Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

Sony DSC-RX100 - oplati sa servis? kde?

waldemarrr
2018-10-26 14:20:01+02
Zdravim,

pred par rokmi (10/2013) som zvazoval kupu nejakej zakladnej zrkadlovky a mal som moznost vyskusat zopar masiniek - ale napriek velkosti a skladnosti som sa vtedy rozhodol prave pre "compact" fotoaparat Sony DSC-RX100 ktory sa v tej dobe pohyboval v cene cca 600€ - za tie roky som s nim nafotil mnozstvo fotiek a velmi sa mi pacil jeho skladnost a to ze je velmi sikovny a foti velmi pekne fotky ak sa clovek nauci aj manualny rezim.
Fotoaparat pocas tych par rokov aj par krat zaznamenal pad co je fakt.
Bolo citelne ze po rokoch nefotil tak super ako novy.

Obcas pocas ostrenia (asi posledny rok) bolo pocut nejake jemne "vrcanie" ale zvacsa sa to stratilo po vypnuti a zapnuti a fungoval v pohode aj nadalej.
Teraz to "vrcanie" bolo intenzivnejsie ako kedy predtym a neprestavalo - neustale zaostroval a odfotil este par rozmazanych snimkov.
Nasledne po opakovanom zapnuti/vypnuti/inicializacii sa to vracnie stratilo ale prestala sa akoby otvarat asi clona - proste vysledkom bola stale pri opatovnom zapnuti to, ze sa vysunul objektiv a objavila sa iba cierna obrazovka (s viditelnym "menu-zobrazenia displeja") s dopnenym hlasenim "tracking focus" a po par sekundach sa objektiv stiahne a nabehlo hlasenie "turn power off then on" - ale nikdy sa nic neukazuje - stale cierna obrazovka.

Momentalne teda uvazujem ci sa oplati investovat nejake peniaze do odbornej diagnostiky a samotneho servisu fotoaparatu alebo si kupit pravdepodobne rovnaky model (alebo novsi) pravdepodobne z druhej ruky - lebo nemam prilis prostriedky na novu masinu.

Prosim Vas - co by ste poradili?
Servisovat? - ak ano tak kde prosim? - idealne v Bratislave
kolko asi moze stat diagnostika a nasledny servis?

Kupit "novy" (bazar -/10/2018/- za cca za200-250€)?
pripadne aku alternativu doporucujete?

Vopred Vam dakujem za rady a doporucenia.
 
kevo7
2018-10-26 14:40:55+02
Dajú sa kúpiť veľmi zachovalé kusy už od 200 Eur. Nedávno som si kúpil RX100 iii a RX100 i som predal lacno vo veľmi dobrom stave.
Len tak narýchlo: https://foto.bazos.sk/inzerat/91317196/Sony-cyber-shot-dsc-rx100.php
Do opravy by som veľa neinvestoval keď sa jedná o päťročný foťák po viacerých pádoch.
 
Azimut
2018-10-26 17:06:03+02
Ja som bol tento týždeň v Sony servise tiež s mojou RX 100-kou. Semtam mi nedrží nastavenie, napr. priorita clony a ako na potvoru teraz a aj v servise fachčila. Technik mi povedal,že cena okolo 100 €. Tak som sa porúčal, počkám, kým sa pokazí úplne a kúpim inú...
 
Azimut
2018-10-26 17:25:43+02
A ešte ten servis: AVPRO s.r.o. Bratislava, Budovateľská 23
 
waldemarrr
2018-10-30 18:34:38+01
Dakujem Vam za doporucenia a info.
Skusim teda asi nieco z bazaru kde si to aj osobne vyskusam - je ich pomerne dost na inzeratoch.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()