Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Stmavnutie importovanych fotografii v LR3

nariecnik
2012-08-18 22:33:02+02
Po importe novych fotografii a naslednom kliknuti pri prezerani fotografii sa mi zacne loading ....a nasledne fotografia stmavne zmeni sa aj histogram.Viete mi niekto poradit čim to je?Pozeral som v Quick develop ci nemam nieco prednastvene ale nic som neprisiel.Robi to iba po importe foto z D 7000.Vdaka
 
mathino
2012-08-18 22:40:54+02
príspevok od: nariecnik
Po importe novych fotografii a naslednom kliknuti pri prezerani fotografii sa mi zacne loading ....a nasledne fotografia stmavne zmeni sa aj histogram.Viete mi niekto poradit čim to je?Pozeral som v Quick develop ci nemam nieco prednastvene ale nic som neprisiel.Robi to iba po importe foto z D 7000.Vdaka
Fotil si do RAW ? Postrehol som, že keď fotíš do RAW, foto sa najprv "prednačíta" a potom sa načíta úplne - po načítaní sa foto môže zdať tmavšia, menej kontrastná. Ale ak je to v RAW, tak to všetko jednoducho upravíš
 
nariecnik
2012-08-18 22:50:33+02
jasne do nef-ka aj to ma napadlo ale to je moc rapidne ale asi mas prvadu akurat som to pozeral pri jpeg to nerobi ,len nechapem preco pri importe rovnakych fotiek mi jpeg a nef importuje ako 1fotku ale s napisom nef +jpeg pritom priprehliadani mi stmavne a nemam moznost sa osobitne dostat k samotnemu jpeg
 
mathino
2012-08-18 23:08:14+02
príspevok od: nariecnik
jasne do nef-ka aj to ma napadlo ale to je moc rapidne ale asi mas prvadu akurat som to pozeral pri jpeg to nerobi ,len nechapem preco pri importe rovnakych fotiek mi jpeg a nef importuje ako 1fotku ale s napisom nef +jpeg pritom priprehliadani mi stmavne a nemam moznost sa osobitne dostat k samotnemu jpeg
Tak to stmavovanie bude tým, že NEF-ko spracováva dlhšie a teda výsledný záber uvidíš až po plnom načítaní. Inak robí to aj Win7, pokiaľ máš Camera Codec Pack.

...k tomu, prečo Ti zobrazí iba NEF a nie aj JPEG sa neviem vyjadriť, pretože buď fotím do RAW (I am Canon ) alebo do JPEG. Ale môžem to prípadne zajtra skúsiť pozrieť - ak si spomeniem.
 
nariecnik
2012-08-18 23:17:25+02
Vieš skusal som importovat po jednej a tonajprv jpeg a potom nef /rovnaky zaber/ a mam ich tam dve foto.Pokial som importoval naraz vsetky fotky z viacej foteni a fotil som jpeg +nef/30+30/ importovalo mi to tak ze tam mam len 30 ks s oznacenim nef+jpeg.Dik
 
ummagama
2012-08-19 08:32:59+02
Stmavovanie resp. iny vzhlad fotografii oproti LCD fotoaparatu je sposobeny nacitanim ineho profilu nahladoveho jpg resp. spracovania nahladu. V ponuke Calibration v Develop module je na vyber viac moznosti. Prednastaveny je Adobe Standard. Staci prednastavit niektory profil fotoaparatu ako predvoleny a zmena vzhladu sa konat nebude.
 
nariecnik
2012-08-19 10:34:18+02
Skusal som to ale tym to nieje pokial importujem iba nef tak tam to prepnut nejde pretoze nef pracuje v adobe ,pokial import. jpeg+nef najprv minacita nahlad jpeg nasledne ale dalej nacita nef a stmavne to .Skusal som to pozerat vo view NX editore tam mi to nerobi aj ked som zvolil v nadstaveniach priestor adobe.
 
