Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

Servis objektívu olympus - kde?

Hanigal
2018-11-07 23:25:27+01
Prosím vás, vedel by mi niekto poradiť, kde je spoľahlivý servis objektívov olympus v BA alebo TT? Kamarát ma poprosil o radu, že sa mu pokazil objektív olympus (myslím, že je to Olympus M. Zuiko Digital ED 17mm f/1.8). Asi to bude studený kontakt. Kamarát je z Trnavy a ja žijem v Bratislave, takže niekde v tomto okolí. Ja som bol len raz opravovať - vyčistiť čip - a to v Proloaike. Len neviem, či opravujú aj olympus objektívy. Vopred ďakujem za každú relevantnú radu a prajem všetkých krásne jesenné svetlo.

Th
 
Lubitto
2018-11-08 00:10:53+01
Do Prolaiky a oni to posielaju do Prahy do Olympus servisu.
 
Hanigal
2018-11-08 10:10:14+01
príspevok od: Lubitto
Do Prolaiky a oni to posielaju do Prahy do Olympus servisu.
Ďakujem za info.
Myslel som, že to vedia opraviť už tu na Slovensku. Bude to zrejme trvať dlhšie a zvýšia sa aj náklady na poštovné...
No nič moc... Ak by niekto poznal niekoho,kto má skúsenosti s opravou objektívu na SK, prosím dajte vedieť...

Th
 
fatality
2018-11-08 11:25:02+01
príspevok od: Hanigal
Ďakujem za info.
Myslel som, že to vedia opraviť už tu na Slovensku. Bude to zrejme trvať dlhšie a zvýšia sa aj náklady na poštovné...
No nič moc... Ak by niekto poznal niekoho,kto má skúsenosti s opravou objektívu na SK, prosím dajte vedieť...

Th
ak mimo zaruky,tak Matunak - NZ..
 
-rs-
2018-11-08 12:05:48+01
Niektore veci vedia aj v prolaika myslim. To co nevedia oni, posielaju do Prahy.
 
fatality
2018-11-08 12:40:18+01
príspevok od: -rs-
Niektore veci vedia aj v prolaika myslim. To co nevedia oni, posielaju do Prahy.
az na to,ze Prolaika servis pekny amaterizmus..tam by som sa nenechal ani dotknut svojho objektivu..
 
-rs-
2018-11-08 12:51:24+01
príspevok od: fatality
az na to,ze Prolaika servis pekny amaterizmus..tam by som sa nenechal ani dotknut svojho objektivu..
mozno som mal stastie, ale ja som bol spokojny.
 
fatality
2018-11-08 12:58:30+01
príspevok od: -rs-
mozno som mal stastie, ale ja som bol spokojny.
urcite maju aj opravy k spokojnosti..asi to zavisi od toho,komu sa to dostane do ruk..
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-11-08 17:28:25+01
príspevok od: fatality
az na to,ze Prolaika servis pekny amaterizmus..tam by som sa nenechal ani dotknut svojho objektivu..
ProLaika je len zberne miesto. Olympus neopravuju, len to zasielaju do ineho servisu.
 
fatality
2018-11-08 17:53:41+01
príspevok od: Karol Srnec
ProLaika je len zberne miesto. Olympus neopravuju, len to zasielaju do ineho servisu.
ok..Olympus..ale nieco aj servisuju,Canon urcite..a ohlasy(aj tu) zrovna nadsene neboli..
 
Iygor
2018-11-09 08:31:54+01
príspevok od: Hanigal
Prosím vás, vedel by mi niekto poradiť, kde je spoľahlivý servis objektívov olympus v BA alebo TT? Kamarát ma poprosil o radu, že sa mu pokazil objektív olympus (myslím, že je to Olympus M. Zuiko Digital ED 17mm f/1.8). Asi to bude studený kontakt. Kamarát je z Trnavy a ja žijem v Bratislave, takže niekde v tomto okolí. Ja som bol len raz opravovať - vyčistiť čip - a to v Proloaike. Len neviem, či opravujú aj olympus objektívy. Vopred ďakujem za každú relevantnú radu a prajem všetkých krásne jesenné svetlo.

