Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

VR na jednom tele nefunkcne

tyto
2021-05-22 13:23:11+02
Zdravim, kupil som bazarovy Tamron 70-300 s VR, ale na D7000 mi nefunguje stabilizacia, respektive raz fungoval po niekolko-nasobnom prepinani VR a vypinani fotaku. Druhy krat sa mi to nepodarilo nahodit. Skusal som ho na starej D40 a tam fungoval.
Do servisu som pisal, len ci nahodou dakoho nieco nenapada...
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-05-22 15:13:16+02
Mal som túto zostavu a fungovalo to bezproblémovo. Buď bude problém v objektíve alebo fotoaparáte.
 
jozef84
2021-05-22 20:00:33+02
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Mal som túto zostavu a fungovalo to bezproblémovo. Buď bude problém v objektíve alebo fotoaparáte.
si mu poradil...
 
Fuser
2021-05-23 09:29:27+02
Ak ti funguje na druhom tele - tak by objektiv mohol byt OK.
Preto skus aktualizovat Firmware vo fotaku a pripadne ak sa da aj v objektive Tamron.
Problem moze byt kompatibilita. Na stranke TAMRONu pripadne aj Nikonu skus pohladat list kompatibility s verziou firmweru.
 
tyto
2021-05-23 10:26:15+02
príspevok od: Fuser
Ak ti funguje na druhom tele - tak by objektiv mohol byt OK.
Preto skus aktualizovat Firmware vo fotaku a pripadne ak sa da aj v objektive Tamron.
Problem moze byt kompatibilita. Na stranke TAMRONu pripadne aj Nikonu skus pohladat list kompatibility s verziou firmweru.
Firmware som vcera aktualizoval a nepomohlo. Kompatibilita si myslim ze by nemal byt problem, lebo to raz fungovalo. Ja predpokladam, ze len nejaky kontakt medzi telom a objektivom...bud napajanie-zdroj energie pre VR, alebo len komunikacia medzi spustou a VR. Raz som mal pozicanu aj sigmu 150-600 s ktorou som skusal z ruky a zdalo sa mi ze VR nefungovala, ale myslel som ze to je tym ze moje chabe rucicky to hovadko neudrzia.
 
tyto
2021-05-23 11:31:08+02
...zahada je vyriesena. Jeden nas kolega mi poslal spravu, ze mal tento problem a je to presne ono.
Pri podrzani prepinaca VR resp. dotlacenim do polohy ON stabilizacia naskoci a funguje. Sice neviem ci ma na to vplyv telo alebo to bola len nahoda ze na D40tke to fungovalo, ale aspon viem kde je problem.
Dakujem vsetkym zucastnenym
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()