Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

Vymena snimača canon 550D

Peter22
2011-08-21 14:48:52+02
Zdravim vas...mam taky problem ze som jeden z tych ktorym laser asi poskodil ccd snimac. hladal som servis v presove alebo v košiciach ale neviem najst na nete ani nic o tom kolko stoji vymena toho snimaca. tak kto by mi vedel poradit bol by som vdacny
 
markato1
2011-08-21 15:04:04+02
príspevok od: Peter22
Zdravim vas...mam taky problem ze som jeden z tych ktorym laser asi poskodil ccd snimac. hladal som servis v presove alebo v košiciach ale neviem najst na nete ani nic o tom kolko stoji vymena toho snimaca. tak kto by mi vedel poradit bol by som vdacny
ako si dosiel na to ze mas poskodeny snimac a navyse laserom?..a pokial by si chcel menit ccd v 550d,tak ti asi nik neporadi je tam iny typ snimaca,cmos.
 
Fatty
2011-08-21 21:16:09+02
možno je vedec na SAV v laserovom labáku a fotil si experiment
to je asi jediná možnosť, lebo podla mňa nejaké disco lasery na poškodenie nestačia..
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-08-21 21:26:56+02
Pozri si zarucny list a zistis, ze jediny autorizovany servis je len v Bratislave. Adresu mas na zarucaku. Jedine oni maju prislusne nahradne diely a potrebne programovacie zariadenia. Blizsie informacie si pytaj u nich.
 
Peter22
2011-08-22 11:36:47+02
ja som vobec nevedel ze laser vie poskodit zrkadlovku ale staci aj diskotekovy.. tento laser je 1500w a spravil mi take bodky alebo fleky nevem jak to nazvat...tu je video jak mi to spravilo ale vidno to len na FULL HD najviac v strede toho svetla http://www.youtube.com/watch?v=5CoabvvUZUE
 
mojzis
2011-08-22 13:40:01+02

Jediny zaručný a pozaručný servis je v Blave. Prolaika .
 
SPEDOMETER
2011-12-25 22:48:09+01
Zdravim, Mne sa niečo podobne stalo len niesom si isty. Prikladam aj fotografie na pozretie. Fotografiu som orezaval je to ľavy dolny roh z fotografie . ďakujem za každu radu.
 
slajfo
2013-02-17 11:47:42+01
Zaujímalo by ma, či sa už niekomu podarilo úspešne vymeniť senzor.

Áno možné to je, diskotékový laser mi zničil aj 7D, aj 5Dmk2 senzor.
Z Prolaika som dostal pred časom odpoveď, že 7D snímač vymenia za 470€ - teda nedal som si to vymeniť.

Podotýkam, že na zničenie stačí aj 500mW slabší laser, ktorý je fragmentovaný a bezpečný pre oči, no snímač na LiveView, resp. vo video móde v kombinácii s kvalitným svetelným objektívom sa rovná smrť pre pixely, v horšom prípade celého senzora.
 
tankista95
2013-02-17 12:26:43+01
príspevok od: Fatty
možno je vedec na SAV v laserovom labáku a fotil si experiment
to je asi jediná možnosť, lebo podla mňa nejaké disco lasery na poškodenie nestačia..
takze ak pouzivas svetelny objektiv staci aj detsky laser na ukazovatku pri zivom nahlade. a co sa tyka vymeni ak nemas fotak v zaruke tak nad tym nemusis uvazovat, lacnejsie ta vyde daky pouzivany na bazosi, pozri si toto video v 2:49
http://www.youtube.com/watch?v=XuEE9ZWwv0g
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2013-02-17 14:07:43+01
príspevok od: tankista95
takze ak pouzivas svetelny objektiv staci aj detsky laser na ukazovatku pri zivom nahlade. a co sa tyka vymeni ak nemas fotak v zaruke tak nad tym nemusis uvazovat, lacnejsie ta vyde daky pouzivany na bazosi, pozri si toto video v 2:49
http://www.youtube.com/watch?v=XuEE9ZWwv0g
Toto je veľmi dobre vlákno! Aspoň budem vedieť čoho sa mam vyvarovať, pokiaľ nebudem chcem prísť o snímač.
 
Paulie
2013-02-17 15:04:39+01
príspevok od: tankista95
takze ak pouzivas svetelny objektiv staci aj detsky laser na ukazovatku pri zivom nahlade. a co sa tyka vymeni ak nemas fotak v zaruke tak nad tym nemusis uvazovat, lacnejsie ta vyde daky pouzivany na bazosi, pozri si toto video v 2:49
http://www.youtube.com/watch?v=XuEE9ZWwv0g
"Detský" laser v ukazovátku (5mW) bohate stačí na poškodenie zraku.
 
