Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

Laser na diskotéke vypálil chip?? - Canon 7D

slajfo
slajfo 2011-03-19 23:34:44+01
Zdravím,
už som asi ani neprišiel hľadať príčinu, skôr sa s Vami podeliť o nepríjemny zážitok, niekomu to možno príde normálne ale mňa to teda nenapadlo.. Možno mi niekto poradí čo s tým...?

Fotievam v miestnom klube diskotéky a niekedy i kamerujem na Canon 7D a po včerajšom "zvečnení" si laseru oproti ktorému som stál na asi 7 sekundové video, mi začalo produkovať dosť nepríjemné dva fľaky fialovej farby vždy na rovnakom mieste na fotke :-/ .. je to vidieť dokonca i na videách, nielen pri zvečenine....

Kto nevedel že je to možné, dávajte si pozor...
 
Kaiman81
2011-03-20 12:31:27+01
Tu premapovanie čipu nepomôže,proste je čim v prdeli. ak to dáš do servisu tak sa nepochváľ ako sa Ti to stalo,inak si to budeš cvakať z vlastného,najlepšie je sa spraviť sprostým...
 
keko
2011-03-20 12:49:33+01
Dal som rano pol viagry, tak jedna uvaha.

Fotim na film, presle Agfy kupujem po 0,50 EUR. Skenujem si sam. A este ma niekto bude presviedcat, ze digital je lacnejsi ...

Ale uvedomujem si, ze keby som na miestnu diskoteku chodil s 550D, tak by ma ten cip az tak netankoval a celkove naklady na fotenie by boli uplne inde.

LASER poskodi aj oko. Ide o koherentne svetlo jednej vlnovej dlzky s extremne velkou energiou. Na dikotekach by vobec nemalo svietit inde, ako ponad hlavy. Je mi jasne, ze zaostreny objektiv moze laserovym lucom poskodit cip. Z toho mi vyplyva, ze skodu by mal zaplatit prevadzkovatel diskoteky a, samozrejme, hygienik by mal zastavit prevadzkovanie takejto nebezpecnej show. Podla mna ona prevdzka nema od hygienika povolenie, ci svetelnotechnicky audit. Takze sa prevadzkovatel ani nema ako branit. Jednoducho nesplnil zakladne povinnosti platne pre "prevadzku" ako taku. My sme museli mat certifikat o nehorlavosti farieb na steny a ani si nespominam, co vsetko este. A svetelnotechnicky posudok a povolenie z cinnostou od (vtedy) hlavneho hygienika. Tresty za nesplnenie povinnosti su take krute, ze by ste deti mojich deti museli splacat.
Obrat sa na prevadzkovatela a poziadaj o prispevok na opravu. A na diskoteku, kde premietaju laser rovno do oci viac nechod. Ved naco je slepemu fotoaparat.
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2011-03-20 12:54:39+01
presne pre toto nechodím na diskotéky, ale po horách, len fakt, je, že laser z popradskej diskotéky si opozdilcov nájde aj o polnoci na Slavkovskom....
 
slajfo
2011-03-20 13:46:10+01
Dakujem vsetkym velmi pekne za nazory a diskusiu, urcite sa este ozvem a budem to riesit, prestudujem si to aj na zahranicnych weboch a porobim testy a zverejnim vysledky.. Teraz vsak na to vobec nemam cas, som mimo, jedine co som spravil, napisal sem a do servisu, kde mi odpovedali ze pre 7D cip nemaju, ze sa mam obratit na autorizovany servis.. Skusim preventivne napisat aj tam.. ZARUKU ja od fotaku nemam, takze hrat sa na blbeho nepomoze..
Zatial, slajfo.
 
Kaiman81
2011-03-20 13:49:34+01
príspevok od: slajfo
Dakujem vsetkym velmi pekne za nazory a diskusiu, urcite sa este ozvem a budem to riesit, prestudujem si to aj na zahranicnych weboch a porobim testy a zverejnim vysledky.. Teraz vsak na to vobec nemam cas, som mimo, jedine co som spravil, napisal sem a do servisu, kde mi odpovedali ze pre 7D cip nemaju, ze sa mam obratit na autorizovany servis.. Skusim preventivne napisat aj tam.. ZARUKU ja od fotaku nemam, takze hrat sa na blbeho nepomoze..
Zatial, slajfo.
Tak si odlož aspon 300E
 
tomatito
ocenenie redakciou 2011-03-20 14:47:22+01
príspevok od: slajfo
Dakujem vsetkym velmi pekne za nazory a diskusiu, urcite sa este ozvem a budem to riesit, prestudujem si to aj na zahranicnych weboch a porobim testy a zverejnim vysledky.. Teraz vsak na to vobec nemam cas, som mimo, jedine co som spravil, napisal sem a do servisu, kde mi odpovedali ze pre 7D cip nemaju, ze sa mam obratit na autorizovany servis.. Skusim preventivne napisat aj tam.. ZARUKU ja od fotaku nemam, takze hrat sa na blbeho nepomoze..
Zatial, slajfo.
fuuha..shit happens
 
snowball
2011-03-20 15:27:26+01
Finally, 1 negative against digital, Bad luck
 
chudas12
2011-03-20 16:03:08+01
príspevok od: keko
Dal som rano pol viagry, tak jedna uvaha.

