Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

Nefunkčný AF motor na tele D500?

stealth
2023-12-09 21:43:40+01
Dobrý deň. Chcel by som vás poprosiť o radu. Mám Nikon D500 a skúšal som na objektíve s vlastným ostrením vypnúť ostrenie (teda som ho prepol z M/A do M- nikkor af-s 35mm, 1,8G). Na fotoaparáte mám zvolený režim AF, ale nechce mi zaostrovať. Skúšal som aj iný objektív s vlastným ostrením (AF-s 18-105, 3,5-5,6G ED) a rovnako. Nedávno som mal požičaný D7200 a marí sa mi, že keď som objektív (tamron 24-70) prepol do M, tak foťák v režime AF zaostroval, ako keby mal objektív bez vlastného ostrenia. Neviete, či náhodou neopomínam nejaké nastavenie/vedomosť alebo môže byť chyba v tele fotoaparátu? Co sa mi podarilo najsť na internete, tak bolo vždy len o probléme v objektíve. Vďaka
 
Paladin25
2023-12-09 22:09:31+01
príspevok od: stealth
Dobrý deň. Chcel by som vás poprosiť o radu. Mám Nikon D500 a skúšal som na objektíve s vlastným ostrením vypnúť ostrenie (teda som ho prepol z M/A do M- nikkor af-s 35mm, 1,8G). Na fotoaparáte mám zvolený režim AF, ale nechce mi zaostrovať. Skúšal som aj iný objektív s vlastným ostrením (AF-s 18-105, 3,5-5,6G ED) a rovnako. Nedávno som mal požičaný D7200 a marí sa mi, že keď som objektív (tamron 24-70) prepol do M, tak foťák v režime AF zaostroval, ako keby mal objektív bez vlastného ostrenia. Neviete, či náhodou neopomínam nejaké nastavenie/vedomosť alebo môže byť chyba v tele fotoaparátu? Co sa mi podarilo najsť na internete, tak bolo vždy len o probléme v objektíve. Vďaka
Ak v prípade že je v M/A (automatike) zaostruje tak je tvoje telo v poriadku.

www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/objektivy-telekonvertory-predsadky/nikon---kto-sa-ma-v-tych-af-objektivoch-vyznat/
 
novy
2023-12-10 11:27:40+01
príspevok od: stealth
Dobrý deň. Chcel by som vás poprosiť o radu. Mám Nikon D500 a skúšal som na objektíve s vlastným ostrením vypnúť ostrenie (teda som ho prepol z M/A do M- nikkor af-s 35mm, 1,8G). Na fotoaparáte mám zvolený režim AF, ale nechce mi zaostrovať. Skúšal som aj iný objektív s vlastným ostrením (AF-s 18-105, 3,5-5,6G ED) a rovnako. Nedávno som mal požičaný D7200 a marí sa mi, že keď som objektív (tamron 24-70) prepol do M, tak foťák v režime AF zaostroval, ako keby mal objektív bez vlastného ostrenia. Neviete, či náhodou neopomínam nejaké nastavenie/vedomosť alebo môže byť chyba v tele fotoaparátu? Co sa mi podarilo najsť na internete, tak bolo vždy len o probléme v objektíve. Vďaka
Žiadny objektív ( aspoň z mojich) nemá zaostrovací motorček a zároveň aj hriadeľku na zaostrovanie z tela fotoaparátu. Buď to, alebo ono... Telo zaostruje (používa motor v tele fotoaparátu) len v prípade, že je nasadený objektív bez vlastného zaostrovania.
 
stealth
2023-12-10 19:00:46+01
Vďaka za info, takže by to malo byť v poriadku...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()