Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

Vybijanie baterii

WilloW
2011-05-02 13:15:20+02
zdravim Vas nevedel by mi niekto pomoct, poradit mam nasledujuci problem s fotakom olympus SP 560 UZ nejak rychlo sa mi vybijaju v nom akumulatory GP 2700 a GP ReCyko+ su asi tak stare ako fotak cca vyse 2 rokov...myslim si ze vybijanie nezalezi od zivotnosti baterie lebo aj nove kupene baterie(jednorazove) vydrzali asi 5-6 fotiek mozno viac bez pouziteho blesku...skusal som aj uplne nove baterie enelop ktore mam uz ku svojej novej zrkadlovke tiez nevydrzali vela...tak by som sa chcel spytat ci sa niekto s takym neicim nestretol a nevedel by poradit...neviem ci je chyba vo fotaku alebo v nabijacke baterie zrejme vylucujem ked som skusal nove...prosim poradte
 
jono
2011-05-02 13:38:51+02
ja by som typoval baterie, otestoval by som ich v kvalitnej nabíjačke a výsledky by ta šokovali aj u nových bateriek. už som i ja poslal do koša kvazi novu enelopu. stačí jedna zla bateria v sade a fotak nič nevydrži
 
WilloW
2011-05-02 13:50:55+02
príspevok od: jono
ja by som typoval baterie, otestoval by som ich v kvalitnej nabíjačke a výsledky by ta šokovali aj u nových bateriek. už som i ja poslal do koša kvazi novu enelopu. stačí jedna zla bateria v sade a fotak nič nevydrži
enelopky su v poriadku...pouzivam ich v systemovom blesku Mertza drzia stav nie ako pri skuske v UZ
 
bonifacko
2011-05-02 13:51:38+02
príspevok od: WilloW
zdravim Vas nevedel by mi niekto pomoct, poradit mam nasledujuci problem s fotakom olympus SP 560 UZ nejak rychlo sa mi vybijaju v nom akumulatory GP 2700 a GP ReCyko+ su asi tak stare ako fotak cca vyse 2 rokov...myslim si ze vybijanie nezalezi od zivotnosti baterie lebo aj nove kupene baterie(jednorazove) vydrzali asi 5-6 fotiek mozno viac bez pouziteho blesku...skusal som aj uplne nove baterie enelop ktore mam uz ku svojej novej zrkadlovke tiez nevydrzali vela...tak by som sa chcel spytat ci sa niekto s takym neicim nestretol a nevedel by poradit...neviem ci je chyba vo fotaku alebo v nabijacke baterie zrejme vylucujem ked som skusal nove...prosim poradte
Mame niečo podobne s kompaktom Canon A590IS (Ja s tym sice nefotim, ale moje baby). Takže nam kompakt po založení novych nabitych eneloop indikuje slaby stav baterii. Ešte som čítal kdesi na nete, že to robí koli tomu, že tie dvierka baterii dobre nepriliehaju. Skus pozrieť na ten olympus a skus vyhnut viac tie pritlačne pliešky, či to neponôže. Aspon taka bola rada na ten Canon.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-05-02 13:56:37+02
MOze sa jednat o chybu elektroniky. V atkom pripade pomoze len servis.
 
WilloW
2011-05-02 14:04:18+02
príspevok od: bonifacko
Mame niečo podobne s kompaktom Canon A590IS (Ja s tym sice nefotim, ale moje baby). Takže nam kompakt po založení novych nabitych eneloop indikuje slaby stav baterii. Ešte som čítal kdesi na nete, že to robí koli tomu, že tie dvierka baterii dobre nepriliehaju. Skus pozrieť na ten olympus a skus vyhnut viac tie pritlačne pliešky, či to neponôže. Aspon taka bola rada na ten Canon.
s kontaktmi som skusal jedine to ze kontakty na dvierkach som trocha poutieral zavrel a este par zaberov vydrzali baterie ale nie velmi...
 