Fotim na film, presle Agfy kupujem po 0,50 EUR. Skenujem si sam. A este ma niekto bude presviedcat, ze digital je lacnejsi ...

Ale uvedomujem si, ze keby som na miestnu diskoteku chodil s 550D, tak by ma ten cip az tak netankoval a celkove naklady na fotenie by boli uplne inde.

LASER poskodi aj oko. Ide o koherentne svetlo jednej vlnovej dlzky s extremne velkou energiou. Na dikotekach by vobec nemalo svietit inde, ako ponad hlavy. Je mi jasne, ze zaostreny objektiv moze laserovym lucom poskodit cip. Z toho mi vyplyva, ze skodu by mal zaplatit prevadzkovatel diskoteky a, samozrejme, hygienik by mal zastavit prevadzkovanie takejto nebezpecnej show. Podla mna ona prevdzka nema od hygienika povolenie, ci svetelnotechnicky audit. Takze sa prevadzkovatel ani nema ako branit. Jednoducho nesplnil zakladne povinnosti platne pre "prevadzku" ako taku. My sme museli mat certifikat o nehorlavosti farieb na steny a ani si nespominam, co vsetko este. A svetelnotechnicky posudok a povolenie z cinnostou od (vtedy) hlavneho hygienika. Tresty za nesplnenie povinnosti su take krute, ze by ste deti mojich deti museli splacat.
Obrat sa na prevadzkovatela a poziadaj o prispevok na opravu. A na diskoteku, kde premietaju laser rovno do oci viac nechod. Ved naco je slepemu fotoaparat.
By ma zaujímalo, kam sa pozeralo oko tesne pred expozíciou
 
Marcel Rebro
2011-03-20 16:54:44+01
Kým ti ten Laser vypálil jednu Chipovi je to v poho ... horšie by bolo keby Tomy Kid vypálil jednu tebe zprava na rebrá ... to sa rozdýchava náročnejšie
 
Marcel Rebro
2011-03-20 17:04:30+01
príspevok od: Peter Svoboda
presne pre toto nechodím na diskotéky, ale po horách, len fakt, je, že laser z popradskej diskotéky si opozdilcov nájde aj o polnoci na Slavkovskom....
Já Ti nevím Petře ... naposledy keď to Sherpa Band rozbalil na Zamke vraj mali poplach hasiči aj v Poprade ....

ale zas na tomto tipe diskotresky žiaden lejzer nehrozí ... len že Ti dagdo blikne čelovkou do úsmevu ....
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2011-03-20 17:35:49+01
príspevok od: Marcel Rebro
Já Ti nevím Petře ... naposledy keď to Sherpa Band rozbalil na Zamke vraj mali poplach hasiči aj v Poprade ....

ale zas na tomto tipe diskotresky žiaden lejzer nehrozí ... len že Ti dagdo blikne čelovkou do úsmevu ....
No to Ti verím teda Marcel... ,pokiaľ sa nemýlim tak na druhej fotke je vodca Fero C., pred Kalinčíkovou, dúfam, že ráno neťahal klientov na hrebeňofku stredohrotmi, lebo by sa mohli zhoršiť štatistiky...
No parádny odvaz tam bol ...jediné, nad čím som sa pozastavil, že prečo zhadzovali tričká len chlapi...
 
slajfo
2011-04-16 18:55:24+02
Oživím trošku tému, po čase, keď som si ho kúsok našiel, chcem poďakovať za tipy.

Tie pixely niesú dead, takže Pixel Remapping nemá žiaden účinok.. Zatiaľ sa mi ani nepodarilo zistiť cenu čo to bude stáť v autorizovanom servise. Nieje to až také strašné, keď si to fotka vyžaduje, retušujem to z tade "ručne".

Ešte by som sa chcel opýtať, pred časom som zhliadol niekde na zahraničných weboch nejaké "anti-laser filtre", nemá s tým niekto náhodou nejakú skúsenosť? Videl som to predávať za 60$.
Nikde na SVK som sa k tomu nedopátral zatiaľ, no objednal by som kľudne z kdekoľvek na Zemi, ak by mal niekto dobrý tip.

