Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

Servis D750 Err - vyrobna chyba uzavierky

kaFOtka
2016-08-05 12:11:24+02
Chcem sa spytat, ci mate niekto osobnu skusenost so servisovanim D750 kvoli vyrobnej chybe uzavierky, ktoru nikon ohlasil vo februari 2016 - tu si precitate o co ide + si mozete skontrolovat vase vyrobne cislo

http://www.nikonusa.com/en/service-and-support/service-advisories/ibs1kfdg/Technical-Service-Advisory-for-Users-of-the-Nikon-D750.html

Jedno moje telo je zrovna z tej chybnej varky. Hadze mi sem-tam eror, tak by som ju dala rada servisovat, ale trochu sa obavam, ze mi ju zo servisu poslu este v horsom stave ako je teraz.

Moja hlavna otazka teda je, ci tuto opravu niekto z vas absolvoval, kde, a s akym vysledkom.
 
landov
2016-08-05 13:26:19+02
Nechcem strasit, ale obavy su namieste. Teda ak to islo do Nikonu CZ. 2 roky dozadu som tam posielal na zostelovanie FF/BF objektiv 16-85. FF/BF neporiesili vôbec, zato sa mi vratil s rozsypanou clonou vo vnutri.
 
Tibor78
2016-08-05 13:51:55+02
http://www.nikonservice.at
 
kaFOtka
2016-08-05 15:09:38+02
príspevok od: landov
Nechcem strasit, ale obavy su namieste. Teda ak to islo do Nikonu CZ. 2 roky dozadu som tam posielal na zostelovanie FF/BF objektiv 16-85. FF/BF neporiesili vôbec, zato sa mi vratil s rozsypanou clonou vo vnutri.
ano, prahe sa chcem vyhnut, to uz som si skusila raz len ma zaujima presne tato oprava, ze ci si tym niekto presiel
 
Elvis0612
2016-10-31 16:35:24+01
Tiez mam D750 ktora ma tuto chybu, vyhodi mi ju tak raz za 5000 zaberov,kludne sa s tym da zit, urcite by som koli tomu neriskoval, ze v servise mi to pokazia este viac, co sa moze lahko stat, keby to robilo kazdy 10 zaber bolo by to ine. Toto nieje ziadna fatalna vada.
 
seifi
2016-10-31 17:18:32+01
príspevok od: Elvis0612
Tiez mam D750 ktora ma tuto chybu, vyhodi mi ju tak raz za 5000 zaberov,kludne sa s tym da zit, urcite by som koli tomu neriskoval, ze v servise mi to pokazia este viac, co sa moze lahko stat, keby to robilo kazdy 10 zaber bolo by to ine. Toto nieje ziadna fatalna vada.
to stojí dnes cca 1900,- ? pri takej cene by som dobrý pocit nemal; čo ak to budeš chcieť predať ? to bude nepredajné alebo za veľmi nízku cenu; ak to nepovieš, to sú potom vytriasačky neprejimné; no ľudia sa boja, že malá chyba prerastie do väčšej, ...
 
JakubH
2016-10-31 19:05:59+01
príspevok od: seifi
to stojí dnes cca 1900,- ? pri takej cene by som dobrý pocit nemal; čo ak to budeš chcieť predať ? to bude nepredajné alebo za veľmi nízku cenu; ak to nepovieš, to sú potom vytriasačky neprejimné; no ľudia sa boja, že malá chyba prerastie do väčšej, ...
hej je sranda ako sa to pred vianocami z cca 1600 vyšplhalo na 1900...snáď už vyjde nástupca, ako u d600/d800
 
Jubi
2016-10-31 19:11:24+01
príspevok od: Elvis0612
Tiez mam D750 ktora ma tuto chybu, vyhodi mi ju tak raz za 5000 zaberov,kludne sa s tym da zit, urcite by som koli tomu neriskoval, ze v servise mi to pokazia este viac, co sa moze lahko stat, keby to robilo kazdy 10 zaber bolo by to ine. Toto nieje ziadna fatalna vada.
kúpil by si si to znova ?
 
norulakp
2016-11-01 09:58:27+01
ja som posiela objektiv do ceskeho servisu, tam mi ho sice neopravili, ale aspon mi to zadarmo znamili, ze mi ho nevedia opravit. poslal som ho do nemecka. Tam mi sice takisto oznamili, ze mi to neopravia, lebo to nevedia, ale za to, ze sa na to pozreli, si vypytali 50 Eur. Je to sice jedina moja skusenost so servisom Nikon, ale do Nemecka to viacej neposlem. Neschopni opravit, ale peniaze si vypytaju, ako keby na tom neviem co urobili. Ked som sa ich na to pytal mailom, ci ma vyznamto tam posielat, tak mi odpovedali, ze nevedia. pritom museli vediet, ze dany typ objektivu pri danej chybe je neopravitelny. Takze ja osobne Nikon DE servis no more.
 