Th
http://www.matunak.sk/
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-11-09 09:29:06+01
príspevok od: fatality
ok..Olympus..ale nieco aj servisuju,Canon urcite..a ohlasy(aj tu) zrovna nadsene neboli..
O tom sa nehadam. Ja len, aby Olympusaci neblbli.
 
lacoslav
2018-11-09 14:49:14+01
príspevok od: Lubitto
Do Prolaiky a oni to posielaju do Prahy do Olympus servisu.
Posielajú to do...ako sa to volá, kde vyrábali optiku v Čechách??? Môj Oly bol poslaný tam. Nechce sa mi hľadať papiere.
 
lacoslav
2018-11-09 14:52:33+01
Přerov.
 
lacoslav
2018-11-09 14:55:53+01
Oprava tri týždne. Keďže mám vlak zadarmo osobne som doniesol do Prolaiky aj osobne v nej prevzal. Urobil spm si aj s manželkou výlet.
 
lacoslav
2018-11-09 15:00:42+01
príspevok od: fatality
ak mimo zaruky,tak Matunak - NZ..
Mám s ním asi 10-ročné skúsenosti aj s foťákmi film, ďalekohľad, digi oly... spokojnosť.
 
Hanigal
2018-11-09 15:14:29+01
príspevok od: lacoslav
Mám s ním asi 10-ročné skúsenosti aj s foťákmi film, ďalekohľad, digi oly... spokojnosť.
Zdravím,
trošku som sa domotal z tých odpovedí...
Tri týždne to je oprava cez Prolaiku v oficiálnom servise v Prerove pre Olympus? Alebo to je u p. Matunaka?
Ak sa môžem opýtať, koľko tak stojí oprava u p. Matunaka? Viem, že závisí od vady, - v tomto prípade by malo ísť vraj o studený spoj - čiže fotoaparát nevie rozpoznať objektív. Možno ste aj toto riešili u p. Matunaka. Prípadne by ma zaujímalo, koľko takáto oprava môže stať? Vopred ďakujem za info...
Th

Th
 
Hanigal
2018-11-09 15:15:22+01
... teda v poslednej otázke som sa chcel opýtať ... "trvať"...

Th
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-11-09 15:18:11+01
príspevok od: Hanigal
Zdravím,
trošku som sa domotal z tých odpovedí...
Tri týždne to je oprava cez Prolaiku v oficiálnom servise v Prerove pre Olympus? Alebo to je u p. Matunaka?
Ak sa môžem opýtať, koľko tak stojí oprava u p. Matunaka? Viem, že závisí od vady, - v tomto prípade by malo ísť vraj o studený spoj - čiže fotoaparát nevie rozpoznať objektív. Možno ste aj toto riešili u p. Matunaka. Prípadne by ma zaujímalo, koľko takáto oprava môže stať? Vopred ďakujem za info...
Th

Th
Prolaika urcite nic neposiela Matunakovi, to je zivnostik. Nema oficialny servis ziadnej znacky, ale zakaznici su s nim spokojni. Kym fotak neuvidi a nevie rozsah opravy, tak ti cenu poviel len orientacne. Naproti tomu cena oprav Olympusu je u vacsiny modelov pausalna. ProLaika ma cennik pausalnych oprav, takze ti podla modelu vedia hned povedat, kolko to bude stat.
 
Hanigal
2018-11-09 15:26:29+01
príspevok od: Karol Srnec
Prolaika urcite nic neposiela Matunakovi, to je zivnostik. Nema oficialny servis ziadnej znacky, ale zakaznici su s nim spokojni. Kym fotak neuvidi a nevie rozsah opravy, tak ti cenu poviel len orientacne. Naproti tomu cena oprav Olympusu je u vacsiny modelov pausalna. ProLaika ma cennik pausalnych oprav, takze ti podla modelu vedia hned povedat, kolko to bude stat.
Vďaka za info. S tým Matunakom som to pochopil. Len som nepochopil, či tri týždne trvá oprava cez Prolaiku alebo u Matunaka, ktorého by som oslovil priamo. Potrebujem dať (teda kámoš olympusák) opraviť objektív - tak dúfam, že aj objektívy opravuje. Bol som len zvedavý, kde by to vyšlo kratšie a lacnejšie - či cez Prolaiku v Prerove alebo u p. Matunaka. Netuším, koľko také opravy stoja...
Th
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()