Pekný zvyšok dňa Vám prajem
 
slajfo
2011-04-16 18:59:43+02
PS: Na miestach s výskytom laserov fotím ďalej, kamerovať si však už nedovolím.. Fotím cca na 1/15s, tam až také riziko nieje, aj keď môže sa podariť... Ten filter by bol super...

Stalo sa mi to na miestnej diske pri takomto laseri http://www.youtube.com/watch?v=bAy0-mZHuZ0
 
SPEDOMETER
2011-12-25 23:01:05+01
Zdravim, Mne sa niečo podobne stalo len niesom si isty čo to je. Prikladam aj fotografie na pozretie. Fotografiu som orezaval je to ľavy dolny roh z fotografie . Mam nikon d50 s ccd snimačom. ďakujem za každu radu.
 
Big Lebowski
2011-12-25 23:37:25+01
príspevok od: SPEDOMETER
Zdravim, Mne sa niečo podobne stalo len niesom si isty čo to je. Prikladam aj fotografie na pozretie. Fotografiu som orezaval je to ľavy dolny roh z fotografie . Mam nikon d50 s ccd snimačom. ďakujem za každu radu.
a čo na fotografii je chyba snímača?
 
SPEDOMETER
2011-12-26 00:42:38+01
príspevok od: Big Lebowski
a čo na fotografii je chyba snímača?
neviem či to je ten snimač na chybe ale furt je tam ten červeny pixelovy pasik. fotil som aj pri 18 stupňovych mrazoch vonku na lyžovačke v alpach a všimol som si odvtedy že pri kratšich časoch je to dobre vidno. Teraz som bol v piatok fotiť na diskoteke a fotil som 80 a 100 vkou. a neviem teraz či treba meniť cely snimač kvôli tomu.
 
total empty
2011-12-26 00:50:19+01
príspevok od: slajfo
Oživím trošku tému, po čase, keď som si ho kúsok našiel, chcem poďakovať za tipy.

Tie pixely niesú dead, takže Pixel Remapping nemá žiaden účinok.. Zatiaľ sa mi ani nepodarilo zistiť cenu čo to bude stáť v autorizovanom servise. Nieje to až také strašné, keď si to fotka vyžaduje, retušujem to z tade "ručne".

Ešte by som sa chcel opýtať, pred časom som zhliadol niekde na zahraničných weboch nejaké "anti-laser filtre", nemá s tým niekto náhodou nejakú skúsenosť? Videl som to predávať za 60$.
Nikde na SVK som sa k tomu nedopátral zatiaľ, no objednal by som kľudne z kdekoľvek na Zemi, ak by mal niekto dobrý tip.

Pekný zvyšok dňa Vám prajem
To by bolo fakt zaujímavé , ten antilaser filter by v postate musel filtrovať určitú vlnovú dĺžka a to dosť výkonu.ˇčervený má okolo 620nanometra,iné farby trocha inu vlnovú dĺžku a sila laserov na diskotéke je okolo 100mW, a už 5mW ti dokáže poškodiť zrak. Laser je v podstate kvantový generátor svetla.
Fakt nemám predstavu,že čo za filter by to musel byť.
A ak by bol na 99% účiny,otázne je čo by si nafotil,či by to bolo vôbec niečo schopné, pokiaľ by ti odfiltroval také množstvo dát zo svetelného spektra.
Fakt ma to zaujíma, že ako sa s tým vysporiadať.
Ale v budúcnosti laser nefotiť.
 
slajfo
2012-04-26 15:03:46+02
Pred časom som si všimol, že už aj na SVK máme autorizovaného servisáka CANON, Prolaika.

Od nich som dostal odpoveď, že mi vedia vymeniť celý snímač za cca. 470€..

Informatívne, koho by to zaujímalo.
 
viking81
2012-04-26 15:42:41+02
príspevok od: slajfo
Pred časom som si všimol, že už aj na SVK máme autorizovaného servisáka CANON, Prolaika.

Od nich som dostal odpoveď, že mi vedia vymeniť celý snímač za cca. 470€..

Informatívne, koho by to zaujímalo.
prolaika je uz dobrych par rokov autorizovany servis pre canon...to len tak okrajovo
 
slajfo
2013-05-11 22:48:49+02
Chcel by som rozšíriť túto tému o ďalšie dva čipy s vypálenými pixelmi v mojej zbierke, je to už asi mojou kliatbou a nepoučiteľnosťou (hlúposťou)... Okrem 7D a 5DmkII to schytal už aj môj telefón, konkrétne iPhone5.. Chcel som mať len pár sekundovú video spomienku z jednej OpenAir akcie, bol tam maličký farebný laser neustále fragmentovaný na rôzne vlnovky, čiary atď., no zrejme aj to stačilo :-/ .. to mám len ja takú smolu?!

ĽHR fotografie, opäť skupina pixelov s fialovou (ružovou) farbou.
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()