Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Zmena velkosti fotografie

StefanB
2012-09-24 10:29:22+02
Zdravym Vas vsetkych...
Mam len jednu otazku ohladom zmeny velosti fotky... Ak chcem napr. fotku zvacsit do tlace na rozmer 50x70 cm tak ci je lepsie si spravit novu cistu vrstvu a dat do nej fotku, ktoru nasledne zvacsim podla potreby alebo bez problemov mozem aj original fotku orezat s orezovacim tlacidlom kde si nastavim parametre a orezem fotku... ide mi o to ci su v tom nejake rozdieli alebo je to jedno a to iste...
Dakujem vsetkym za odpoved..
 
keko
2012-09-24 12:44:17+02
príspevok od: StefanB
Zdravym Vas vsetkych...
Mam len jednu otazku ohladom zmeny velosti fotky... Ak chcem napr. fotku zvacsit do tlace na rozmer 50x70 cm tak ci je lepsie si spravit novu cistu vrstvu a dat do nej fotku, ktoru nasledne zvacsim podla potreby alebo bez problemov mozem aj original fotku orezat s orezovacim tlacidlom kde si nastavim parametre a orezem fotku... ide mi o to ci su v tom nejake rozdieli alebo je to jedno a to iste...
Dakujem vsetkym za odpoved..
Podla moznosti s nou nic nerob a radsej sa spytaj toho, co ti to bude tlacit.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-09-24 12:44:49+02
Lepsie je fotku zvacsit nastrojom image size, ako ju natahovat vo vrstve. Este lepsie je vyuzit niektory z programov, ci pluginov na to urcenych. Ich algoritmy su prepracovanejsie ako standardy algoritmus Photoshopu, ci inych programov.
Ja so am ale v PS, cez Image Size, zvacsil 12 MPx fotku na 130x90 cm, bez problemov. Urobil som to na 2x. Velkost cca 10 000 px. Dolezite je, aby bola fotka technicky kvalitna, potom nie je problem ani s nizsim rozlisenim.
 
Heat22
2012-09-24 15:38:54+02
príspevok od: StefanB
Zdravym Vas vsetkych...
Mam len jednu otazku ohladom zmeny velosti fotky... Ak chcem napr. fotku zvacsit do tlace na rozmer 50x70 cm tak ci je lepsie si spravit novu cistu vrstvu a dat do nej fotku, ktoru nasledne zvacsim podla potreby alebo bez problemov mozem aj original fotku orezat s orezovacim tlacidlom kde si nastavim parametre a orezem fotku... ide mi o to ci su v tom nejake rozdieli alebo je to jedno a to iste...
Dakujem vsetkym za odpoved..
Ja to robím tak, že vo Photoshope fotografiu zväčším percentuálne v krokoch po 10%.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()