WilloW
2011-05-02 14:05:37+02
príspevok od: Karol Srnec
MOze sa jednat o chybu elektroniky. V atkom pripade pomoze len servis.
jeden moj kamos sa ma este pytal ci som s nim nepresiel zo zimy do tepla a nefotil s nim...ze kontakry mohli skorodoval alebo co...ale ja take s sokove terapie nerobim s elektornikou
 
veronikaS
2011-05-02 14:13:35+02
príspevok od: jono
ja by som typoval baterie, otestoval by som ich v kvalitnej nabíjačke a výsledky by ta šokovali aj u nových bateriek. už som i ja poslal do koša kvazi novu enelopu. stačí jedna zla bateria v sade a fotak nič nevydrži
dúfam, že si ich recykloval
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-05-02 14:24:04+02
príspevok od: WilloW
jeden moj kamos sa ma este pytal ci som s nim nepresiel zo zimy do tepla a nefotil s nim...ze kontakry mohli skorodoval alebo co...ale ja take s sokove terapie nerobim s elektornikou
To stym nemusi mat nic spolocne, jednoduch sa pokazila elektronika napajania a ma odber aj ked je pristroj vypnuty. Moze sa to stat same od seba. Zakladne Murphyho pravidlo: Co sa moze pokazit, to sa aj pokazi.
 
lgsvgh
2011-05-02 14:27:33+02
príspevok od: WilloW
zdravim Vas nevedel by mi niekto pomoct, poradit mam nasledujuci problem s fotakom olympus SP 560 UZ nejak rychlo sa mi vybijaju v nom akumulatory GP 2700 a GP ReCyko+ su asi tak stare ako fotak cca vyse 2 rokov...myslim si ze vybijanie nezalezi od zivotnosti baterie lebo aj nove kupene baterie(jednorazove) vydrzali asi 5-6 fotiek mozno viac bez pouziteho blesku...skusal som aj uplne nove baterie enelop ktore mam uz ku svojej novej zrkadlovke tiez nevydrzali vela...tak by som sa chcel spytat ci sa niekto s takym neicim nestretol a nevedel by poradit...neviem ci je chyba vo fotaku alebo v nabijacke baterie zrejme vylucujem ked som skusal nove...prosim poradte
V roku 2004 som kúpil Olympus 500 UZ a k nemu akumulátory hähnel 2000 mAh, a 2700 mAh. Po nabití v nabíjačke hänel Power Station sú batérie nabité na 75 %. Čo je na vek tých batérií veľmi úcty hodný výkon. Niečo podobné, ako 95 ročný hokejista na ľade. Treba tiež vedieť aký je nabíjací prúd v nabíjačke, aká je kapacita batérií a podľa týchto kritérií zvoliť čas pre nabíjanie batérií. Po nabití batérií je potrebné odmerať, či sú plne nabité a v prípade, že nie, je potrebné skontrolovať kontakty, resp.odmerať nabíjací prúd, dôvodov môže byť viac. A pozorne si prečítať a dodržiavať inštrukcie, ktoré uvádza výrobca.
 
bonifacko
2011-05-02 14:52:10+02
príspevok od: WilloW
s kontaktmi som skusal jedine to ze kontakty na dvierkach som trocha poutieral zavrel a este par zaberov vydrzali baterie ale nie velmi...
Tu niečo píšu o tom - vid dolu. Ale, ak je to problem eletroniky, ako tu píše Karol, tak amen. Ako vravim, par zaberov na plne nabite a už blika kontrolka.
http://www.digimanie.cz/disc_doc-NEEA5EDA366962DF7C125742B0079A041.html?ansid=22
 
Misoo79
2011-05-02 15:00:23+02
Mne sa niečo podobné stalo, keď som svoj starý fujifilm s9600 nechal vonku na stolíku v jeden pekný jesenný večer. Brašna bola síce nepremokavá a zakrytá pršiplášťom, ale raňajšia hmla sa aj tak dostala dnu a narobila škodu. Cena za opravu v servise síce nebola až taká strašná, ale neinvestoval som do toho žiadne peniaze, nakoľko som si o týždeň nato aj tak plánoval kúpiť nový foťák.
 
