Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

objektiv cca 3hodiny v snehu

player
2012-01-29 00:38:34+01
zdravim,
stalo sa mi taka neprijemna vec, dosiel som domov z fotolovu a nechal som fotobatoh na dvore kde mi ho "nasiel" nas pes, spamatal som sa asi po 3-4 hodinach ked som pri pohlade z okna zbadal v prednehj zahradke "znamy batoh", mal som tam jeden objektiv AF-S Nikkor18-55 , ten som ale nasiel na zahrade (asi 40metrov od batohu).predpokladam ale ze nas havino odtahol najprv cely batoh na zahradu, tam ho otvoril (objektiv tam asi vypadol) a potom preniesol prazdny vak do prednej zahradky.....
chcem sa teda opytat kedze obe krytky boli na obektive , sice bol trosku od snehu ale ani skrabanec na nom nieje.. mozem ho hodit na telo? neskratuje mi, alebo nieco aj D5100 ??
dakujem za radu
 
Triton
2012-01-29 00:45:52+01
Ja som podobne "utopil" notebook. Nechaj ho aspon den trochu uschnut a vyskusaj ho. Podla mna pojde. Na psa podaj trestne oznamenie.
 
player
2012-01-29 00:57:43+01
príspevok od: Triton
Ja som podobne "utopil" notebook. Nechaj ho aspon den trochu uschnut a vyskusaj ho. Podla mna pojde. Na psa podaj trestne oznamenie.
tiez mi uz spadla skoro pred rokom nokia E71 do wecka , nechal som ju vysusit a funguje ako hodinky dodnes, to by ma ale tak netrapilo , na telefone si nepotrpim, stacil by mi taky za 20evri, ale keby som odjebabral zrkadlovku, porazilo by ma, .. este som aj s cigaretami som skoncil hned po jej kupe 5100ky (a to som fajcil 20-30 cigariet denne ).
ale necham vysusit a mozno skocim sa este opytat do shopu co som tam cely set kupoval.
 
Triton
2012-01-29 01:02:52+01
príspevok od: player
tiez mi uz spadla skoro pred rokom nokia E71 do wecka , nechal som ju vysusit a funguje ako hodinky dodnes, to by ma ale tak netrapilo , na telefone si nepotrpim, stacil by mi taky za 20evri, ale keby som odjebabral zrkadlovku, porazilo by ma, .. este som aj s cigaretami som skoncil hned po jej kupe 5100ky (a to som fajcil 20-30 cigariet denne ).
ale necham vysusit a mozno skocim sa este opytat do shopu co som tam cely set kupoval.
Ak je vadny objetiv tak fotak asi neposkodis, predsa sa jedna o velmi slaby prud nato aby si nieco odpalil. Inak je to len najlacnejsii setak, mohlo tobyt aj horsie. Inak tie skla by mali predsa uz nieco vydrzat, a ak to nebol uplne mokry sneh ta sa neboj
 
uncle_roxor
2012-01-29 01:23:12+01
opras sneh, daj dolu krytky, objektiv vyzoomuj manualne najviac ako pojde a nechaj cez noc preschnut ... rano kukni, ci sosovky zostali ciste (ci na nich niesu mapy po vode), nasad na fotak a myslim, ze budes moct smelo fotit dalej.
 
uncle_roxor
2012-01-29 01:27:03+01
a inac to mas este celkom dobreho psa, nas mal isty cas destruktivne obdobie, sestre pri venceni vypadol mobil a pes to zbadal skor ako ona ... no chudak hned putoval do kremikoveho neba ... keby nevidim prehryznuty display na vlastne oci, tak neuverim
 
tomatito
ocenenie redakciou 2012-01-29 01:31:45+01
pokial bol suchy sneh tak by som sa nicoho neobaval..pokial bolo nad nulou to uz je horsie
 
seifi
2012-01-29 08:30:31+01
nič mu nebude, do snehu padol už vychladený, sneh sa na ňom asi netopil, všetko bude OK; tak ako písal uncle, daj ho nech sa vyrovná na izbovú teplotu, nech preschne ak sa niečo vyzrážalo a bude to v poriadku;
 
player
2012-01-29 10:06:15+01
príspevok od: uncle_roxor
opras sneh, daj dolu krytky, objektiv vyzoomuj manualne najviac ako pojde a nechaj cez noc preschnut ... rano kukni, ci sosovky zostali ciste (ci na nich niesu mapy po vode), nasad na fotak a myslim, ze budes moct smelo fotit dalej.
snehu ani ziadnej vlhkosti pod krytkami nebolo, objektiv som vcera rukou vyzoomoval, dnes som ho uz aj skusil a foti v pohode...
takze dakujem
 
player
2012-01-29 10:13:28+01
príspevok od: uncle_roxor
a inac to mas este celkom dobreho psa, nas mal isty cas destruktivne obdobie, sestre pri venceni vypadol mobil a pes to zbadal skor ako ona ... no chudak hned putoval do kremikoveho neba ... keby nevidim prehryznuty display na vlastne oci, tak neuverim
jasne ze velmi dobry pes
8mesacne, mozno uz aj 40kilove "stena" bernskeho salasnickeho psa .
nad skodami radsej nerozmyslam, asi by som sa nad tym cislom (eur) zblaznil ... topanky, casti lyziarskej vytroje (kedsom zabudol na noc zavriet miestost kde to mame odlozene ), ... ale je nas tak ho mame radi
Z toho vaku kde bol aj objektiv mi vytiahol aj susienky ktore som mal na fotolove v hore kvoli energii. tak cakam kedy vyserie obaly
 
Mattvo
2012-01-29 11:01:24+01
príspevok od: tomatito
pokial bol suchy sneh tak by som sa nicoho neobaval..pokial bolo nad nulou to uz je horsie
Hmm suchý sneh Toto 21. storočie je perfektné... tekutý dusík, suchý sneh, ťažká voda čo príde ďalej?
 
