Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

Stabilizacia gx80

puresk
2019-12-25 12:12:53+01
Ahoj, mam (a mozno nemam) problem so stabilizaciou na gx80. Nahodil som aj najnovsi firmware (1.3), no problem sa mi nedari vyriesit. Mozno ale ocakavam od stabilizacie vela. Skusal som zachytit moment s a aj bez stabilizacie a vysledky su stale rovnake. Ja nevidim rozdiel a preto sa obraciam sem. Nahram sem dve fotografie a prave ta rozmazanejsia je so stabilizaciou. Fotku som fotil tak, ze som si oprel lakte o kolena. Podla mna by to malo rukam poskytnut dostatocnu oporu. Fotoaparat je v zaruke. Testoval som so setakom 12-32. Dakujem za rady.
 
puresk
2019-12-25 12:13:52+01
Tu su spominane fotografie. Podobnych fotiek by som dokazal urobit vela a vysledky by boli stale velmi podobne.
 
puresk
2019-12-25 12:18:53+01
efix
 
JohnNewton
2019-12-25 12:34:37+01
Ďalší adept do fotoškôlky, čas 1 sec, a F22, ľudia, aj vlastná nevedomosť a samostrápňovanie má svoje hranice Ale beriem to ako sviatok a nejaké to promile v krvi
 
puresk
2019-12-25 13:06:41+01
príspevok od: JohnNewton
Ďalší adept do fotoškôlky, čas 1 sec, a F22, ľudia, aj vlastná nevedomosť a samostrápňovanie má svoje hranice Ale beriem to ako sviatok a nejaké to promile v krvi
Ber to tak ako ta to tesi Ucit sa ucim. Testoval som max aj min clonu pri case 1s a 1/2s. Vysledky boli vzdy velmi rovnake. Takze otazka mi stale ostava. Ak by mal znova odpovedat niekto kto ma problem so sebahodnotenim alebo chut sa odbavovat vo fore, tak mu dopredu prajem pekne sviatky
 
francesco
2019-12-25 13:12:20+01
príspevok od: puresk
Ber to tak ako ta to tesi Ucit sa ucim. Testoval som max aj min clonu pri case 1s a 1/2s. Vysledky boli vzdy velmi rovnake. Takze otazka mi stale ostava. Ak by mal znova odpovedat niekto kto ma problem so sebahodnotenim alebo chut sa odbavovat vo fore, tak mu dopredu prajem pekne sviatky
Sekundu ti v ruke neudrzi ziadna stabilizacia. Clona 22 je nezmysel, okrem toho, ze ti prepusta malo svetla na snimac (teda predlzuje expozicny cas) dochadza aj k difrakcii. Toto su totalne zaklady expozicneho trojuholnika, pri vsetkej ucte toto by si si mohol prestudovat.
 
Fuser
2019-12-25 13:31:43+01
Ako lahko uvidiet rozdiel medzi stabilizaciou ON a OFF?

Zapni/vypni stabilizaciu pre video a nieco nahraj.
 
blahoslav J B Art
2019-12-25 13:42:18+01
príspevok od: puresk
Ber to tak ako ta to tesi Ucit sa ucim. Testoval som max aj min clonu pri case 1s a 1/2s. Vysledky boli vzdy velmi rovnake. Takze otazka mi stale ostava. Ak by mal znova odpovedat niekto kto ma problem so sebahodnotenim alebo chut sa odbavovat vo fore, tak mu dopredu prajem pekne sviatky
S tymto fotakom a objektivom som dokazal vyfotit ostru fotku pri casoch do 1/10 z ruky, aj to nie vzdy na kazdy pokus, preto by som do dlhsich casov ako 1/10 ani nesiel.
Nie je stabilizacia ako stabilizacia ... sefredaktor tu ma fotky s Oly M1 mkII a objektivom 12-100 aj s casom 1 - 2 sekundy.
Najjednoduchsie je spolahnut sa na plnu automatiku iA.
 