Shooter
2012-08-19 14:26:12+02
príspevok od: nariecnik
Vieš skusal som importovat po jednej a tonajprv jpeg a potom nef /rovnaky zaber/ a mam ich tam dve foto.Pokial som importoval naraz vsetky fotky z viacej foteni a fotil som jpeg +nef/30+30/ importovalo mi to tak ze tam mam len 30 ks s oznacenim nef+jpeg.Dik
Edit - Preferences - záložka Import a tretí riadok

Citácia z knihy od MArtina Eveninga - Adobe Photoshop Lightroom 2:
"Někteří fotografové používají schopnost fotoaparátu ukládat
JPEG obrázky současně s raw soubory. Ovšem před updatem
1.1 Lightroom považoval takové soubory za sdružené. Pokud je
zaškrtnuto Treat JPEG files next to raw fi les as separate photos
(zpracovávat soubory JPEG vedle souborů RAW jako samostatné
fotografie), budou tyto soubory brány jako samostatné, jež bude
nutné zvlášť importovat. Dále Lightroom nepovažuje za sdružené
jakékoli importovatelné soubory, které nejsou JPEG."

To znamená, že LR pri importe automaticky združuje jpeg+NEF, ak nechceš aby to robil, tak treba zaškrtnúť spomínané políčko.

A k tomu spracovanie. Pri fotení do NEF si foťák vygeneruje náhľad podľa továrenských nastavení, ktoré do fotoaparátu nahrali jeho tvorcovia. Ten istý postup spracovanie fotografií nahrali aj do View NX, preto sú NEF z foťáku aj z tohto programu rovnaké. Inžinieri od Adobe ale nemajú presný postup spracovanie NEF súborov, preto si vytvorili svoj vlastný, ktorý pracuje odlišne ako originál od Nikonu. Hneď na začiatku po importe sa pre rýchlosť zobrazí iba náhľad vytvorený foťákom a ak má LR čas, tak vygeneruje nový náhľad podľa nových inštrukcií. Preto ti fotka väčšinou stmavne.
 
nariecnik
2012-08-19 15:05:24+02
príspevok od: Shooter
Edit - Preferences - záložka Import a tretí riadok

Citácia z knihy od MArtina Eveninga - Adobe Photoshop Lightroom 2:
"Někteří fotografové používají schopnost fotoaparátu ukládat
JPEG obrázky současně s raw soubory. Ovšem před updatem
1.1 Lightroom považoval takové soubory za sdružené. Pokud je
zaškrtnuto Treat JPEG files next to raw fi les as separate photos
(zpracovávat soubory JPEG vedle souborů RAW jako samostatné
fotografie), budou tyto soubory brány jako samostatné, jež bude
nutné zvlášť importovat. Dále Lightroom nepovažuje za sdružené
jakékoli importovatelné soubory, které nejsou JPEG."

To znamená, že LR pri importe automaticky združuje jpeg+NEF, ak nechceš aby to robil, tak treba zaškrtnúť spomínané políčko.

A k tomu spracovanie. Pri fotení do NEF si foťák vygeneruje náhľad podľa továrenských nastavení, ktoré do fotoaparátu nahrali jeho tvorcovia. Ten istý postup spracovanie fotografií nahrali aj do View NX, preto sú NEF z foťáku aj z tohto programu rovnaké. Inžinieri od Adobe ale nemajú presný postup spracovanie NEF súborov, preto si vytvorili svoj vlastný, ktorý pracuje odlišne ako originál od Nikonu. Hneď na začiatku po importe sa pre rýchlosť zobrazí iba náhľad vytvorený foťákom a ak má LR čas, tak vygeneruje nový náhľad podľa nových inštrukcií. Preto ti fotka väčšinou stmavne.
Vdaka za pomoc takze vhodnejsie co sa tyka vernosti farieb atd .... v editacii nef by bolo pouzivat asi view alebo captureNX ?Ked nebereme v uvahu rychlost spominanych programov!

 
ummagama
2012-08-19 17:15:25+02
To si nemyslim nakolko tovarenske algoritmy nemaju s vernostou farieb nic spolocne. Vyrobcovia sa snazia aby fotografie na LCD vyzerali co najlepsie.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()