Cako
ocenenie redakciou 2012-01-29 11:29:26+01
ja som mal v potoku 50tku a nic sa nestalo.. vysusil som, voda sa odparila vsetko ide ako ma akurat par malych fliaciko ostalo vnutry. Aj motorcek zaostruje
 
RoSy
2013-06-22 16:29:46+02
ahojte, na ture pre strasnej burke mi dnes zmokol objektiv NIkon 50mm f 1,8. Je zapareny za prvou cockou vonkajsou. a trochu vody bolo pod druhou krytkou. Viete mi prosim poradit nejaky fotoservis v Poprade? kto vie ci to je vobec opravitelne dakujem
 
jrfoto
2013-06-22 16:40:20+02
príspevok od: RoSy
ahojte, na ture pre strasnej burke mi dnes zmokol objektiv NIkon 50mm f 1,8. Je zapareny za prvou cockou vonkajsou. a trochu vody bolo pod druhou krytkou. Viete mi prosim poradit nejaky fotoservis v Poprade? kto vie ci to je vobec opravitelne dakujem
a nefunguje? zozen si nejaky pohlcovac vlhkosti napr slicagel alebo tak nejak sa volaju tie gulicky, hlavne co najskor vysusit...necakat na servis do pondelka...
 
Peto15
2013-06-22 16:56:38+02
príspevok od: RoSy
ahojte, na ture pre strasnej burke mi dnes zmokol objektiv NIkon 50mm f 1,8. Je zapareny za prvou cockou vonkajsou. a trochu vody bolo pod druhou krytkou. Viete mi prosim poradit nejaky fotoservis v Poprade? kto vie ci to je vobec opravitelne dakujem
daj ho do ryže ževraj bere vlhkost ale surovej
 
total empty
2013-06-22 17:20:57+02
príspevok od: Mattvo
Hmm suchý sneh Toto 21. storočie je perfektné... tekutý dusík, suchý sneh, ťažká voda čo príde ďalej?
 
WildSammy
2013-06-22 17:21:31+02
ak bol v snehu s krytkami nic mu nie je.. nebolo by mu ani bez krytiek, len by si ho musel nechat vysusit a ocitit kontakty.. takze ziadna panika, objektiv je OK.. mne nedavno tresol na zem objektiv za 700eciek, priamo na beton a tiez sa mu nic nestalo.. ziadny skrabanec a presiel mojim extenzivnym testovanim na 1tku, takze tie objektivy vydrzia toho celkom dost cize ziadne obavy a bez dalej fotit telo nema ako skratovat, pretoze tie kontakty su navrhnute praveze tak, ze niektore pary same seba skratuju na zaklade roznych funkcii a modelov objektivu.. staci len aby bol suchy a nebola niekde vnutri v nom voda, ale kedze mal na sebe krytky, nemala sa tam ako moc dostat
 
total empty
2013-06-22 17:23:18+02
príspevok od: player
tiez mi uz spadla skoro pred rokom nokia E71 do wecka , nechal som ju vysusit a funguje ako hodinky dodnes, to by ma ale tak netrapilo , na telefone si nepotrpim, stacil by mi taky za 20evri, ale keby som odjebabral zrkadlovku, porazilo by ma, .. este som aj s cigaretami som skoncil hned po jej kupe 5100ky (a to som fajcil 20-30 cigariet denne ).
ale necham vysusit a mozno skocim sa este opytat do shopu co som tam cely set kupoval.
moč má liečivé účinky.
 
WildSammy
2013-06-22 17:26:09+02
príspevok od: RoSy
ahojte, na ture pre strasnej burke mi dnes zmokol objektiv NIkon 50mm f 1,8. Je zapareny za prvou cockou vonkajsou. a trochu vody bolo pod druhou krytkou. Viete mi prosim poradit nejaky fotoservis v Poprade? kto vie ci to je vobec opravitelne dakujem
skus silikonove sacky co sa davaju k roznym veciam, obsahuju take gulicky, ktore nasavaju vlhkost.. neviem ci to mas AF-S alebo AF-D, ale ak AF-D, ten zmysel moc nema davat do servisu, kedze za par supov su na bazosi k predaju.. ak AF-S, mozno by sa ho oplatilo dat precistit ak zostanu nasledky.. mne takto zmokla na tele 85G/1.8 AF-S v zime, ale dnu sa nedostalo nastastie nic..
 
total empty
2013-06-22 17:38:52+02
príspevok od: WildSammy
skus silikonove sacky co sa davaju k roznym veciam, obsahuju take gulicky, ktore nasavaju vlhkost.. neviem ci to mas AF-S alebo AF-D, ale ak AF-D, ten zmysel moc nema davat do servisu, kedze za par supov su na bazosi k predaju.. ak AF-S, mozno by sa ho oplatilo dat precistit ak zostanu nasledky.. mne takto zmokla na tele 85G/1.8 AF-S v zime, ale dnu sa nedostalo nastastie nic..
Silykagel, stačí skočiť do obuvy a vytiahnúť tie sačiky z topánok, v chem. labakoch existuje aj tkz. digestorium zo silykaelom, to je určené práve na sušenie.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()