Rastislav
2011-05-02 15:48:35+02
príspevok od: WilloW
zdravim Vas nevedel by mi niekto pomoct, poradit mam nasledujuci problem s fotakom olympus SP 560 UZ nejak rychlo sa mi vybijaju v nom akumulatory GP 2700 a GP ReCyko+ su asi tak stare ako fotak cca vyse 2 rokov...myslim si ze vybijanie nezalezi od zivotnosti baterie lebo aj nove kupene baterie(jednorazove) vydrzali asi 5-6 fotiek mozno viac bez pouziteho blesku...skusal som aj uplne nove baterie enelop ktore mam uz ku svojej novej zrkadlovke tiez nevydrzali vela...tak by som sa chcel spytat ci sa niekto s takym neicim nestretol a nevedel by poradit...neviem ci je chyba vo fotaku alebo v nabijacke baterie zrejme vylucujem ked som skusal nove...prosim poradte
Kamarát má s kompaktom olympus rovnaký problém (že vraj je to ich pomerne častá chyba) a v záruke mu to ani neuznali, ale teraz si nespomeniem, ako to zdôvodnili, ale nebolo to veľmi dôveryhodné. Tak stratili do budúcnosti zákazníka. A nespokojný zákazník má vždy viac známych, ako spokojný.
 
WilloW
2011-05-12 11:21:08+02
myslim ze som prisiel na chybu nie som si 100% isty ale baterky vo fotaku zatial drzia...chyba bola zrejme v tom ze xD karta mala taku miniaturnu plosku osuchnaku farbu zo strany kontaktov...odestranil som to tak, ze som prelepil osuchne miesto paskou a baterky akosi drzia...mohlo to byt tym, ze cez to miesto sa vybijali baterie...teda ich dajak skratovalo???
 
hawqo
2011-05-12 11:26:56+02
nieco podobne mal otec na S5 UZ ...chyba elektroniky a bateriovej komory -> servis vymenit komoru
 
WilloW
2011-05-12 11:31:18+02
nejak tak to vyzera...
 
Kaiman81
2011-05-12 16:32:10+02
Vada fotoaparátu,tu neni čo riešiť...
 
Kaiman81
2011-05-12 16:33:02+02
príspevok od: WilloW
myslim ze som prisiel na chybu nie som si 100% isty ale baterky vo fotaku zatial drzia...chyba bola zrejme v tom ze xD karta mala taku miniaturnu plosku osuchnaku farbu zo strany kontaktov...odestranil som to tak, ze som prelepil osuchne miesto paskou a baterky akosi drzia...mohlo to byt tym, ze cez to miesto sa vybijali baterie...teda ich dajak skratovalo???
ano,je to možné.
 
Fotograf77
2011-05-12 17:55:23+02
Mne na zrkadlovke odisla CF karta. . . daky skrat sa v nej vyskytol a fotoaparat mi behol pol hodinky skoro zhorel, teda konkretne bateria. . . . ta sa teda stihla do tej pol hodiny aj komplet vybit
 
Alex.silva
2015-10-28 12:34:26+01
príspevok od: WilloW
myslim ze som prisiel na chybu nie som si 100% isty ale baterky vo fotaku zatial drzia...chyba bola zrejme v tom ze xD karta mala taku miniaturnu plosku osuchnaku farbu zo strany kontaktov...odestranil som to tak, ze som prelepil osuchne miesto paskou a baterky akosi drzia...mohlo to byt tym, ze cez to miesto sa vybijali baterie...teda ich dajak skratovalo???
Mohu poprosit o navod ?
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()