Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

Canon citacka pamatovych kariet

bibs
2021-08-02 12:49:34+02
Ahojte. Nema niekto skusenost s opravou (cenou) citacky pamatovych kariet v zrkadlovke? Mam starsi Canon eos1000d, a pri kazdej pamatovej karte mi vypise chybu, ze karta nieje naformatovana. v pocitaci karty funguju. stalo sa mi to uz pred rokom aj teraz uprostred fotenia , ale vtedy sa to nejako spamatalo, vraj na vine budu kontakty v citacke (?) . viem s tym nieco urobit? servis sa mi zrejme neoplati. vdaka
 
jozef84
2021-08-02 14:09:23+02
príspevok od: bibs
Ahojte. Nema niekto skusenost s opravou (cenou) citacky pamatovych kariet v zrkadlovke? Mam starsi Canon eos1000d, a pri kazdej pamatovej karte mi vypise chybu, ze karta nieje naformatovana. v pocitaci karty funguju. stalo sa mi to uz pred rokom aj teraz uprostred fotenia , ale vtedy sa to nejako spamatalo, vraj na vine budu kontakty v citacke (?) . viem s tym nieco urobit? servis sa mi zrejme neoplati. vdaka
Skús formátovanie karty v Canone, niekedy sa to správa divne, keď formátuješ v počítači kartu. Možno to pomôže.
 
landov
2021-08-02 15:26:11+02
Formatovat kartu jedine vo fotaku, inac to moze blbnut.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2021-08-02 18:09:27+02
Ak to je slot (nie citacka) pre karty vo fotoaparate, moze sa to zhorsovat. CI je oprava entabila, by som nechal na servise. Popytaj sa v autorizovanom servise, co by stala vymena. Ak ti povedia horibilnu sumu, nedas si to opravit a zvazis kupu noveho (kludne pouziteho) fotoaparatu.
 
bibs
2021-08-03 09:08:22+02
dakujem vam za rady, formatovanie v canone nepomohlo, pretoze ani nechcelo zacat formatovat. Obrazovka "moment prosim" svietila dve hodiny a nic sa nedialo. slot vyzera byt neposkodeny, aspon podla nas, no zase nevyznam sa v tom. zrkadlovku som kupovala pred rokmi za celkom maly peniaz, predsalen je to stary model, nechce sa mi uz investovat do nej, hoci slapala doteraz dobre.
 
asverusik
2021-08-03 09:50:49+02
príspevok od: bibs
Ahojte. Nema niekto skusenost s opravou (cenou) citacky pamatovych kariet v zrkadlovke? Mam starsi Canon eos1000d, a pri kazdej pamatovej karte mi vypise chybu, ze karta nieje naformatovana. v pocitaci karty funguju. stalo sa mi to uz pred rokom aj teraz uprostred fotenia , ale vtedy sa to nejako spamatalo, vraj na vine budu kontakty v citacke (?) . viem s tym nieco urobit? servis sa mi zrejme neoplati. vdaka
Dobrý deň.
Mal som ten istý prejav. Vyčistil som kontakty na pamäťovej karte lekárskym liehom a osušil. Potom som na kontakty pamäťovej karty naniesol lekársky lieh a kartu vsunul do šachtičky, vysunul...vsunul...vysunul. Počkal som asi 4 minúty a úkon zopakoval - samozrejme pri vypnutom fotoaparáte. OPRAVENÉ! Veľa úspechov!
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()