puresk
2019-12-25 13:59:32+01
príspevok od: blahoslav J B Art
S tymto fotakom a objektivom som dokazal vyfotit ostru fotku pri casoch do 1/10 z ruky, aj to nie vzdy na kazdy pokus, preto by som do dlhsich casov ako 1/10 ani nesiel.
Nie je stabilizacia ako stabilizacia ... sefredaktor tu ma fotky s Oly M1 mkII a objektivom 12-100 aj s casom 1 - 2 sekundy.
Najjednoduchsie je spolahnut sa na plnu automatiku iA.
"sefredaktor tu ma fotky s Oly M1 mkII a objektivom 12-100 aj s casom 1 - 2 sekundy". Clanky tu zvyknem citat a toto je udaj od kt som sa odrazal. Cital som to tu viac krat. Ano, ja nie som sefredaktor Preto pisem ze som testoval aj pri 1/2s a clone f/3.5 a ohnisku 12mm pri opretych rukach a rozdiel s a bez stabilizacie bol tazko (pre mna) poznat. Nahrat fotku s 1s a ohniskom 32mm bola teda chyba, ale dufal som ze prave podobna fotka ukaze rozdiel. Skusim pozriet to video.
 
blahoslav J B Art
2019-12-25 14:18:09+01
príspevok od: puresk
"sefredaktor tu ma fotky s Oly M1 mkII a objektivom 12-100 aj s casom 1 - 2 sekundy". Clanky tu zvyknem citat a toto je udaj od kt som sa odrazal. Cital som to tu viac krat. Ano, ja nie som sefredaktor Preto pisem ze som testoval aj pri 1/2s a clone f/3.5 a ohnisku 12mm pri opretych rukach a rozdiel s a bez stabilizacie bol tazko (pre mna) poznat. Nahrat fotku s 1s a ohniskom 32mm bola teda chyba, ale dufal som ze prave podobna fotka ukaze rozdiel. Skusim pozriet to video.
rozdiel je nielen v rukach (sefredaktor vs ty, alebo ja), ale aj v technike (Olympus takmer najvyssi model fotaku so stabil.cipom a stabilizovanym objektivom vs Panasonic takmer najnizsi model so stabil. cipom a setovym objektivom)
ale pri tom videu je to do oci bijuci rozdiel medzi nestabilizovanym a stabilizovanym
 
JohnNewton
2019-12-25 14:29:03+01
Zabi prasa a vykotúľaj sudy s vínom, a my Ti prídeme pomôcť zistiť limity Tvojho foťáku
 
fatality
2019-12-25 14:29:31+01
príspevok od: puresk
"sefredaktor tu ma fotky s Oly M1 mkII a objektivom 12-100 aj s casom 1 - 2 sekundy". Clanky tu zvyknem citat a toto je udaj od kt som sa odrazal. Cital som to tu viac krat. Ano, ja nie som sefredaktor Preto pisem ze som testoval aj pri 1/2s a clone f/3.5 a ohnisku 12mm pri opretych rukach a rozdiel s a bez stabilizacie bol tazko (pre mna) poznat. Nahrat fotku s 1s a ohniskom 32mm bola teda chyba, ale dufal som ze prave podobna fotka ukaze rozdiel. Skusim pozriet to video.
na take casy(radovo sekund) potrebujes 5osu stabilizaciu v tele plus objektiv ktory je stabilizovany a spolupracuje so stabilizaciou v tele..
pri tejto tvojej kombinacii je udrztelny cas,bez stabilizacie,tak 1/60-1/70(na tych 32mm).. so stabilizaciu 1/10-1/20..takze cas 1s aj 1/2s je hodne prestreleny..to je cele..
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-12-25 14:35:27+01
GX80, ani vacsina Olympusov a Panasonicov nema tak ucinnu stabilizaciu, ako E-M1 Mark II, E-M1X a E-M5 Mark III. Tych 6,5EV je s dualnou stabilizaciou, ktoru najlepsie podporuje prave 12-100/4 a 300/4. Jedine s tymi to objektivmi v kombinacii s vymenovanymi modelmi. Dalej samozrejme zalezi na schopnostiach uzivatela. S 12-100 sa bezne dostavam na 1-3 sekundy, s 300/4 som s 2x TC fotil mesiac s casom1/8 s. Moj rekord je okolo 8 sekund s E-M1X.
Pomerne casto pouzivam aj E-M5 Mark II a E-M10 Mark III. Tam uz take exteremne casy zdaleka neudrzim. Plati to aj pre ine fotoaparat s relatovne vysokou ucinnostou IBIS.
 
