04-21 18:29:49+02
príspevok od: miki_j
Sigma 70-200/f2,8 - zaclonené na f22, 1/50 s, ISO 100
A je to jasné čmuhy po sfušovanom mokrom čistení fľak po neznámej kvapaline ak by to bol prach alebo peľ pri clone 22 by špina mala ostrejšie, zreteľnejšie obrysy aj kontrast. Odporúčam vyčistiť v servise do tohoto nech ide len ten čo má skúsenosti ,vykonať mokro suché čistenie vyžaduje určitú zručnosť a v tomto prípade by iný druh čistenia nepriniesol pozitívny výsledok.
 
robertondrejovic
2020-04-21 19:00:42+02
Takto vyzerá špina ktorá sa dá vyfúkať aj po mojom mokro suchom čistení vidno v dolnom pravom rohu kde som neprešiel štetcom ale v tomto prípade je to úplne zanedbateľné. Používam v prvom rade balónik v 90% to stačí ak nie potom gelovú pečiatku Eyelead SCK-1 , od mokro suchého procesu som upustil. To čo máš ako ukážku je obloha s Nikon d7200 ohnisko 400 a clona 45 pri clone 8 a nižšej to vidno nieje ak ,tak len na oblohe a tam je najjednoduchšie a naj rýchlejšie čistenie sofwarové a to retušovací štetec.
 
adamac
2020-04-24 13:35:55+02
Zdravím,kúpil som canon g7x z ruky.. Došiel mi poštou,lebo som ho nešiel vyskúšať kvôli koronavírusu.. Tak som sa ho teraz snažil rôzne vyskúšať... Aj v protisvetle pri rôznych clonách a atd..Tiež som pricloňoval rukou a výsledky sa mi vôbec nepáčia.. Hoci podľa recenzie by mal hádzať nejaké odlesky,ale žeby až takéto? Domnievate sa,že sú to len odlesky alebo je to nejaká špina alebo iná chyba..? Bol by najradšej,keby sa vyjadrili hlavne tí,čo vlastnia tento fotoaparát alebo majú s ním nejaké skúsenosti..
 
landov
2020-04-24 14:13:43+02
príspevok od: adamac
Zdravím,kúpil som canon g7x z ruky.. Došiel mi poštou,lebo som ho nešiel vyskúšať kvôli koronavírusu.. Tak som sa ho teraz snažil rôzne vyskúšať... Aj v protisvetle pri rôznych clonách a atd..Tiež som pricloňoval rukou a výsledky sa mi vôbec nepáčia.. Hoci podľa recenzie by mal hádzať nejaké odlesky,ale žeby až takéto? Domnievate sa,že sú to len odlesky alebo je to nejaká špina alebo iná chyba..? Bol by najradšej,keby sa vyjadrili hlavne tí,čo vlastnia tento fotoaparát alebo majú s ním nejaké skúsenosti..
Nemam G7X, mam G1XMK3. Podla mna su toto odlesky, moj ich tiez v urcitych situaciach hodi.
 
jozef84
2020-04-24 14:34:43+02
príspevok od: adamac
Zdravím,kúpil som canon g7x z ruky.. Došiel mi poštou,lebo som ho nešiel vyskúšať kvôli koronavírusu.. Tak som sa ho teraz snažil rôzne vyskúšať... Aj v protisvetle pri rôznych clonách a atd..Tiež som pricloňoval rukou a výsledky sa mi vôbec nepáčia.. Hoci podľa recenzie by mal hádzať nejaké odlesky,ale žeby až takéto? Domnievate sa,že sú to len odlesky alebo je to nejaká špina alebo iná chyba..? Bol by najradšej,keby sa vyjadrili hlavne tí,čo vlastnia tento fotoaparát alebo majú s ním nejaké skúsenosti..
Mám Sony RX100iii a má myslím rovnakú optiku.Nič hrozné. Skús fotiť slnko cez konár, aby si nemal priamy zásah slnka. Malo by ti to dosť pomôcť.A odmasti izopropylalkoholom prednú optiku. Prach a mastnota to poriadne zhoršujú. A vyskúšaj viac nastavení clôn a rôzny uhol dopadu slnka na preedú šošovku. Ideálne, keby si prednú
šošovku mal v tieni. Ja som nalepil na prednú optickú časť adaptér na filtre a dá sa dať potom aj slnečná clona.
 
adamac
2020-04-24 18:52:33+02
príspevok od: landov
Nemam G7X, mam G1XMK3. Podla mna su toto odlesky, moj ich tiez v urcitych situaciach hodi.
bodaj by to tak bolo ...vďaka..
 
adamac
2020-04-24 19:00:56+02
príspevok od: jozef84
Mám Sony RX100iii a má myslím rovnakú optiku.Nič hrozné. Skús fotiť slnko cez konár, aby si nemal priamy zásah slnka. Malo by ti to dosť pomôcť.A odmasti izopropylalkoholom prednú optiku. Prach a mastnota to poriadne zhoršujú. A vyskúšaj viac nastavení clôn a rôzny uhol dopadu slnka na preedú šošovku. Ideálne, keby si prednú
šošovku mal v tieni. Ja som nalepil na prednú optickú časť adaptér na filtre a dá sa dať potom aj slnečná clona.
Ja fotím slnko cez konár-strom,ale tu išlo o testovanie,ako fotí v protisvetle-pri akej clone mi vykreslí slnko a atd... Skúšal som rôzne clony od 4 až do maxima .pricláňal som rukou. Nepozdávalo sa mi to,že odlesky boli väčšinou na rovnakom mieste hoci som hýbal fotoaparátom a niektoré boli dosť veľké..Skúsim odmastiť prednú optiku a ak sa bude dať,tak fotiť z tieňa..Čítal som,že na sony rx 100 sa dá prilepiť adaptér a potom nasadiť clona ... U tohto som to zatiaľ nikde neobjavil...Ďakujem..
 
jozef84
2020-04-24 20:40:54+02
príspevok od: adamac
Ja fotím slnko cez konár-strom,ale tu išlo o testovanie,ako fotí v protisvetle-pri akej clone mi vykreslí slnko a atd... Skúšal som rôzne clony od 4 až do maxima .pricláňal som rukou. Nepozdávalo sa mi to,že odlesky boli väčšinou na rovnakom mieste hoci som hýbal fotoaparátom a niektoré boli dosť veľké..Skúsim odmastiť prednú optiku a ak sa bude dať,tak fotiť z tieňa..Čítal som,že na sony rx 100 sa dá prilepiť adaptér a potom nasadiť clona ... U tohto som to zatiaľ nikde neobjavil...Ďakujem..
Myslím, že optika je rovnaká, teda aj adaptér. Adaptér som kupoval hlavne kôli ND a polarizačným filtrom, nie kôli slnečnej clone. Tá na širokom konci tieni už moc. Zázraky čo sa týka odleskov, ale nečakaj. Tá optika ako náhradný diel stojí myslím okolo 50-70 eur. Za tú cenu to pokladám za taký malý spratný "zázrak". Kedysi takú kvalitu fotiek si nedosiahol ani zo zrkadlovky.Skrátka foťáčik má svoje nedostatky, tie akceptuj a využi prednosti, ktoré ponúka. A tých je veru dosť.
 
MaxGamut
2020-04-25 00:26:23+02
Fotit priamo proti slnku a cudovat sa, ze sa robia odlesky... Hmmm....
 
marianr
2020-04-26 13:50:08+02
príspevok od: MaxGamut
Fotit priamo proti slnku a cudovat sa, ze sa robia odlesky... Hmmm....
Ak to nie je Pentax samozrejme.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()