Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

servis padnutie objektívu na zem tamron

tibor22
2014-06-18 23:42:04+02
zdravím.
dnes som mal položený nikon d5300 s objektívom tamron 17-50 2.8 VC na statíve a bohužiaľ statív spadol na zem a na objektív. mal som nasadený UV filter, ktorý bol uplne rozbity, takže zachranil aspon istú čast objektívu. UV filter sa nedal odkrutiť, no sklo z filtra vypadlo. Myslel som si, e to objektív prežil, no keď som vyskúšal cvaknúť záber, tak mi nechcelo zaostriť, a prstenec sa nedal otočiť. dal sa otoči iba do vzdialenosti 17-22 a ďalej už nie (myslím si, že to bude kamienkami, ktoré sa dostali dovnútra). Ďalej som si všimol (3.fotografia) nejakú medzeru, ktorá sa asi stala pri páde objektívu, ide o vážnu chybu? No môže byť, že objektív má aj ďalšie poškodenia vo vnútri. Nevedeli by ste mi poradiť nejaký servis na východnom SVK? Príp. oplatí sa objektív dávať do servisu?
Ďakujem.
 
kasko
2014-06-19 09:09:01+02
príspevok od: tibor22
zdravím.
dnes som mal položený nikon d5300 s objektívom tamron 17-50 2.8 VC na statíve a bohužiaľ statív spadol na zem a na objektív. mal som nasadený UV filter, ktorý bol uplne rozbity, takže zachranil aspon istú čast objektívu. UV filter sa nedal odkrutiť, no sklo z filtra vypadlo. Myslel som si, e to objektív prežil, no keď som vyskúšal cvaknúť záber, tak mi nechcelo zaostriť, a prstenec sa nedal otočiť. dal sa otoči iba do vzdialenosti 17-22 a ďalej už nie (myslím si, že to bude kamienkami, ktoré sa dostali dovnútra). Ďalej som si všimol (3.fotografia) nejakú medzeru, ktorá sa asi stala pri páde objektívu, ide o vážnu chybu? No môže byť, že objektív má aj ďalšie poškodenia vo vnútri. Nevedeli by ste mi poradiť nejaký servis na východnom SVK? Príp. oplatí sa objektív dávať do servisu?
Ďakujem.
Neries vychod, ale posli to, alebo odnes sem: http://www.matunak.sk/
Velmi dobre recenzie, osobne mam super skusenost - pan vie robit zazraky niekedy.
 
Seemann Martin
2014-06-19 09:12:06+02
Osobne ti môžem odporučiť servis v Ružomberku: http://www.fotoservis.ponuka.net/
Mne tiež padla Sigma 28-70/2.8 na zem a vytrhlo mi spodnú časť bajonetu, nešlo vôbec zoomovať ani ostriť. Bol seknutý celý vnútorný mechanizmus. Šiel som tam s malou dušičkou, že či sa to vôbec bude dať rozchodiť. Chlapík ho za týždeň spojazdnil, premazal, fungoval a ostril lepšie ako pred opravou a celá srandička ma stála 20€. Fakt môžem len a len odporučiť. Za pokus nič nedáš, zavolaj im a pošli im tieto foto.
 
vlcimak
2014-06-19 20:04:57+02
Ano, pana Matunaka mozem len doporucit. Navstivil som nemenovaneho predajcu v Bratislave, kedze po zlej skusenosti v Prolaike som sa chcel tomuto servisu vyhnut. Odpovedali mi, ze do Viedne (autorizovany servis Canon, aj ked neviem cim si to zasluzili a neustale toto postavenie drzia) posielaju len vyrobky zakupene u nich, doporucili mi pana Matunaka a mam s nim dobre skusenosti. Ma zlate rucicky a dobre ceny.
 
p3gasso
2014-06-19 21:14:06+02
No.. neviem.. ja som volal na http://www.fotoservis.ponuka.net/ ohľadom nastavenia AF na Sigma 70-200 a bolo mi povedané, že si mám kúpiť nový objektív..
 
