Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

poškodený objektív

Pierra
2013-04-13 11:00:36+02
zdravím, kamarátke nedávno spadol môj foťák na zem (priamo na objektív) a v mieste, kde bola krytka sa spravila dosť veľká ryha. chcem sa opýtať, či má význam ho nosiť do opravy a či sa to vôbec opraviť/vyrovnať dá? vplyv na kvalitu fotky to pravdepodobne nemá ale tá guma sa začína odliepať. na nový objektív momentálne nemám financie, takže by som bola dosť nerada keby tento vypovedal službu, keďže má ešte len nejaké 3-4 mesiace. ďakujem
 
total empty
2013-04-13 11:12:01+02
Ja myslím,že len ten kruhovú gumu treba vymeniť,aby tesnilo proti svetlo,pokiaľ ti v ňom nič nehrká tak sa oplati dať do servisu nech naň mrknú. .
 
lacikam
2013-04-13 11:18:33+02
- takisto sa mi zdá, že pre Tvoje a kamarátkino šťastie je poškodená iba tá predná vložka, ktorá sa aj tak odmontuje preč prvá, ak sa objektív rozoberá.. Servis každopádne kvôli kontrole funkcií, výmena tej plastovej blbosti (z gumy to nebude) = pár E + kontrola - zaplatiť by to mala ona (ak si jej ten foťák do ruky nestrčila Ty. A pre Teba poučenie. Hoci si nie som istý , aké "delo" je tento objektív, nikomu nepožičivať - ak sa výslovne nedohodnete, že škody platí dotyčný/á. Bajonet je OK? Aj na tele? čo máš za foťák?
 
JigSaw
2013-04-13 11:32:45+02
esteze nemas fisheye
 
Pierra
2013-04-13 11:33:37+02
príspevok od: lacikam
- takisto sa mi zdá, že pre Tvoje a kamarátkino šťastie je poškodená iba tá predná vložka, ktorá sa aj tak odmontuje preč prvá, ak sa objektív rozoberá.. Servis každopádne kvôli kontrole funkcií, výmena tej plastovej blbosti (z gumy to nebude) = pár E + kontrola - zaplatiť by to mala ona (ak si jej ten foťák do ruky nestrčila Ty. A pre Teba poučenie. Hoci si nie som istý , aké "delo" je tento objektív, nikomu nepožičivať - ak sa výslovne nedohodnete, že škody platí dotyčný/á. Bajonet je OK? Aj na tele? čo máš za foťák?
ako sa to vezme..môžeme za to obe
tak ďakujem, hneď v pondelok zájdem do servisu..ešte otázka - nevieš aspoň odhadom ako dlho by to všetko trvalo? o 2 týždne ho potrebujem mať.
bajonet aj telo sú v poriadku a mám nikon d3200
 
lacikam
2013-04-13 11:41:18+02
ak ide o výmenu toho krúžku (a budú mať ten diel v servise), kontrolu funkcií /a ak by nešlo o autorizovaný NIKON servis v Prahe?) - tak je to záležitosť hodiny, dvoch - kvôli kontrole funkcií, tela. (dal by som aj to skontrolovať, ak to padlo ako celok) Teda " na počkanie." Ak pôjdeš inde než do Prahy, tak by som to videl takto. Ak budeš čakať na ten krúžok, tak to môže trvať takto dlho. Predpokladjme však, že inak rozbitých nefunkčných 18-55tiek tam budú zopár mať, tak Ti - ak ich o to požiadaš, môžu dať nepoškodený ale "použitý" kus z nej. A bude to na počkanie - v ideálnom prípade.
 
lacikam
2013-04-13 11:43:11+02
Sorka, strata slovosledu=neprehľadnosť. AK budeš chcieť čakať na náhradný krúžok aj týždeň, dva - tak to môže trvať tak dlho, že nestihneš dvojtýždňový priestor do ďalšieho použitia.
 
lacikam
2013-04-13 11:43:28+02
Rozumieme sa?
 