ROBAN
2013-02-17 17:01:30+01
príspevok od: Peter22
ja som vobec nevedel ze laser vie poskodit zrkadlovku ale staci aj diskotekovy.. tento laser je 1500w a spravil mi take bodky alebo fleky nevem jak to nazvat...tu je video jak mi to spravilo ale vidno to len na FULL HD najviac v strede toho svetla http://www.youtube.com/watch?v=5CoabvvUZUE
co to je za tupu blbost ze diskotekovy laser znici snimac??? Akoze fotim tie disko dost aktivne ale toto som este nepocul...
 
ROBAN
2013-02-17 17:07:46+01
aha vy sa bavite o live view...
 
bonifacko
2013-02-17 17:33:03+01
príspevok od: slajfo
Zaujímalo by ma, či sa už niekomu podarilo úspešne vymeniť senzor.

Áno možné to je, diskotékový laser mi zničil aj 7D, aj 5Dmk2 senzor.
Z Prolaika som dostal pred časom odpoveď, že 7D snímač vymenia za 470€ - teda nedal som si to vymeniť.

Podotýkam, že na zničenie stačí aj 500mW slabší laser, ktorý je fragmentovaný a bezpečný pre oči, no snímač na LiveView, resp. vo video móde v kombinácii s kvalitným svetelným objektívom sa rovná smrť pre pixely, v horšom prípade celého senzora.
Ano, 300 až 500€ podla typu zrkadlovky. Ak mate problem, zožente si senzor na ebay, ja to za 100€ vymenim
napr.: http://www.ebay.com/itm/Canon-7D-Image-Sensor-Working-Pull-/261169801292?pt=Digital_Camera_Accessories&hash=item3cceeee84c
 
keko
2013-02-17 17:40:31+01
príspevok od: Paulie
"Detský" laser v ukazovátku (5mW) bohate stačí na poškodenie zraku.
Uplne bez problemov. O 500mW, ako tu spomina slajfo, niet ziadnych pochybnosti.
Predsalen ale by som naznacil, ze zrak (a fotak tiez) nenivoci ani tak vykon lasera, ako mnozstvo "svetla" dopadnuteho na sietnicu (alebo cip). Ta velicina sa vola osvetlenie a jednotka je lux. Plati, ze jeden lux sa rovna 1 lumen na 1 meter stvorcovy. Lumen je jednotkou veliciny s nazvom svetelny tok.
 
lochnes
2013-02-17 18:20:36+01
príspevok od: slajfo
Zaujímalo by ma, či sa už niekomu podarilo úspešne vymeniť senzor.

Áno možné to je, diskotékový laser mi zničil aj 7D, aj 5Dmk2 senzor.
Z Prolaika som dostal pred časom odpoveď, že 7D snímač vymenia za 470€ - teda nedal som si to vymeniť.

Podotýkam, že na zničenie stačí aj 500mW slabší laser, ktorý je fragmentovaný a bezpečný pre oči, no snímač na LiveView, resp. vo video móde v kombinácii s kvalitným svetelným objektívom sa rovná smrť pre pixely, v horšom prípade celého senzora.
Zdravím, smiem vedieť ako dlho si exponoval s foťákom keĎ to zničilo snímač ? Fotievam Diskotéky hodne, párkrát aj cez LV ale problém s laserom som nikdy nemal... Dobre som skontroloval snímač a mám tam max 1-2 vypálené pixely - čo tam jeden bol už pri kúpe myslím... aj to iba na vysokom ISO vidieť...

Nemali by diskotéky používať iba nejaké certifikované lasery ktoré nie sú oku škodlivé ? Veď lasery sú niekedy 1-2 metre od ľudí... ak to je tak škodlivé pre snímač, tak myslím, že polovica diskotéky by mala problmy s očami...
 
ROBAN
2013-02-17 18:22:31+01
príspevok od: lochnes
Zdravím, smiem vedieť ako dlho si exponoval s foťákom keĎ to zničilo snímač ? Fotievam Diskotéky hodne, párkrát aj cez LV ale problém s laserom som nikdy nemal... Dobre som skontroloval snímač a mám tam max 1-2 vypálené pixely - čo tam jeden bol už pri kúpe myslím... aj to iba na vysokom ISO vidieť...

Nemali by diskotéky používať iba nejaké certifikované lasery ktoré nie sú oku škodlivé ? Veď lasery sú niekedy 1-2 metre od ľudí... ak to je tak škodlivé pre snímač, tak myslím, že polovica diskotéky by mala problmy s očami...
Presne tak... Moj snimac by uz teda nemal existovat...
 
WildSammy
2013-02-17 21:55:51+01
príspevok od: Paulie
"Detský" laser v ukazovátku (5mW) bohate stačí na poškodenie zraku.
ja som si ako maly s takym laserom svietil priamo do oka, prilozil som si ho k oku a pozeral sa don, ze co je v nom.. a zrak mam v poriadku
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()