norulakp
2014-06-19 21:32:36+02
mne sa stala presne rovnaka situacia. Prevratil sa stavit. Objektiv to yial nepreyil. Pritom neslo o priamz naraz objektivu o zem, len o silny otras. Posunula sa v nom rovina ostrosti. Sice fotak ukazoval, ze je spravne zaostene, ale fotky boli rozmazane. Pisal som p. Matunakovi. Vraj take nevie opravit. Ze najblizsie v Nemecku. Poslal som do Prahy Nikon servisu. Nevedeli opravit. Poslal som do Nemecka, neopravili. Vraj je to stary objektiv, ktory sa neda rozobrat. Pritom ten objektiv sa stale predava a stoji zhruba 950 Eur. Vraj mam mam ostrit manualne a vypytali odo mna za tuto radu 50 Eur. Takze asi tak v mojom pripade skoncil pad fotaku na zem.
 
p3gasso
2014-06-20 10:50:01+02
Ja som následne volal do booft, sme dohodnutí na utorok, bude to stáť 50€. Bežná záležitosť, mám si dať v RK niekde kávu a o dve hoďky to bude ostré ako britva. Na objektíve sa nastavuje, cez telo sa preskúša. V utorok poobede dám vedieť.
 
tibor22
2014-06-20 11:37:24+02
príspevok od: kasko
Neries vychod, ale posli to, alebo odnes sem: http://www.matunak.sk/
Velmi dobre recenzie, osobne mam super skusenost - pan vie robit zazraky niekedy.
ďakujem. akurát dnes som mu poslal objektív.
 
tibor22
2014-06-20 11:39:35+02
príspevok od: norulakp
mne sa stala presne rovnaka situacia. Prevratil sa stavit. Objektiv to yial nepreyil. Pritom neslo o priamz naraz objektivu o zem, len o silny otras. Posunula sa v nom rovina ostrosti. Sice fotak ukazoval, ze je spravne zaostene, ale fotky boli rozmazane. Pisal som p. Matunakovi. Vraj take nevie opravit. Ze najblizsie v Nemecku. Poslal som do Prahy Nikon servisu. Nevedeli opravit. Poslal som do Nemecka, neopravili. Vraj je to stary objektiv, ktory sa neda rozobrat. Pritom ten objektiv sa stale predava a stoji zhruba 950 Eur. Vraj mam mam ostrit manualne a vypytali odo mna za tuto radu 50 Eur. Takze asi tak v mojom pripade skoncil pad fotaku na zem.
mne nejde ostriť ani manuálne :/ ostriaci prstenec sa dá otáčať, ale ostrenie nefunguje.
 
tibor22
2014-06-20 11:40:23+02
ďakujem všetkým za zastavenie
 
lukas_pd
2015-04-14 15:42:03+02
Zdravím, chcel by som sa Vás opýtať, či by ste mi vedeli povedať, či máte niekto skúsenosti, či sa oplatí reklamovať padnutý objektív na zem? Či je náhodou nejaká šanca, žeby to uznali v reklamácii?
Ďalej, vlastne aký je rozdiel medzi "reklamovaním" priamo v predajni, kde bol kúpený a poslaním do servisnej zberne?

Existujú aj v objektívoch dajaké poistky, na ktoré by sa neskôr originál servis mohol odvolávať, že objektív bol už otváraný a tým sa vyhnúť z reklamácie? Písal som som aj Matunákovi, no nevedel mi odhadnúť opravu cez mail. Tak, že či mu to mám skúsiť zaniesť najprv, keďže ako čítavam, jeho servis býva zvyčajne asi lacnejší ako originál.
(len pre info jedná sa o cca polročný Tamron 70-200 f/2,8 VC.... ostrenie vôbec nereaguje, stupnica sa nehýbe ani pri manuálnom točení... stabilizácia: pri zapnutom VC a zatlačení spúšte obraz v hľadáčiku, výrazne poskočí a o omnoho väčší kus ako je zvyčajne.... zvonku nieje viditeľné žiadne poškodenie až na odretú statívovú objímku)

Vďaka zaaaa info
 
calven
2015-04-14 16:13:30+02
No jo. Odrbávať systém. To je také slovenské...
 
bonifacko
2015-04-14 16:53:29+02
príspevok od: lukas_pd
Zdravím, chcel by som sa Vás opýtať, či by ste mi vedeli povedať, či máte niekto skúsenosti, či sa oplatí reklamovať padnutý objektív na zem? Či je náhodou nejaká šanca, žeby to uznali v reklamácii?
Ďalej, vlastne aký je rozdiel medzi "reklamovaním" priamo v predajni, kde bol kúpený a poslaním do servisnej zberne?

