Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

Canon EOS70D - pliesok v bajonete

Igggy
2021-09-15 14:12:47+02
Ahojte, bol by som vdacny za radu ohladom mojho Canon EOS70D. Pred dvomi dnami sa mi fotoaparat pocas fotenia zrazu vypol a odvtedy nereaguje na zapnutie. Skusal som ci nie je problem v baterii a nabijacke. Kupil som novu bateriu, nabijacku ale fotoaparat nereaguje. Potom som sa docital, ze moze byt problem v mikro spinacoch pri baterii a karte ale tieto vyzeraju byt v poriadku a fotoaparat bez reakcie. Ako posledne som sa dopocul, ze by mali byt mikro spinace aj pri objektive a po obhliadnuti bajonetu som si vsimol 3 vyohybane pliesky, pricom 2 maju plny tvar a dlzku a treti je len do polovice (predpokladam, ze zlomeny). Vedeli by ste mi poradit, ci ten treti pliesok ma byt taky kratky alebo predpokladam spravne, ze je zlomeny? A ak zlomeny, je toto problem, preco fotoaparat nereaguje? Je to na opravu v servise alebo sa da taky pliesok kupit a po domacky vymenit? Budem vdacny za kazdu radu. Majte sa. Igor
 
karolsch
2021-09-21 08:05:37+02
pozrel som moj, vsetky 3 pliesky su rovnake... ale mne to pride tak, ze tieto pliesky len pritlacaju objektiv o telo aby lepsie drzal. Kazdopadne, keby bol problem v citani dat z objektivu, skor by to vyhodilo nejaku chybu, nie ze by vobec nereagoval na zapnutie. telo by sa malo zapnut a fungovat aj bez nasadeneho objektivu...
 
jozef84
2021-09-21 08:30:13+02
príspevok od: Igggy
Ahojte, bol by som vdacny za radu ohladom mojho Canon EOS70D. Pred dvomi dnami sa mi fotoaparat pocas fotenia zrazu vypol a odvtedy nereaguje na zapnutie. Skusal som ci nie je problem v baterii a nabijacke. Kupil som novu bateriu, nabijacku ale fotoaparat nereaguje. Potom som sa docital, ze moze byt problem v mikro spinacoch pri baterii a karte ale tieto vyzeraju byt v poriadku a fotoaparat bez reakcie. Ako posledne som sa dopocul, ze by mali byt mikro spinace aj pri objektive a po obhliadnuti bajonetu som si vsimol 3 vyohybane pliesky, pricom 2 maju plny tvar a dlzku a treti je len do polovice (predpokladam, ze zlomeny). Vedeli by ste mi poradit, ci ten treti pliesok ma byt taky kratky alebo predpokladam spravne, ze je zlomeny? A ak zlomeny, je toto problem, preco fotoaparat nereaguje? Je to na opravu v servise alebo sa da taky pliesok kupit a po domacky vymenit? Budem vdacny za kazdu radu. Majte sa. Igor
Skúsil si vymeniť batériu? Mohla odísť. Ak nie je v tom problém, tak si sám asi neporadíš. Možno servis. S tým plieškom pokiaľ ostal na mieste a nevyskratoval kontakty, by to nemalo mať súvis. Jedine s tým kúskom, ktorý tam už nie je. Našiel si ho?
 
Igggy
2021-10-09 01:07:57+02
Tak len pre doplnenie info. Autorizovany servis vyhodnotil zavadu ako vadna zakladna doska. Paralelne som konzultoval s prolaika a tam mi poradili toto: Canon však uznal výrobnú vadu pre tento model EOS 70D na riadiacej elektronike, zlyhanie procesora, ktoré sa môže prejavovať prvotne vypísaním chybovej hlášky E70 a následne dôjde k úplnému zlyhaniu elektroniky, teda aparát sa nedá vôbec zapnúť. Takze predpokladam, ze sa potvrdili slova od prolaika. Opravu si autorizovany servis nacenil na 100,-eur. Len zdielam moju skusenost. Dakujem za komentare a rady
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()