Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

Flexaret VII

beka
beka 2011-07-11 13:14:04+02
Dobry den, prednedavnom som doma nasla stary Flexaret VII a rozmyslam ci sa mi donho vobec oplati zakladat film pretoze ma akesi zajdene skla objektivov (az do biela). Da sa s tym nieco robit? A este jedna vec: Kym nie je zalozeny film tak mi nejde stlacit spust a to aj v nezaistenej polohe tak by som chcela vediet ci je to chyba alebo sa bude dat spust stlacit po zalozeni filmu. Dakujem za rady!
 
mathew.wetham
2011-11-17 12:27:58+01
Flexaret je moja srdcovka. Pokial chces fotit Flexaretom tak odporucam Flexaret VI ktory nema fresnelovu sosovku, a to je okrem drobnosti jediny zasadny rozdiel medzi VI a VII.
- Treba si aspon sluchom overit casy ci aspon funguju a ci je medzi nimi rozdiel.
- Predpokladam ze casy pod 1/125s budu fungovat len velmi sporadicky.
- Zatuhnutie vazeliny sposobuje zlepenie lamiel clony, uzavireky a casoveho mechanizmu.
- na mojom Flexarete VII odisiel dokonca mechnizmus ktory zabazpecuje natiahnutie uzavierky pocas natiahnutia filmu na nove okienko. (tym padom hladam F VII na nahradne diely)
- Problem so zahnednutym obrazom sa da riesit bud odstranenim fresnelovej sosovky alebo vymenou za novu. Jej funkcia bola povodne na rozjasnenie obrazu v hladaciku, ale po rokoch je jej funkcia presne opacna
- zrkadlo po rokoch zacina korodovat a su na nom rozne opticke vady
- pliesen na sklach sosoviek sa pravdepodobne neda odstranit
- zostarnutie antireflexnej vrstvy tiez nie
- zlomena spulka na film nieje vada fotoaparatu

treba ho dat skontrolovat a popripade opravit ale vymena sosoviek, zosuladenie casov je dnes uz takmer nerealna. Ale na druhu stranu tych fotoaparatov je velke mnozstvo takze by sa dal pozliepat jeden dobry z viacerich pokazenych.
 
@photomaro
2011-11-17 12:32:40+01
príspevok od: beka
Dobry den, prednedavnom som doma nasla stary Flexaret VII a rozmyslam ci sa mi donho vobec oplati zakladat film pretoze ma akesi zajdene skla objektivov (az do biela). Da sa s tym nieco robit? A este jedna vec: Kym nie je zalozeny film tak mi nejde stlacit spust a to aj v nezaistenej polohe tak by som chcela vediet ci je to chyba alebo sa bude dat spust stlacit po zalozeni filmu. Dakujem za rady!
na flexaretoch funguje spust len ked mas zalozeny film myslim
 
magicnet2
2012-01-05 14:42:07+01
Dobry den, ja by som mal otazku ohladne Flexaretu 3 (nenasiel som temu cisto o nom, tak pisem sem.) Mam problem s matnicou, treba ju asi uz vyhodit a s nastavenim casovaca. Casi su o kustok posunute, ale nastastie pomery medzi nimi ostali zachovane, cize jemnym prisposobenim nastavenia casu uzavierky sa to da kompenzovat, ale je to otravne. Zarovena ko som vravel treba vybrat matnicu. Chcem sa spytat, ci existuje nejaky jednoduchy sposob ako to spravit doma sam, alebo je nevyhnutny zasah odbornika? Samozrejme cas nastavovat nepojdem, ale matnicu ak sa da, by som skusil. Nazory? Pripadne ak vie niekto o nejakom servise na zapadnom slovensku potesilo by to, lebo nasiel som zopar stranok, ale to boli stare udaje, ktore uz neplatili...
 
peterth
2015-02-18 23:15:59+01
Mate kontakt na oravara Flexeret V, nejde zavriet zadný kryt, stratený mechanizmus uzáveru krytu. Mam len ostrohu a pružinku - bez vyťahovacej tyčky ...., som z BA
 
alexmenti
2015-02-19 10:39:46+01
príspevok od: peterth
Mate kontakt na oravara Flexeret V, nejde zavriet zadný kryt, stratený mechanizmus uzáveru krytu. Mam len ostrohu a pružinku - bez vyťahovacej tyčky ...., som z BA
pán Matunák z Nových Zámkov, bližšie info na nete...mám aj osobnú skúsenosť, môžem len odporučiť...
 
Paulie
2015-02-19 22:44:00+01
príspevok od: peterth
Mate kontakt na oravara Flexeret V, nejde zavriet zadný kryt, stratený mechanizmus uzáveru krytu. Mam len ostrohu a pružinku - bez vyťahovacej tyčky ...., som z BA
Skús v prolaike. Možno budú mať vo vitríne nejaký vrak na súčiastky.
 
peterth
2016-03-02 09:25:06+01
Ja som tiež kupil zopar Flexaretou Va a VII z druhej ruky do vitrínky, keďže som s nim folil pred 50 rokmi ,, a veru mali spomínanie závady ....
 
Ajax2
2016-03-02 10:24:04+01
Hoci som začal fotiť ako 13 ročný školák bakelitovým fotoaparátom za 53 Kčs, neskôr som mal hádam všetky typy Flexaretov, všetky fungovali bezvadne, hoci mojím snom bol potom neskôr nedostupný Rolleiflex. Podľa môjho názoru, teraz v digitálnej dobe sa už neoplatí investovať a ani zaoberať analogovým Flexaretom, hoci u Teba hrá asi silná emotívna zložka.
 
zenes
2016-04-29 21:17:34+02
Emotivne alebo nie, ale obcas analog vytiahnem skenujem s nikonom coolscan stredoformat 6x4,5 sice nie z flexi ale z mamci ale 80MP scan vyzera o triedu lepsie ako z d810 fullframe tvojej digitalnej dobe
 
mongi
2016-04-30 14:07:59+02
mám jeden doma a našťastie funguje bezchybne a ako písal zenes dokonalosť
 
venco61
2016-05-01 07:26:29+02
Na burze starožitností v Expo center Trenčín som videl u jedného pána ktorý bol myslím z Levíc okrem iných aj krásne a plne funkčné Flexarety VI a VII.
Treba pozrieť termín najbližšej burzy a ísť si vybrať. Je to tam zaujímavé.
 
Rudek
2018-02-15 08:27:19+01
príspevok od: alexmenti
pán Matunák z Nových Zámkov, bližšie info na nete...mám aj osobnú skúsenosť, môžem len odporučiť...
Uz mu posielam svoj😀
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()