Pierra
2013-04-13 11:51:45+02
príspevok od: lacikam
Rozumieme sa?
tak do Prahy istotne nie.. som z Prešova, takže tuto niekde. mne by vôbec neprekážal použitý kus z iného objektívu..záleží mi hlavne na tom, aby bol ten môj funkčný.. a ďakujem za radu
 
KESKOSENI
2013-04-13 13:21:01+02
príspevok od: Pierra
tak do Prahy istotne nie.. som z Prešova, takže tuto niekde. mne by vôbec neprekážal použitý kus z iného objektívu..záleží mi hlavne na tom, aby bol ten môj funkčný.. a ďakujem za radu
matunak.sk
 
WildSammy
2013-04-13 13:43:28+02
tieto objektivy sa predavaju po 30e na bazosi a pochybujem, ze oprava bude lacnejsia
 
lacikam
2013-04-13 22:11:08+02
Pierra, over "WildSammy"-ho tvrdenie a ak je to pravda, rovno si kúp použitý objektív. Posielanie Matunákovi, čakanie, cena opravy - to bude rovnaké alebo ja viac? Teda v prípade, že telu sa nič nestalo.
 
bobo222
2013-04-13 22:25:55+02
Na bazoši asi ťažko za 30. Možno na ebay tak 40-50. Na bazoši chcú ľudia viac aj za non VR verziu....
 
kaFOtka
2013-04-13 22:53:25+02
príspevok od: Pierra
zdravím, kamarátke nedávno spadol môj foťák na zem (priamo na objektív) a v mieste, kde bola krytka sa spravila dosť veľká ryha. chcem sa opýtať, či má význam ho nosiť do opravy a či sa to vôbec opraviť/vyrovnať dá? vplyv na kvalitu fotky to pravdepodobne nemá ale tá guma sa začína odliepať. na nový objektív momentálne nemám financie, takže by som bola dosť nerada keby tento vypovedal službu, keďže má ešte len nejaké 3-4 mesiace. ďakujem
kasli na ten objektiv.. kup si radsej pevne sklo - 50tku 1,8f za nejakych 100 e pouzity a budes este nakoniec vdacna ze ti ho kakoska rozbila.. lebo inak by to trvalo asi ovela dlhsie kym by si sa na tu kupu odhodlala..
 
kaFOtka
2013-04-13 22:53:53+02
a zabudla som dodat dovod preco to ani neopravovat - je to smejd
 
Pierra
2013-04-14 00:09:07+02
príspevok od: kaFOtka
kasli na ten objektiv.. kup si radsej pevne sklo - 50tku 1,8f za nejakych 100 e pouzity a budes este nakoniec vdacna ze ti ho kakoska rozbila.. lebo inak by to trvalo asi ovela dlhsie kym by si sa na tu kupu odhodlala..
50ku plánujem ale ako som písala, momentálne si ju nemám za čo kúpiť.. pravdepodobne to bude možné až po letnej brigáde a dovtedy chcem fotiť takže aj ten seťák mi je dobrý..
 
lacikam
2013-04-14 08:15:12+02
Hlasujem proti 50mm. Je to univerzálny objektív. Ty chceš robiť univerzálne fotky? Síce zatiaľ máš také v galérii, ale dvojjediná výhoda toho objektívu je, že je svetelný (ak sa teda budeš držať clony 1,4) a že je opticky OK. Takže s ním budeš robiť univerzálne kvalitné s clone odpovedajúcim bokehom (pri Tvojich motívoch so psami nepodstatné) - univerzálne fotky. 50mm je v súčasnosti (a z hľadiska tvorby!) najviac preceňované ohnisko - oceňované len vďaka cene. Aj Tebe doporučujem nejaký kvalitnejší DX zoom - možno práve SIGMU 50-150/2,8.
Ak je ten padnutý objektív funkčne a opticky OK, tak sa tým poškodením radšej nezaoberaj - je to poučenie.
 
jeffe2
2013-04-14 18:22:44+02
Neviem či ti to do dvoch týždňov stihne nejaký servis dať do poriadku. Na tvojom mieste by som ten krúžok opatrne odlepil, narovnal poškodené miesto a skúsil niečim prelepiť (napríklad čiernou izolačnou páskou). Keď to zastrihneš tak, aby neprečnievala a prilepíš naspäť, môžeš ďalej fotiť kým si nenašporíš na niečo lepšie Ale každopádne by bolo vhodné skontrolovať objektív či nemá ešte aj nejaký iný problém po páde (funkčnosť VR, presnosť zaostrovania, rovina ostrosti...).
 
lacikam
2013-04-14 23:20:24+02
Ten predný kúžok má podľa mojej vedomosti vonkajší závit. Vytáča sa veľmi ťažko, zle.
 
jeffe2
2013-04-15 07:52:51+02
príspevok od: lacikam
Ten predný kúžok má podľa mojej vedomosti vonkajší závit. Vytáča sa veľmi ťažko, zle.
Myslel som len tu nálepku, podľa servisného manuálu nazvanú "Company name ring". Ale keď nad tým teraz uvažujem, pokiaľ by nevadila estetická stránka, možno by stačilo kúpiť UV filter .... a vyšlo by to možno aj lacnejšie ako posielanie objektívu do servisu.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()