Tibor78
2016-11-02 06:43:39+01
Do sloganu by si mohli este doplnit, ze: Som vyrobna vada...
 
zenes
2016-11-05 19:15:47+01
v pohode fotak, prve serie mozno by som si daval pozor z druhej ruky, no v kamennych su bez tychto vad
 
Ruben
2017-03-12 14:02:54+01
Videl niekto uz taketo nieco? https://vimeo.com/208004667

Vyhodi Err po prepnuti do live view, najcastejsie ak je nastavene najmensie clonove cislo a Video rezim. Takisto to niekedy vydava divne zvuky po odfoteni v live view. Budem to posielat do servisu, len ma zaujima, ci to uz niekto videl v takejto forme
 
JakubH
2017-03-12 14:59:54+01
príspevok od: Ruben
Videl niekto uz taketo nieco? https://vimeo.com/208004667

Vyhodi Err po prepnuti do live view, najcastejsie ak je nastavene najmensie clonove cislo a Video rezim. Takisto to niekedy vydava divne zvuky po odfoteni v live view. Budem to posielat do servisu, len ma zaujima, ci to uz niekto videl v takejto forme
Vyzerá ako keby sa zle vyklápalo zrkadlo, samozrejme je to na servis...
 
xherics
2017-03-12 20:01:20+01
Klasicka vyrobna vada na D750. Je potrebne vymenit uzavierku, zarucne spravia aj na take kusy, ktore uz nie su v zaruke ale vyrobne cislo je na zozname nikonu.
 
Yamaha600ZA
2017-03-12 20:14:35+01
príspevok od: Ruben
Videl niekto uz taketo nieco? https://vimeo.com/208004667

Vyhodi Err po prepnuti do live view, najcastejsie ak je nastavene najmensie clonove cislo a Video rezim. Takisto to niekedy vydava divne zvuky po odfoteni v live view. Budem to posielat do servisu, len ma zaujima, ci to uz niekto videl v takejto forme
Aky rocnik je ten fotak?
 
Ruben
2017-03-12 22:57:21+01
Teda bude to ta uzavierka?

Rocnikom som si nie isty, ale kupoval som ho v 2015, v aprili. Mensi problem je, ze je zo svajciarska, kde ma 3r zaruku, ale neviem ci na SK ma vobec dvojrocnu. Ale seriove cislo spada do programu a ten robia na kusy aj po zaruke. Zajtra to dohodnem a posielam.

A este mi to semtam spravi taku vec, ze prva fotka kazdy den sa urobi tak, ze jednym stlacenim sa odklopi zdkadlo a nevrati sa nazad. Druhym sa zavrie a dalej funguje ako ma, bez zmeny akychkolvek nastaveni.
 
filip.p3k
2017-03-13 10:11:16+01
príspevok od: Ruben
Teda bude to ta uzavierka?

Rocnikom som si nie isty, ale kupoval som ho v 2015, v aprili. Mensi problem je, ze je zo svajciarska, kde ma 3r zaruku, ale neviem ci na SK ma vobec dvojrocnu. Ale seriove cislo spada do programu a ten robia na kusy aj po zaruke. Zajtra to dohodnem a posielam.

A este mi to semtam spravi taku vec, ze prva fotka kazdy den sa urobi tak, ze jednym stlacenim sa odklopi zdkadlo a nevrati sa nazad. Druhym sa zavrie a dalej funguje ako ma, bez zmeny akychkolvek nastaveni.
Myslim ze aj to sklapanie zrkadla po prvej fotke riesi ta vymena. Mne sa to stavalo casto ale teraz po vymene uz vyzera ze je vsetko v poriadku. A netrap sa tym ci ma fotak zaruku 2r na slovensku ci nie, v servise to soravia tak ci tak.
 
Ruben
2017-03-13 10:27:26+01
príspevok od: filip.p3k
Myslim ze aj to sklapanie zrkadla po prvej fotke riesi ta vymena. Mne sa to stavalo casto ale teraz po vymene uz vyzera ze je vsetko v poriadku. A netrap sa tym ci ma fotak zaruku 2r na slovensku ci nie, v servise to soravia tak ci tak.
super, dakujem za info. zajtra to posielam

Zo svajciarskeho Nikonu mi odpisali, ze pre mna plati 2-rocna zaruka v EU a 3-rocna v CH. Kazdopadne, keby sa nieco pokakalo, tak to viem este neskor poslat alebo odniest do CH, ked tam pojdem.

ozvem sa, ako to dopadlo u mna, dakujem este raz
 
Ruben
2017-04-10 16:18:24+02
no, dnes fotoaparat prisiel nazad. prijaty 16.3. odoslany 6.4. Vyzera to tak, ze vsetko je vporiadku, aspon na prvy pohlad.

vymenili uzavierku v ramci servisneho programu, posielal som to do BA, odkial to slo do Prahy
 
xpolino4
2019-10-08 12:34:12+02
Chcel by som sa spýtať, či má niekto skúsenosť s riešením výmeny uzávierky (zvolávačka podľa sériového čísla). Konkrétne by ma zaujímalo, či je môžné riešiť výmenu uzávierky priamo cez servis vo Viedni aj napriek tomu, že bolo telo kupované na Slovensku. Podľa prečítaných skúsenosti by som sa chcel servisu v Prahe vyhnúť . Vďaka za každú radu.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()