Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

Vypalene pixely na Canone

felipo
2016-02-09 11:33:16+01
Ahojte,
ospravedlnujem sa ak tu taka tema je,ale nenasiel som.
Chcem sa opytat,nasiel som si vypalene pixely(zhasnute) na displeji Canon 6d..Su dost rusive,a otazka znie,ci sa da zhasnuty pixel dakym sposobom opravit.Fotak sice je este pol roka v zaruke ale pochybujem ze mi to koli dvom,trom pixelom vyreklamuju.
Dakujem vsetkym za rady...

Filip
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-02-09 11:41:19+01
príspevok od: felipo
Ahojte,
ospravedlnujem sa ak tu taka tema je,ale nenasiel som.
Chcem sa opytat,nasiel som si vypalene pixely(zhasnute) na displeji Canon 6d..Su dost rusive,a otazka znie,ci sa da zhasnuty pixel dakym sposobom opravit.Fotak sice je este pol roka v zaruke ale pochybujem ze mi to koli dvom,trom pixelom vyreklamuju.
Dakujem vsetkym za rady...

Filip
Ae vyreklamuju. Standardny postup je, ze ho poslu do servisu, kde urobia tzv. pixel pmaping. To je vsetko. Praca na 1/2 hodinku. Niektore fotoaparty maju funkciu pixel mapingu zabudovanu.
 
Roman Point
2016-02-09 19:35:59+01
príspevok od: Karol Srnec
Ae vyreklamuju. Standardny postup je, ze ho poslu do servisu, kde urobia tzv. pixel pmaping. To je vsetko. Praca na 1/2 hodinku. Niektore fotoaparty maju funkciu pixel mapingu zabudovanu.
Teraz neviem. Mal namysli pixeli na snímači alebo priamo na displeji? Ak na displeji a píšeš o tom. Tak ma zaujíma ktorý fotoaparát ma funkciu opravy zabudovaneho lcd displeja ( obnova vypaleneho pixelu na displeji )
Lebo som si v pár navodoch všimol že priamo výrobca píše že pokiaľ niektorý pixel na displeji zhasne tak to nie je dôvod na uznanie záruky a teda bezplatná výmena displeja. Netýkalo sa to foto techniky ale displej bol približne 3,2 palca veľký a mal 2,5 mega pixelov rozlíšenie.
 
felipo
2016-02-10 12:46:48+01
jedna sa o zhasnute pixely na lcd,snimac je okej,takze skusit poslat na reklamaciu,nieje aj daky soft,zeby som to dokazal doma aj sam?Vo fotoaparate som taku funkciu nenasiel
 
jan21
2016-02-10 13:08:07+01
príspevok od: felipo
jedna sa o zhasnute pixely na lcd,snimac je okej,takze skusit poslat na reklamaciu,nieje aj daky soft,zeby som to dokazal doma aj sam?Vo fotoaparate som taku funkciu nenasiel
Opraviť...neviem, na lcd monitore obcas pomože "masírovanie" ale na tak malom...no neviem, skusiš?
http://www.wikihow.com/Fix-a-Stuck-Pixel-on-an-LCD-Monitor

PS: Manual strana 17:
 
felipo
2016-02-10 14:11:36+01
príspevok od: Karol Srnec
Ae vyreklamuju. Standardny postup je, ze ho poslu do servisu, kde urobia tzv. pixel pmaping. To je vsetko. Praca na 1/2 hodinku. Niektore fotoaparty maju funkciu pixel mapingu zabudovanu.
a este taka pod otazka,pri cisteni senzora si nan mozem posvietit umelym svetlom,mam namysli prisvietit si celovkou pri cisteni,ci to nemoze poskodit snimac

Dakujem p.Srnec
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-02-10 14:18:03+01
príspevok od: felipo
a este taka pod otazka,pri cisteni senzora si nan mozem posvietit umelym svetlom,mam namysli prisvietit si celovkou pri cisteni,ci to nemoze poskodit snimac

Dakujem p.Srnec
No ked nan moze svietit slnko, snad mu nejaka celovka neublizi.
 
felipo
2016-02-10 14:27:12+01
príspevok od: Karol Srnec
No ked nan moze svietit slnko, snad mu nejaka celovka neublizi.
hehe,okej dik
 
felipo
2016-02-10 14:33:38+01
príspevok od: jan21
Opraviť...neviem, na lcd monitore obcas pomože "masírovanie" ale na tak malom...no neviem, skusiš?
http://www.wikihow.com/Fix-a-Stuck-Pixel-on-an-LCD-Monitor

PS: Manual strana 17:
no taku malu prdelku nevymasirujes ale dakujem ti,asi sa nato vyprdnem,kupoval som canona z druhej ruky,tak si to tak zacinam vsimat neduhy,ale nieje to nic vazne,este ze je senzor okej,len ked fotim portrety ma to vytaca,lebo kukam na tvar a tam mam capnute bodky cez tvar,tak kukam jak puk ze co to je
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()