Existujú aj v objektívoch dajaké poistky, na ktoré by sa neskôr originál servis mohol odvolávať, že objektív bol už otváraný a tým sa vyhnúť z reklamácie? Písal som som aj Matunákovi, no nevedel mi odhadnúť opravu cez mail. Tak, že či mu to mám skúsiť zaniesť najprv, keďže ako čítavam, jeho servis býva zvyčajne asi lacnejší ako originál.
(len pre info jedná sa o cca polročný Tamron 70-200 f/2,8 VC.... ostrenie vôbec nereaguje, stupnica sa nehýbe ani pri manuálnom točení... stabilizácia: pri zapnutom VC a zatlačení spúšte obraz v hľadáčiku, výrazne poskočí a o omnoho väčší kus ako je zvyčajne.... zvonku nieje viditeľné žiadne poškodenie až na odretú statívovú objímku)

Vďaka zaaaa info
Nejaky taky som mal, ale kupil som ho z 2.ruky, čiže bez papierov. O rok mi prestal ostriť. Skrutka z tela (Pentax) to nevedela pretočiť. V servise v Prahe mi to opravili a udajte to bolo tiež padnute. No mne to nepadlo. Pravdepodobne sa tam niečo zdeformovalo. Myslim si, že servis pride na to, že čo sa stalo. 100€ oprava.
 
duroslav
2015-04-14 16:55:12+02
Tak zase ja som aj na rôznych nie slovenských diskusných fórach videl týpkov, ktorí sa snažili reklamovať rozbité veci.
Ja som zo zásady proti tomu, aby som svoju nešikovnosť hádzal na ramená výrobcu, ale ani výrobcovia nie sú až také neviniatka a koľkorazy chybu nezavinenú zákazníkom odmietajú uznať ako reklamáciu. Takže reklamovaním poškodeného objektívu sa v podstate vytvára rovnováha medzi vychcanosťou zákazníkov a výrobcov
 
blahoslav J B Art
2015-04-14 22:19:02+02
príspevok od: calven
No jo. Odrbávať systém. To je také slovenské...
podla precedovho vzoru ... chce usetrit za opravu vlastnou hlavou
 
Paulie
2015-04-15 14:32:48+02
príspevok od: lukas_pd
Zdravím, chcel by som sa Vás opýtať, či by ste mi vedeli povedať, či máte niekto skúsenosti, či sa oplatí reklamovať padnutý objektív na zem? Či je náhodou nejaká šanca, žeby to uznali v reklamácii?
Ďalej, vlastne aký je rozdiel medzi "reklamovaním" priamo v predajni, kde bol kúpený a poslaním do servisnej zberne?

Existujú aj v objektívoch dajaké poistky, na ktoré by sa neskôr originál servis mohol odvolávať, že objektív bol už otváraný a tým sa vyhnúť z reklamácie? Písal som som aj Matunákovi, no nevedel mi odhadnúť opravu cez mail. Tak, že či mu to mám skúsiť zaniesť najprv, keďže ako čítavam, jeho servis býva zvyčajne asi lacnejší ako originál.
(len pre info jedná sa o cca polročný Tamron 70-200 f/2,8 VC.... ostrenie vôbec nereaguje, stupnica sa nehýbe ani pri manuálnom točení... stabilizácia: pri zapnutom VC a zatlačení spúšte obraz v hľadáčiku, výrazne poskočí a o omnoho väčší kus ako je zvyčajne.... zvonku nieje viditeľné žiadne poškodenie až na odretú statívovú objímku)

Vďaka zaaaa info
Ak je v objektíve indikátor nárazu, tak im môžeš tvrdiť hocičo.
napr.: http://www.uline.com/grp_332/damage-indicators
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()