puresk
2019-12-27 15:34:22+01
Ok, som si od toho nespravne sluboval troska viac..5osa stabilizacia a aj stabilizovany objektiv predsa len su. Takze kvalita je kvalita. Ak niekto viete kolko EV by vedela stabilizacia v gx80 pomoct, tak mi to sem pls napiste. A dakujem za info.
 
psykora2
2019-12-27 15:56:43+01
príspevok od: puresk
Ok, som si od toho nespravne sluboval troska viac..5osa stabilizacia a aj stabilizovany objektiv predsa len su. Takze kvalita je kvalita. Ak niekto viete kolko EV by vedela stabilizacia v gx80 pomoct, tak mi to sem pls napiste. A dakujem za info.
mas to uz uvedene 1/10-1/20 by to mohlo byt ok, gx80 ma len 3-osu stabilizaciu na senzore a 2-osovu robi este objektiv, E-M1 ma podla prispevku vyssie 5-osovu na cipe + k tomu podpora na objektive, preto tie dlhsie casy okolo 1s zvladne
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-12-27 16:37:37+01
príspevok od: puresk
Ok, som si od toho nespravne sluboval troska viac..5osa stabilizacia a aj stabilizovany objektiv predsa len su. Takze kvalita je kvalita. Ak niekto viete kolko EV by vedela stabilizacia v gx80 pomoct, tak mi to sem pls napiste. A dakujem za info.
Je to mna stranke vyrobcu: https://www.panasonic.com/sk/consumer/fotoaparaty-a-videokamery/fotoaparaty-lumix-g-dslm/dmc-gx80h.html

Konkretne je to dom 4EV (v rezime Dual IS), co je oproti 6,5 az 7,5 EV u najlepsich Olympusov o dost menej. je to teda skor slabsi priemer, dnes je bezna ucinnost okolo 5EV. Nech je to kolkokolvek, konecny vysledok zavisi od konkretneho uzivatela. Je na tebe, aby si odskusal, ake casy udrzis.
 
puresk
2019-12-27 18:01:08+01
Dakujem, poskusam. 4EV tiez potesi. A psykora2 - podla mna ma 5osu. Aspon teda pokial citam spravne - Posun obrazového snímača (5-osový).
 
psykora2
2019-12-27 21:56:26+01
príspevok od: puresk
Dakujem, poskusam. 4EV tiez potesi. A psykora2 - podla mna ma 5osu. Aspon teda pokial citam spravne - Posun obrazového snímača (5-osový).
zrejme ano, ale ma mensiu ucinnost ako najnovsie masinky okolo 4 EV ako pise karol, napr. nova G95 uz ma 5 EV, 4 EV v prepocte znamena casy okolo 1/6 s
 
JohnNewton
2019-12-28 10:25:59+01
príspevok od: puresk
Dakujem, poskusam. 4EV tiez potesi. A psykora2 - podla mna ma 5osu. Aspon teda pokial citam spravne - Posun obrazového snímača (5-osový).
Je 5 osá, a ak ťa to poteší vo videu je dual IS účinný a priebeh stabilizácie veľmi príjemný, pri troche sústredenia urobím stabilné video aj s 700 mm ohniskom (EQ35+crop vo videu)
 
JozoOrech
2019-12-28 12:49:53+01
Ja mám tiež GX80-ku, a žiaden zázrak to v tej stabilizácii nie je. Ale keď to porovnám so starým fotoaparátom tak je tam určite veľký posun. Ale veľký rozdiel je aj v jednotlivých objektívoch a ohniskách. Limity si treba samozrejme odskúšať vlastnými rukami a s každým objektívom. Pri hraničných časoch každého objektívu sa ale nedá spoliehať na to, že to bude vždy ostré. Roztrasenie rukami tu robí rozdielnosť medzi jednotlivými zábermi. Keď spravím 5 záberov, nie každý bude pri limitnej hodnote rovnako ostrý. Treba fotiť, používať zdravý rozum a bude všetko fajn.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()